Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Knight Dee.Bee.

Bezwentylatorowe chłodzenie wodne do 9900k i SLI RTX 2080Ti dla znajomego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy buduje gamingowy komputer do grania i chce mieć koniecznie chłodzenie wodne (cieczą). Czy da się zbudować takie chłodzenie bez wentylatorów ? Kompletnie się na tym nie znam i pytanie czy musi kupić jakieś specjalne karty graficzne z wejściem dla węży ? Mowa o RTX 2080Ti SLI i Core 9900k

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jakby budował niegamingowy komputer do grania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie da się czegoś takiego zbudować, bo wydajność chłodnic, które działają pasywnie (bez nawiewu) jest tragicznie niska. Można zbudować zestaw typu overkill rad, czyli z ogromną powierzchnią chłodnic przez co wentylatory na nich mogą kręcić się bardzo wolno, a tym samym będzie cicho.

 

Na kartę musi kupić blok wodny, który montuje zamiast normalnego chłodzenia. Oczywiście blok kompatybilny z konkretnym modelem danego producenta karty.

 

Jeśli znajomy chce pełne LC ze sporymi chłodnicami, na fajnych nowych częściach, to niech od razu szykuje z +6000 zł na LC i dobrą obudowę, która to pomieści.

 

Inna sprawa, że składnie SLI to kiepski pomysł, zwłaszcza na LGA 1151, które ma zbyt mało linii PCI-E i karty będą działać w trybie x8, a nie x16 przez co straci 10-25% wydajności w zależności od tytułu. Warto też wspomnieć, że wsparcie SLI jest obecnie kiepskie i w wielu grach nie działa, a jak już działa to i tak jest z tym sporo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł, zamiast radiatorów z wentylatorami, podłączyć to do sieci wodociągowej z zimną wodą a wyjście do basenu :cool: główka pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł, zamiast radiatorów z wentylatorami, podłączyć to do sieci wodociągowej z zimną wodą a wyjście do basenu :cool: główka pracuje

 

A później płakać, że komputer za dużą kaskę poszedł z dymem. Wszystko przez punkt rosy, co zresztą było ostatnio poruszane w którymś z podpiętych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dobrze ocieplić żeby woda się nie skraplała :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są specjalne, pasywne radiatory, ale wydajnościowo odbiega to od aktywnie chłodzonych chłodnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej ilości ciepła nie da się odprowadzić w żadnej obudowie.

musiałbyś wyciągnąć rurki z bloków GPU/CPU poza budę i tam to oradiatorować.

Kiedyś stosowało się Reseratory Zalmana, ale to kosztuje majątek.

 

8986221600_1544568833_thumb.jpg

 

Do 9900K + 2x 2080ti potrzebowałbyś z 5 takich wieżyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej ilości ciepła nie da się odprowadzić w żadnej obudowie.

musiałbyś wyciągnąć rurki z bloków GPU/CPU poza budę i tam to oradiatorować.

Kiedyś stosowało się Reseratory Zalmana, ale to kosztuje majątek.

 

8986221600_1544568833_thumb.jpg

 

Do 9900K + 2x 2080ti potrzebowałbyś z 5 takich wieżyczek.

gwarantuje ze 20 takich by nie dalo rady

 

 

jak sie kompletnie nie znasz to ciezko widze zlozenie nawet zwyklego ukladu a co dopiero bez wentylatorow

 

na podstawie uzywanych czesci:

 

A. zeby schlodzic ten komp wystarczy uzywana mora na 9/18 wentyli 120mm - koszt 900zł

B. zeby schłodzic ten komp bez zadnych wentylatorow musialbyś miec mysle z 5 takich chłodnic albo duzy skraplacz przemysłowy

 

 

jesli masz dom to prosciej/taniej wg mnie bedzie wlozenie pompy i chlodnicy do piwnicy gdzie bedzie z 5-10*C - nic sie skraplac nie powinno ale to zalezy tez od wilgotnosci w pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być wentylatory i nic innego nie kombinujcie :D

 

Wystarczy kupić jakies dobre wentyle, duże chłodnice i będzie działać cicho i dobrze.

 

Kolega ma monitor z Gsync? Jak tak to wystarczy 2x360mm do przyzwoitego działania. A to dla tego że z Gsync nie bardzo działa SLI :D zazwyczaj jest gorzej niż na pojedynczej karcie.

 

 

Polecam zejść na ziemię i złożyć z komputer z rozsądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być wentylatory i nic innego nie kombinujcie :D

 

Wystarczy kupić jakies dobre wentyle, duże chłodnice i będzie działać cicho i dobrze.

 

Kolega ma monitor z Gsync? Jak tak to wystarczy 2x360mm do przyzwoitego działania. A to dla tego że z Gsync nie bardzo działa SLI :D zazwyczaj jest gorzej niż na pojedynczej karcie.

 

 

Polecam zejść na ziemię i złożyć z komputer z rozsądkiem.

 

komputer za 20k ;)

 

rozsądek dawno gdzies został porzucony :E :E :E

 

nawet jakby miał byc z rozsądkiem to temat out - bo bedzie kolejny nundy komp jakich wiele

 

 

chlodnica

 

moze taka

https://allegro.pl/skraplacz-chlodniczy-parownik-bitzer-18-4-kw-nowy-i6150351038.html

 

18,4kW

 

gosc ma jeszcze inne rozmiary :D

 

1500 cena niska jak na taka wielkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniiek ty to zawsze czymś zainteresujesz

Mi 2x560 w budzie nie starcza

Mam jeszcze dwie i się zastanawiałem czy ich pod biurkiem na szybkozłączkach nie dać :hmm:

Ale tten parownik do mnie przemawia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duniiek ty to zawsze czymś zainteresujesz

Mi 2x560 w budzie nie starcza

Mam jeszcze dwie i się zastanawiałem czy ich pod biurkiem na szybkozłączkach nie dać :hmm:

Ale tten parownik do mnie przemawia :E

 

jak ma byc ładnie to MORA3 -mam prawie za pol ceny jak cos

 

mysle ze z tymi dwoma 560 bedzie mega chłodno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma byc ładnie to MORA3 -mam prawie za pol ceny jak cos

 

mysle ze z tymi dwoma 560 bedzie mega chłodno

2*560 to jest wielkość jednej MORY + prawie jedna chłodnica 280, raczej na pewno będzie chłodno :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...