Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzaaBao

Gtx 1060 msi armor czy gigabyte windforce OC?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje wybrać kartę graficzna do ok. 1200-1250zł. Padło na gtx 1060 6gb. Najbardziej przykuły moja uwagę:

Gigabyte windforce ii oc

Msi armor

 

Która z tych dwóch kart będzie lepsza? A może macie swoje własne propozycje w tym budżecie ?

 

Procesor: intel core i5 3470

Płyta główna: msi z77a-g43

Zasilacz: Seasonic focus gold plus 550w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie armor, bo jest polpasywny, a na x-kom drozszy tylko o 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zdecydowanie za słaby do tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor poczeka do wakacji :) Najważniejsza jest póki co karta której wogole nie ma gdyż stara padła (artefakty itd.) Procesor być może że ograniczy mi w pewnym stopniu 1060 jednakże nie będzie to jakiś dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno pytanie. Armor jest zasilany przez gniazdo 8 pinowe. Czy zasilacz który podałem ma te wejście? (Jest zamówiony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,

 

Ten procesor to był dobry 5 lat temu a karta 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej cenie wziąłbym rx 590. Gtx to gniot. Już lepiej rx580 8gb I 150 zł w kieszeni na proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,

 

Ten procesor to był dobry 5 lat temu a karta 2 lata temu.

 

Procesor byl bardzo odbry do czasu wyjscia Ryzenow 6C, a karta do FULLHD dalej jest swietna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym widzisz problem. Procesor nie należy może do najnowszych ale na spokojnie daje radę. W grach liczy się bardziej grafika niż procesor. Zdaje sobie sprawę że 1060 6gb to jest max do tego procesora dlatego nawet nie myśle o 1070.

 

Co do 2 letniej karty też nie rozumiem twojego punktu widzenia gdyż 2060 jeszcze nie ma, a jak już wyjdą będą kosztowały pod 1600-1700zł. Z amd mam zle doświadczenia więc odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 580 8GB za 1039zl fajne karty ale z tym procesorem beda slabiej wspolpracowac niz GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej cenie wziąłbym rx 590. Gtx to gniot. Już lepiej rx580 8gb I 150 zł w kieszeni na proca.

 

Myślałem o rx 580/590 nitro, aczkolwiek mam pewne zle doświadczenia z amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rozumiem w czym widzisz problem. Procesor nie należy może do najnowszych ale na spokojnie daje radę. W grach liczy się bardziej grafika niż procesor. Zdaje sobie sprawę że 1060 6gb to jest max do tego procesora dlatego nawet nie myśle o 1070.

 

Co do 2 letniej karty też nie rozumiem twojego punktu widzenia gdyż 2060 jeszcze nie ma, a jak już wyjdą będą kosztowały pod 1600-1700zł. Z amd mam zle doświadczenia więc odpada :)

 

Wybacz, ale ten procesor to jest dobry to 1050Ti co najwyżej i to też nie zawsze, bo nie do gier które używają więcej niż 4 rdzenie i 4 wątki.

 

Miałem i5 4460 z tym GTX i kolorowo nie było. Potem zmieniłem na 4670K i też niewiele to dało. Dopiero i7 pozwolił się jej rozkręcić, ale też nie w każdym miejscu i w każdej grze ciśnie na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor byl bardzo odbry do czasu wyjscia Ryzenow 6C - nie był a te ryzeny to I7 8700 zjada jak kartofle w grach.

 

W grach liczy się bardziej grafika niż procesor. - bzdura, wertexy wkleja procesor im szybciej to zrobi tym mniejsze opóznienie dla karty.

 

1060 6 GB ok do tego proca a 1070 już nie a niby czemu, w strzelaninie jeden wał jaka karta bo procesor nie nadąży liczyć hit pointów.

 

Co do 2 letniej karty też nie rozumiem twojego punktu widzenia gdyż 2060 jeszcze nie ma, a jak już wyjdą będą kosztowały pod 1600-1700z - to co z tego że będą tyle kosztować, mogą i 300zł kosztować kiepskiej wyfajności procesora to nie zmieni.

