Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lewus123

rx 470 vs 1050ti vs 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakupić kartę graficzną, oczywiście tylko używaną.

Mój budżet to 500 złotych, a karta jest potrzebna "na już". Nie mogę czekać 4-5 dni.

 

Podzespoły

Mobo: gigabyte 78lmt usb 3.0 rev 6 (w przyszłości wymienie na kompatybilną z ryzenem)

CPU: FX 6300 OC 4.1 (będe zmieniać w przyszłości na ryzen)

RAM- 8gb ddr3

PSU- Vero l2 500w

Chłodzenie- jakiś scythe coś tam, gigant taki.

 

Otoż mam do wyboru parę ofert

 

RX 470 4gb Gaming X za kwotę 450, bez gwarancji żadnej

RX 470 4gb Strix za kwotę 500 z gwarancją na pół roku

GTX 970 4gb(znalazlem z 2 letnią gwarancją za 500 złotych)

Ewentualnie za 530 gtx 1060 3gb, ale tutaj raczej odpuszczę, mała pamięć ram nie wystarczy na dłuższą mete.

 

Komputer służy tylko do grania, żadny streaming, montowanie.

Prosiłbym o pomoc w doborze jakiejś karty, lub doradzeniu, która z nich jest jakoś przyszłościowa, nie będe planować zmieniać jej w ciagu najbliższego roku, czy nawet półtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tą z najdłuższą gwarancją... Albo dołóż trochę i kup nowego RX 570.

 

1050 ti odpada, bo to karta z najgorszym stosunkiem ceny do możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach kiedy premiere mial rx 470 to GTX 970 wygrywal. 1050Ti bedzie najslabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam sobie odpowiedz :E A tak w ogóle, to FX tez nie wystarczy na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz ;E A tak w ogóle, to FX tez nie wystarczy na dłuższą metę.

 

test sprzed 2 lat -_-. Aktualnie szukając na youtubach 970 wygrywa w większości przypadków, chociaż 470 jest lepsza w niektórych tytułach, róznice w okolicy 3-7fpsów

Ba nawet w aktualnych testach rx wygrywa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test sprzed 2 lat -_-. Aktualnie szukając na youtubach 970 wygrywa w większości przypadków, chociaż 470 jest lepsza w niektórych tytułach, róznice w okolicy 3-7fpsów

Tak naprawdę to ciężko cokolwiek powiedzieć przy tym procesorze, FX d... nie urywa, pewnie wybrałbym 1060 jeśli miał bym okazje kupić z długą gwarancją, choćby dlatego ze łatwiej się ją później sprzeda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tego rx'a za 500 wezme, gtx 970 nie da rady na dłuższa chwile, co do FX'a wiem jaki hejt na nie leci, u mnie 35 stopni w stresie maksimum osiąga, a gry również plynnie chodza, jedynie dawna karta moja zamulała właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tego rx'a za 500 wezme, gtx 970 nie da rady na dłuższa chwile, co do FX'a wiem jaki hejt na nie leci, u mnie 35 stopni w stresie maksimum osiąga, a gry również plynnie chodza, jedynie dawna karta moja zamulała właśnie.

Hejt hejtem, to już po prostu stary procesor, który wydajnością nie grzeszy. I owszem da się na nim pograć w sporą cześć tytułów do tej pory ale komfort rozgrywki i jej jakość szału nie robi, zwłaszcza w grach wymagających tez sporo od procesora nie tylko od grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test sprzed 2 lat -_-. Aktualnie szukając na youtubach 970 wygrywa w większości przypadków, chociaż 470 jest lepsza w niektórych tytułach, róznice w okolicy 3-7fpsów

Ba nawet w aktualnych testach rx wygrywa...

 

Nie wszędzie i nie w każdej konfiguracji. pyzatym łączenie go z prockiem od AMD, w dodatku po prostu starym i już słabym, to nie jest najlepszy pomysł,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix był jakiś kiepski w tych Radeonach, ja bym go nie kupował, szukaj Sapphire Nitro.

GTX 970 po OC jest mocniejszy ale już dosyć stary, 1060 3GB to lepszy wybór.

FX 6300 to słaby procesor, w nowych grach może poziom G4560, jeżeli zmienisz go na Ryzena gdzieś w Q1 2019 to szukaj RXa 470/570, jak chcesz dłużej siedzieć na tym FXie to lepiej 1060 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem skąd 970 z 2-letnią gwarancją. Ostatnie sztuki były w sklepach w wakacje 2016.

 

PODOBNO asus strix 470 jest dość kiepski, trzeba by było znaleźć jakiś test. Jednak GPU bez żadnej gwarancji raczej by mnie też odpychało, nawet msi gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem skąd 970 z 2-letnią gwarancją. Ostatnie sztuki były w sklepach w wakacje 2016.

 

w okolicach koparkowej szajby czesc sklepow puscila 970 z outletu i zwrotow na swojej gwarancji. na morelkach byl za okolo tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł spokojnie kupisz rx570 z długą gwara. W to bym celowal, nawet po koparce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję : " W kartach jest wgrany najnowszy BIOS ze strony producenta "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...