Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LukaszStach

[5000-6000] Laptop dla Testera, lekki, duża wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze laptopa:

 

1. Nowy laptop w kwocie 5000-6000

2. Laptop do pracy. Pracuję jako Tester więc zależy mi na dużej wydajności, często otwarte różne przeglądarki po kilka zakładek każda plus wirtualki z innymi systemami a w tle często: JMeter, SoapUI, Intellij

3. Może być z system Win 10 jak i również bez(jestem gotów dołożyć dodatkową kwotę na system)

4. 14,x"- 15,6” - tutaj mam problem co będzie lepsze czy 14 czy może 15,6 - zależny mi na wydajności ale również na mobilności i jakości wykonania, matowa, IPS

5. Zależy mi na tym żeby laptop był lekki i mobilny(praca w domu jak i u klienta, czasami też jakieś delegacje) ale również im dłuższy czas pracy na baterii tym lepiej

6. Chciałbym go używać min: 3 lata. Będzie to mój jedyny komputer. Zależy mi zarówno na dobrej wydajności ale również na dobrej jakości wykonania i mobilności.

7. Fajnie jakby miał obudowę aluminiową ale inne opcje też rozważę , podświetlana klawiatura, HDMI lub DisplayPort

 

Zakup laptopa na początku stycznia 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wydajne podzespoły (i7HQ+GTX 1050Ti), dobrą matową matrycę FHD IPS. Przy tym jest lekki (1,90kg) i elegancki, a czasy pracy na akumulatorze są bardzo dobre (nawet do 9h przy korzystaniu z WiFi). 720s-15 posiada też m.in port Thunderbolt 3. Układ chłodzenie w tym jest dosyć cichy i wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą wydajność prezentują modele 15 cali, można je również połączyć z mobilnością.

 

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/256SSD+1TB/W10 5 099 zł

Matowa matryca FULL HD z dobrymi kątami widzenia, aluminiowa obudowa przy tym lekki 1,90g wagi z pełnym procesorem i7H 6 rdzeniowym, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki.

 

Ewentualnie typowo biznesowy model

Dell Latitude 5491 i5-8400H/8GB/256/10Pro FHD 5299 zł

Typowy biznesowy model z przyzwoitym wykonaniem, lekki waga poniżej 1,8kg jest to model 14 calowy. Matryca FULL HD IPS, procesor pełny i5H 4 rdzeniowy, duża liczba złączy w tym Thunderbolt 3, bardzo dobre wyniki pracy na baterii przy takiej konfiguracji nawet 10h przy wlan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie. Chcesz wydajnego laptopa, który długo potrzyma na baterii. Tak się nie da.

MSI GV62 i7-8750H/16GB/480+1TB/Win10X GTX1060 IPS 5599 złotych

Ma wysoką wydajność, dobry system chłodzenia i świetne wyposażenie. Ma mini DP i HDMI. Jeśli chodzi o wady, to obudowa mogłaby być solidniejsza (i mniej żarówiasta) i przebiegi na baterii mogłyby być lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...