Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jekbe

czytanie przycisków java

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to pewnie moje pierwsze z wielu pytań dotyczących mojego programu. Ogólnie, to stopniowo próbuję stworzyć grę typu memory. Aktualnie mam problem z tym, żeby po wciśnięciu pierwszego przycisku, i sczytaniu jego wartości, poczekało na drugi przycisk, aby porównało ich wartości. Nie wiem za bardzo, czy powinienem zrobić drugi ActionPerformed, jeśli tak, to jak rozróżnić, kiedy z którego ma korzystać, czy jest jakaś inna metoda, np. ActionPerformed w środku instrukcji warunkowej sprawdzającej który przycisk został wciśnięty, albo po wciśnięciu jednego przycisku wartość jego przypisało do jednej zmiennej, a po wciśnięciu drugiego do drugiej zmiennej, albo utworzyć dwie zmienne, i zwykłym Scanner'em (jeśli się da) sczytać wartość najpierw dla jednej zmiennej a potem dla drugiej ( jak w scanner'rze źródło ustawić nie jak na klawiaturę System.in, tylko na przycisk, i po prostu int zmienna1 = skanner.next() jak byśmy czytali z klawiatury, ale czytamy z programu). Napiszcie czy coś co napisałem sprawdzi się, a jeśli nie to czy jest jakiś jeszcze sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie mam problemu, aby sczytać wartość z przycisku, bo to ogarnąłem. Problem mam aby akcję, czyli porównanie wartości (czy są równe, czy różne) wykonał dopiero, po wciśnięciu drugiego przycisku. Aktualnie ActionListener wykonuje akcję po wciśnięciu jednego przycisku, a po wciśnięciu drugiego robi to samo nie ważne, że wcześniej przycisk został wciśnięty. Jeszcze będę musiał mu ogarnąć jakiś reset, ale to na razie nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie się to robi tak, że zapamiętuje się stan programu (np. w dodatkowej zmiennej): 0 - jeszcze nic, 1 - kliknięty pierwszy guzik, 2 - kliknięty drugi guzik; po trafieniu w stan 2 porównujesz wartości obydwu guzików (tę pierwszą też gdzieś zapamiętujesz), zerujesz stan, wykonujesz operację jeśli są zgodne, kończysz grę jeśli brak wolnych guzików (czyli np. kolejna zmienna, albo przelecenie przez guziki i sprawdzenie ile jest jeszcze dostępnych), powtarzasz ruch jeśli nie są zgodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie się to robi tak, że zapamiętuje się stan programu (np. w dodatkowej zmiennej)

O to. Ew. na każdym przycisku zapamiętujesz jakoś czy jest odkryty czy nie, a potem przy odkryciu przycisku lecisz po pozostałych szukając tego drugiego (a jak nie znajdziesz to znaczy że jes pierwszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...