Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Divuu

[Zestaw] Zestaw komputerowy do gier / Prostej obróbki wideo - 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Składam komputer do gier oraz do sklejania nagrań wideo + niezbyt zaawansowana obróbka wideo.

Zależy mi, żeby aktualne gry AAA chodziły płynnie na najwyższych ustawieniach, oraz żebym komfortowo mógł pracować z filmami video.

Budżet wstępny to 5000 - nie jest sztywny

 

Wstępnie mam taki zestaw:

 

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM

Crucial 250GB 2,5" SATA SSD MX500

G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 (2x8GB)

ASRock B450 Pro4

AMD Ryzen 5 2600X

MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5

 

https://www.x-kom.pl/lista/zfep6w7hu

 

Razem daje nam to ok. 5200 zł - cena do zaakceptowania.

 

Zastanawiałem się też, czy nie wymienić procesora na Intela i7 8700, a różnicę w cenie zrekompensować kartą graficzną GTX 1060. Jest on sporo droższy, ale czy jest sens? Po wstępnej analizie testów, wydajnościowo nie ma kolosalnej różnicy między nimi, więc czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Składam komputer do gier oraz do sklejania nagrań wideo + niezbyt zaawansowana obróbka wideo.

Zależy mi, żeby aktualne gry AAA chodziły płynnie na najwyższych ustawieniach, oraz żebym komfortowo mógł pracować z filmami video.

Budżet wstępny to 5000 - nie jest sztywny

 

Wstępnie mam taki zestaw:

 

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM

Crucial 250GB 2,5" SATA SSD MX500

G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 (2x8GB)

ASRock B450 Pro4

AMD Ryzen 5 2600X

MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5

 

https://www.x-kom.pl/lista/zfep6w7hu

 

Razem daje nam to ok. 5200 zł - cena do zaakceptowania.

 

Zastanawiałem się też, czy nie wymienić procesora na Intela i7 8700, a różnicę w cenie zrekompensować kartą graficzną GTX 1060. Jest on sporo droższy, ale czy jest sens? Po wstępnej analizie testów, wydajnościowo nie ma kolosalnej różnicy między nimi, więc czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać?

 

Zestaw BDB i raczej bym tak pozostawił, ale jeśli chodzi o i7 8700 vs 2600x to stosunek cena vs wydajność jest po stronie ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmieniłbym na B450 od MSI w formacie ATX.

Myslałeś nad zrobieniem OC? Wtedy możesz kupić 2600 i go podkręcić.

A za pozostała kasę dołożyć i kupić 1080 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmieniłbym na B450 od MSI w formacie ATX.

Myslałeś nad zrobieniem OC? Wtedy możesz kupić 2600 i go podkręcić.

A za pozostała kasę dołożyć i kupić 1080 :)

 

Nad OC nie myślałem i raczej się nie przymierzam - nie mam doświadczenia, a procesor z fabrycznym mnożnikiem z tego co czytam wystarczy na moje potrzeby :)

Co do Tomahawk - czy rzeczywiście opłaca się wydać 100 zł więcej, jeżeli nie planuje OC?

 

Zestaw świetny :) no może dysk SSD GOODRAM PRO https://www.x-kom.pl/p/415086-dysk-ssd-goodram-240gb-25-ssd-mlc-irdm-pro-gen2.html na mlc i 60 miesięcy gwarancji :)

MX500 jest spoko ale TLC

 

Jakiś czas temu czytałem tutaj w tematach, żeby od Goodramów się trzymać z daleka. Poprawiły się ich produkty, czy ta opinia jest bezpodstawna?

 

Dzięki za dotychczasową pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk drogi, ale MSI B450A-Pro to lepsza opcja od ASrocka. Ew. MSI B450 Gaming Plus - te trzy płyty to w zasadzie to samo z innym wyglądem.

 

Jeśli chodzi o SSD, to akurat IRDM Pro to bardzo dobry dysk, w zasadzie z SSD na SATA to jest jeden z najlepszych dysków jakie można kupić obok Samsunga 860 Pro.

 

RAM daj https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html - trochę drożej ale szybszy i kości B-Die. Na tych płytach MSI bez problemu działa na tych 3200 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż sobie więcej RAMu, a jeśli chodzi o grafikę to nie lepiej RTX 2070 ? różnicy dużej w cenie nie ma.

 

Ja zastanawiam się nad tymi :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad OC nie myślałem i raczej się nie przymierzam - nie mam doświadczenia, a procesor z fabrycznym mnożnikiem z tego co czytam wystarczy na moje potrzeby :)

Co do Tomahawk - czy rzeczywiście opłaca się wydać 100 zł więcej, jeżeli nie planuje OC?

 

 

 

Jakiś czas temu czytałem tutaj w tematach, żeby od Goodramów się trzymać z daleka. Poprawiły się ich produkty, czy ta opinia jest bezpodstawna?

 

Dzięki za dotychczasową pomoc!

 

GOODRAM bez PRO tak trzymaj się z daleka :)

GOODRAM z PRO bier :D bardzo dobry dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...