Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michal_CK

Częstotliwość Transmiter FM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam małe pytanko, otóż zakupiłem transmiter Xiaomi Roidmi 3S, pobrałem aplikacje i włączyłem wygłuszanie szumów, ustawiłem na częstotliwość którą polecają 96.6 bądź 94.6 ale mega szumi, nic prawie nie słychać.. Więc przestawiłem na 100.0 lecz podczas jazdy przy ustawionej głosności na połowę w telefonie a ok. 20 (taka średnia głośność) na radiu w aucie słyszę małe szumy podczas jazdy a nie stania.. Może polecacie jakąś częstotliwość gdzie lepiej słychać dzwięk, szczegolnie podczas jazdy.. Pisze z Kielc, 5km od Centrum.. Ktoś miejscowy, poleca jakąś sprawdzoną czestotliwość?

z góry Dzięki, Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj wszystkie częstotliwości po kolei, aż trafisz na jakąś wolną.

 

Może ci pomóc wykaz stacji: http://radiopolska.pl/wykaz/fm. W szukajkę wpisujesz SWK, wyjdą ci stacje nadające z województwa świętokrzyskiego. Zwracaj uwagę na kolumnę ERP kW, to jest moc nadawania, trzymaj się z dala od stacji nadających z dużymi mocami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj wszystkie częstotliwości po kolei, aż trafisz na jakąś wolną.

 

Może ci pomóc wykaz stacji: http://radiopolska.pl/wykaz/fm. W szukajkę wpisujesz SWK, wyjdą ci stacje nadające z województwa świętokrzyskiego. Zwracaj uwagę na kolumnę ERP kW, to jest moc nadawania, trzymaj się z dala od stacji nadających z dużymi mocami.

 

Niestety po kliknięciu i przejściu na tą stronę wyskakuje Błąd 404, Ty też tak masz kolego? Może jakaś inna strona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w link usuń kropkę z samego końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam tak na tym zależy, to poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No staraj się wstrzelić w jakieś wolne miejsce między częstotliwościami, tylko daleko od nadajników o większych mocach typu np. 120 kW. Sąsiednie nadajniki małej mocy też dobrze by były w innych miastach, a nie w Kielcach.

 

Dobrze by też było (tu już musisz wyłączyć to SWK) trzymać się daleko od nadajników dużej mocy w sąsiednich województwach.

 

Najlepiej po prostu przejedź po skali radiem i znajdź miejsce, gdzie jest jakaś szersza przerwa między stacjami i gdzie masz "czysty" szum bez jakiegoś rzężenia, jakiejś słabej dalekiej stacji próbującej się wbić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Redmi 3s także, szumów nie doświadczyłem.

ALE jadąc po Polsce (dłuższe trasy) miałem tak, że niestety musiałem zmieniać częstotliwość bo pojawiła się lokalna stacja nadająca na zbliżonej do mojej.

Generalnie jakiś czas temu było tak, że mogłeś ustawić jakiś zakres, a ten ograniczony był tylko dla użytkowników jabłkofonów, bo soft się słabo dogadywał. Ja obecnie jeżdżę na 104.6, bo wokół podwórka żadna stacja nie nadaje w tej częstotliwości i okolicach.

Pamiętaj, że z poziomu apki w telefonie możesz podnieść firmware transmitera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...