Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

itsygo1

Komputer nie wykrywa 8 GB Ram DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Krótko mówiąc mam płytę Asus P8H77-V LGA 1155 DDR3 + Procesor i3 2120 3.3 Ghz

Postanowiłem ,że na początek zrobię 8 GB RAM 4x 2 GB Hynix 1600 MHZ DDR3

 

I teraz tak, BIOS/Uefi pokazuje ,że startuje 4 GB RAM DDR3, w Zaawansowanych ustawieniach widać ,że wszystkie 4 sloty są zajęte,

w Windowsie 10 64 Bit w menadżerze pokazuje tylko 4 GB Pamięci oraz "zajęte 2 sloty z 4",

w Speccy pokazuje ,że wszystkie sloty są zajęte, oczywiście pamięci w Dual Channel - wszystkie takie same.

Dużo bawiłem się w biosie, reset zworką, wgranie najnowszego biosu, Remap Memory na Enable - Nic, ciągle 4 GB

I oczywiście w MSCONFIG też nie jest ograniczony i wszystkie pamięci są okej tak samo sloty, podmianki na tysiąc sposobów. + Czyszczone sloty, ramy kręciłem w UEFI je niżej nawet na 800 Mhz jak i wyżej na stałe 1600 - Nic

 

I tutaj ciekawostka:

 

4 x DIMM, Max. 32 GB, DDR3 2200 (OC) / 2133 (OC) / 2000 (OC) / 1866 (OC) / 1800 (OC) / 1600/1333 MHz Non-ECC, pamięć bez buforowania

Architektura z dwukanałową obsługą pamięci

Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

 

* Częstotliwość 1600 MHz i wyższa obsługiwana jest przez procesory Intel® trzeciej generacji.

 

* Obsługa Hyper DIMM podlega fizycznym cechom poszczególnych procesorów.

* Patrz www.asus.com dla QVL pamięci (Wykwalifikowani Sprzedawcy listy).

* Ze względu na ograniczenia systemu operacyjnego, przy instalowaniu całkowitej pamięci o pojemności co najmniej 4 GB, 32-bitowy system operacyjny Windows® może rozpoznać mniej niż 3 GB. Zainstaluj 64-bitowy system operacyjny Windows®, jeśli chcesz zainstalować 4 GB lub więcej pamięci na płycie głównej.

* Ze względu na zachowanie procesora, moduł pamięci DDR3 2133/1866 MHz będzie działał domyślnie na częstotliwości DDR3 2000 / 1800MHz.

 

Czyli wychodzi na to ,że po prostu procesor 2 generacji na tej płycie uciąga maksymalnie 4 GB Ramu?

A już procesor trzeciej generacji ukaże mi 8 GB Ram?

 

123123.jpg.ed46d52b27e18d5c8543e00a235c6065.jpg

 

image.png.ea0f1d0383306702fef43cb6060b6d44.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gen procka nie ma nic do rzeczy.

 

Na dobry początek sprawdź czy pojedynczy moduł działa z osobna w każdym ze slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gen procka nie ma nic do rzeczy.

 

Na dobry początek sprawdź czy pojedynczy moduł działa z osobna w każdym ze slotów.

 

Każdy slot działa oraz każda kość ramu też działa

Wszystkie te same komplet Dual-Channel

Mam ram A/B/C/D

Wkładając dwa ramy na różne komplikacje np A z B/ C z A / D z C/ itd zawsze chodzi

Czyli wkładając losowe dwa ramy nawet w różne sloty - 4 GB

 

Natomiast jak dołoże kolejne 4 GB to wykrywa ,że sloty zajęte ale niestety w systemie tego nie widzi ani w Biosie - Dopiero w zaawansowanych głęboko widać ,że one są, natomiast uruchamia się na 4 GB

 

+ Jeszcze próbowałem włożyć np te 4 GB w dual-channelu i zupełnie inną kość ram np w Czarny channel i zamiast 6GB i tak i tak 4GB

 

image.thumb.png.a3f5386cbb9a14a03eb573c83f592fb1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się!

 

Po 12 godzinach walk okazało się ,że po prostu coś gdzieś się zblokowało w biosie i pamięci flash

 

Po zrestartowaniu tym o to sposobem cały RAM wrócił i wszystko śmiga!

 

Link: https://youtu.be/yPO1q3YHmDQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...