Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

progipec

Monitor 24 - 500 - 1000 zł - biuro - brak tragedii w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

proszę o pomoc w wyborze monitora na podstawie następujących parametrów

 

Obowiązkowo:

- przekątna: 24 cale

- rozdzielczość: minimum full HD

- złącza: jak najwięcie, ale co najmniej trzy, VGA/DVI/HDMI/DP (różne kombinacje). Jest to ważna cecha, gdyż korzystam z wielu wejść.

- odświeżanie: jak najwyższe, ale zadowolę się 60Hz,

- powłoka: matowa

- matryca: IPS

- podświetlenie: LED

- czas reakcji: choć będę mało grał, to matryca musi mieć REALNY czas reakcji na wystarczającym poziomie tzn., żeby nie było widoczne smużenie w trakcie normalnej pracy z tekstem (szybkie przewijanie) i żeby w grach był powiedzmy dostateczny (smużenie wiem, że będzie, ale niech nie będzie tragiczne). Przykładem bardzo słabym w tej dziedzinie jest IIYAMA prolite x2474hs-b1. Przykładem całkiem ok są: iiyama xu2290hs-b1 i philips 277e6L.

- kąty widzenia: REALNE jak największe w obydwóch płaszczyznach, jest to ważna cecha

- jasność: jak największa, jest to ważna cecha (+ równomierne podświetlenie)

- cena: najlepiej jak najniższa czyli ok. 500zł, ale jeżeli nie bedzie nic wartego uwagi to mogę zwiększyć do maks. 1000 zł., ale nie chciałbym szastać bo nie jestem wymagającym klientem w sprawie monitora. Musi być dobry i nic ponad to.

- zabezpieczenia: flicker free + redukcja niebieskiego światła - te rzeczy muszą działać dobrze, to bardzo ważna cecha, ponieważ spędzam bardzo dużo godzin przed komputerem.

- kontrast: będę pracował z tekstem, więc chyba wysoki kontrast statyczny by się przydał?

 

Dodatki nieobowiązkowe:

- możliwość zawieszenia na ścianie,

- brak zewnętrznego zasilacza,

- normalne zwykłe przyciski do menu...

 

Totalnie bezużyteczne:

- wbudowane głośniki

 

Przeznaczenie:

- sprawy biurowe czyli praca z tekstem (tutaj smużenie nie wchodzi w grę),

- sporadycznie gry / filmy (wymagam, żeby w tej dziedzinie był poprawny / znośny, żeby to smużenie nie było, aż tak widoczne)

 

Ogólnie

Jak widać nie mam żadnych wymagań do odwzorowania kolorów bo i tak będę leciał na redukcji niebieskiego. Monitor za to powinien być jasny, żeby zwalczyć słońce w pomieszczeniu ... oraz dostatecznie ciemny, żeby w nocy można było pracować. Mimo, że tekstu jest wiele to nie jestem wbrew pozorom wymagającym użytkownikiem. Potrzebuję lepszych kątów i jasności niż stare BenQ i szybszej matrycy niż ten prolite x24..., a cała reszta musi być wystarczająca do komfortowej wielogodzinnej pracy + sporadycznych gier.

 

PS Jeśli macie pod ręką linki do artykułów z testami, chętnie poczytam bo ten co ostatnio przeglądałem na pclabie był z 2017 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitora Acera widzę korzystają z tej funkcji wyświetlania czarnych klatek. Jestem do tego sceptycznie nastawiony bo podejrzewam, że wyjdzie efekt migotania (może niewidoczny, ale odbijający się na oczach).

Acer kojarzy mi się z marką tworzącą tanie laptopy. Czy w kategorii monitorów to solidna firma?

 

Ogólnie gry to sprawa drugorzędna. Chciałbym taki czas reakcji, żeby smużenie nie było widoczne w normalnej pracy, i nie było rażące w trakcie grania.

 

Co myślicie o monitorach Philips'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...