 

Wpotrzebie2017 - przyszedł mój głowny wróg na pc labie, zaraz wyskoczy z watch dogs 2 to i 2080 ci nie pomoże z tym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra procesor nie jest najnowszy ale nie widze sensu kupowania 1050ti i narzekać za rok że słaba karta. Lepiej kupić teraz 1060 6gb i w wakacje jak będzie budżet wymienić procesor, racja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymienisz platformę w wakacje to kupuj nowego GTX 1060 albo szukaj używki 1070ti za 1300zł idzie wyrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te karty trzymają cenę, za tyle to ja armora kupiłem dwa lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor byl bardzo odbry do czasu wyjscia Ryzenow 6C - nie był a te ryzeny to I7 8700 zjada jak kartofle w grach.

 

W grach liczy się bardziej grafika niż procesor. - bzdura, wertexy wkleja procesor im szybciej to zrobi tym mniejsze opóznienie dla karty.

 

1060 6 GB ok do tego proca a 1070 już nie a niby czemu, w strzelaninie jeden wał jaka karta bo procesor nie nadąży liczyć hit pointów.

 

Co do 2 letniej karty też nie rozumiem twojego punktu widzenia gdyż 2060 jeszcze nie ma, a jak już wyjdą będą kosztowały pod 1600-1700z - to co z tego że będą tyle kosztować, mogą i 300zł kosztować kiepskiej wyfajności procesora to nie zmieni.

 

Wpotrzebie2017 - przyszedł mój głowny wróg na pc labie, zaraz wyskoczy z watch dogs 2 to i 2080 ci nie pomoże z tym procesorem.

 

Co ta bzdury wypisujesz. Mam 4690K @stock 3.5GHz i R9 380 4GB czyli karte o wydajnosci ok. 1050 Ti (lub nawet troszke szybsza). W zadnej grze nie widzialem zuzycia karty ponizej 100%, procesor maks. na 70% i to tylko w AC Syndicate. W reszcie gier zuzycie CPU jest nizsze i nigdy nie bottleneckuje karty. Gralem z bardziej wymagajacych gier, oprocz AC Syndicate, w Ghoste Recon: Wildlands, Kindgom Come: Deliverance, Wiedzmin 3, Mass Effect Andromeda, Crysis 3.

 

Zaraz się pewnie dowiemy, ze do 1050 Ti bez 7700K/8600K nie podchodz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aż tak to nie, ale takie spadki do 85-90% użycia CZASEM są na tych R9 380 czy 1050Ti. Oczywiście nie wpływa to zbytnio na rozgrywkę, bo to małe tąpnięcia, dość krótkie. Ale na 1060 GTX już są zdecydowanie poważniejsze, bo to karta ok 50% silniejsza i te procki są za słabe do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak to nie, ale takie spadki do 85-90% użycia CZASEM są na tych R9 380 czy 1050Ti. Oczywiście nie wpływa to zbytnio na rozgrywkę, bo to małe tąpnięcia, dość krótkie. Ale na 1060 GTX już są zdecydowanie poważniejsze, bo to karta ok 50% silniejsza i te procki są za słabe do niej.

 

Zgadzam sie, ze bedzie bottleneck ale tylko MIEJSCAMI i to NIE we wszytkich grach. A pomimo tego bottlenecka gry i tak beda dzialac dobrze.

 

Tak jak pisalem przy 4690K @3.5GHz i R9 380 4GB nie mialem CPU bottlenecka w żadnej grze w jakie gralem. Takich gier pewnie by sie znalazlo raptem kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykłady? Assassin's Creed Origins i Ghost Recon Wildlands na ustawieniach Ultra zarzynają dokładnie podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam sie, ze bedzie bottleneck ale tylko MIEJSCAMI i to NIE we wszytkich grach. A pomimo tego bottlenecka gry i tak beda dzialac dobrze.

 

Tak jak pisalem przy 4690K @3.5GHz i R9 380 4GB nie mialem CPU bottlenecka w żadnej grze w jakie gralem. Takich gier pewnie by sie znalazlo raptem kilka.

 

No dobrze, ale on chce 1060 tam wcisnąć, a nie 380, czy 1050Ti, które poleciłem i byłoby ok, nie zauważyłby raczej tych małych dropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...