Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamyniuniek

Jaki procesor do GTX 1060 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zmieniałem kartę graficzną, a teraz nadeszła pora na zmianę mojego i5 4460 :) Jaki polecilibyście mi procesor ? Najbardziej zależy mi na graniu, dużo pykam w BFa na multi przy 64 graczach, i tutaj moja i5 już niestety nie wyrabia. Budżet chciałbym jak najmniejszy na to przeznaczyć, ale na pewno nie więcej niż 1000zł.

 

Płyta główna: Msi Z97 PC Mate

Karta graficzna: Palit GTX 1060 6GB

Aktualny procesor: i5 4460

Zasilacz: ThermalTake Smart SE 630W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj co jest dołóż 1000zł i masz 1600x i DDR 4 16gb 3000mhz. Nie warto inwestować w martwy sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprzedaj swoje bebechy, bo nie opłaca się teraz kupować 4770K ani 4790K, chociaż jak znajdziesz np za 700zł to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak kupi i7 4770 non k to w batlu 1/5 odczuje kolosalną różnicę względem tego i5 4460 (nisko taktowany w dodatku)

gram w bf-a na starym i7 2600 podkręcony mnożnikiem na 3,9ghz, porobiłem z kilku map filmy na YT, to ludzie z kabylakami i5 mi piszą, że mają dropy do 40 kl/s, u mnie 70-90, a na niektórych mapach 90-110

Do bf-ów podstawa to 8 wątków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak kupi i7 4770 non k to w batlu 1/5 odczuje kolosalną różnicę względem tego i5 4460 (nisko taktowany w dodatku)

gram w bf-a na starym i7 2600 podkręcony mnożnikiem na 3,9ghz, porobiłem z kilku map filmy na YT, to ludzie z kabylakami i5 mi piszą, że mają dropy do 40 kl/s, u mnie 70-90, a na niektórych mapach 90-110

Do bf-ów podstawa to 8 wątków

 

Tak, ja właśnie mam często spadki do nawet 40 klatek... Dlatego rozglądam się za czymś nowym :)

 

W Intelach mniej więcej się orientuję co i jak, ale w procesorach AMD w ogóle... Myślicie, że ten Ryzen 5 1600X to będzie dobry wybór ? Chciałbym, żeby ten procesor mi chociaż 3 lata posłużył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja właśnie mam często spadki do nawet 40 klatek... Dlatego rozglądam się za czymś nowym :)

 

W Intelach mniej więcej się orientuję co i jak, ale w procesorach AMD w ogóle... Myślicie, że ten Ryzen 5 1600X to będzie dobry wybór ? Chciałbym, żeby ten procesor mi chociaż 3 lata posłużył ;)

Ryzen to bardzo dobry wybór, zawłaszcza ze wchodząc w platformę AM4, za 2 lata będziesz mógł w nią wsadzić nowy procek, bez zmiany płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z 4790k na 1600x

Am4 jest platformą przyszłościową na nia jeszcze wyjdą nowe procesory są plotki że nawet 16/32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lenia i7 4770/90 a jeśli masz chwilkę żeby pobawić się w sprzedaż to przesiadka na AM4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja właśnie mam często spadki do nawet 40 klatek... Dlatego rozglądam się za czymś nowym :)

 

W Intelach mniej więcej się orientuję co i jak, ale w procesorach AMD w ogóle... Myślicie, że ten Ryzen 5 1600X to będzie dobry wybór ? Chciałbym, żeby ten procesor mi chociaż 3 lata posłużył ;)

 

Miałem i5 4460 w duecie z GTX 1060, w BF-a na ULTRA nie dało się grać. Po zmianie na i7 4790 było znacznie lepiej, ale coś tam od czasu do czasu chrumkało, mimo G-Sync w monitorze. Co najważniejsze - użycie procka w BF-ie czy AC sięgało 100%. Niedawno zmieniłem platformę na AM4 z Ryzenem 2600 na pokładzie podkręconym do 4.0GHz i powiem tak - nawet minimalnych ścinek już nie ma (choć to też może być zasługa znacznie szybszego RAMu), do tego użycie procka na ULTRA wynosi około 50%. Podsumowując - kupisz i7 4790 to za rok czy dwa będziesz znów musiał zmieniać i to całą podstawkę (a nawet teraz w niektórych grach potrafi być bottleneckiem dla 1060), najopłacalniej będzie złożyć już coś od razu na AM4 i nie bawić się w półśrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie przesiądę się na AM4 :) Na jaką płytę główną powinienem się w takim razie przesiąść ? W temacie płyt już w ogóle zielony jestem i wolę zapytać Was ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...