Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzyweczka

Thermopad, miedź, aluminium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam laptopa Asus pro5kf. Ostatnio postanowiłem wyczyścić układ chłodzenia ponieważ przy graniu, po kilkunastu minutach, laptop wyłączał się.

Okazało się, że na gpu był thermopad grubości ok.1mm. Nie wiem, czy wcześniej ktoś taki wsadził, czy thermopad się kurczy w miarę użytkowania, ale szczelina między rurką to 3mm. Dokładnie między rurką, a aluminiową blaszką, która jest dolutowana (wygląda jakby fabrycznie) to rurki.

 

IMG-20181210-211458.jpg

 

Kupiłem thermopada o grubości 3mm, abb, 6W. Ale zastanawiam się, czy zamiast niego nie zastosować jakiejś płytki, bo wszędzie czytam, że nawet jeśli dam pastę, płytkę, pastę - to wydajność odprowadzania ciepła będzie o niebo lepsza niż termopada.

Tylko mam problem z blaszką miedzianą. Wymiary to 1x1 cm., ale grubość musi być 3mm, żeby dobrze pasowała. Natomiast na portalach takie "blaszki" są tylko w dużych formatach i mija się z celem kupno tak drogiego kawałka. Myślałem o kilku (trzech?) warstwach po 1mm, bo z tym by nie było problemu, ale czy to ma sens?

Czy nie mógłbym zastosować aluminiowej płytki? Z dostępnością takiej nie miał bym problemu. Tylko, czy wciąż będzie to lepsze rozwiązanie niż zakupiony thermopad?

Pozdrawiam, Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta o wiele lepsza w przewodzeniu ale musiałbyś dogiąc heatpipe, do tego jesli tam nie ma zadnych mocowan to na pascie sie nie utrzyma, a nawet jakbyś dogiął heatpipe mocno do styku to sztywny heatpipe moze "ciągnąć" caly chipset co przy jakichs wstrząsach/upadkach moze uszkodzic go/płyte mechanicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu jest chipset z integrą... całe 3,5w tdp :E to i bez radiatora da radę się schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...