Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DeVirt

Czy opłaca się w moim przypadku kupować kartę dźwiękową?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam obecnie słuchawki ISK-HP 580 i ogólnie jestem z nich zadowolony. Za rok/2 lata będę chciał sobie ulepszyć komputer i może dokupić jeszcze lepszej jakości słuchawki(coś w granicach 200-300 zł). Czy w takim przypadku opłaca mi się dokupywać jeszcze kartę dźwiękową żeby usłyszeć różnicę w dźwięku? Czy też moja obecna zintegrowana w płycie głównej MSI B250M PRO-VD będzie wystarczająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze Twoja plyta nie ma separacji kanalow, nie ma tez typowo dedykowanej sekcji audio (jedynie jakis boost) ale wlasna karta zawsze jest lepsza chociazby pod wzgledem braku zaklocen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli jakiejś znaczącej różnicy nie poczuję w jakości dźwięku? Głównie chodzi mi o gaming i okazjonalne słuchanie muzyki. Chodzi mi jeszcze o to, czy na integrze będzie różnica w dźwięku między słuchawkami za 100 zł, a tymi za 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, oczywiscie, ze roznice poczujesz. Im lepsze sluchawki, tym bardziej slyszalna bedzie

Ale chodzi o sam fakt, ze nawet przy jakis tam prostych sluchawkach - karta zewnetrzna ma pewne plusy a czasem i jest wymagana (gdy sekcja dzwiekowa na plycie ssie, zaklocenia itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Trzeba jeszcze być w stanie usłyszeć tę różnicę. Nie kazdy potrafi.

Do obecnych słuchawek integra wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Nawet na biednej Audigy SE w porównaniu do alc887 jest przepaść na + w jakości dźwięku i głośności i to na budżetowych JVC HA-RX700 jak i Edifier r1600tIII.

 

Więc jak najbardziej się opłaca, tylko trzeba wybrać dobrą odpowiadającą kartę, ja chciałem zmienić na Prodigy 2/Xtreme Music/Xtreme Gamer ale nie podchodził mi dźwięk i pozostałem na Audigy SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

@UP

 

Nawet na biednej Audigy SE w porównaniu do alc887 jest przepaść na + w jakości dźwięku i głośności i to na budżetowych JVC HA-RX700 jak i Edifier r1600tIII.

 

Więc jak najbardziej się opłaca, tylko trzeba wybrać dobrą odpowiadającą kartę, ja chciałem zmienić na Prodigy 2/Xtreme Music/Xtreme Gamer ale nie podchodził mi dźwięk i pozostałem na Audigy SE.

Najwyraźniej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie każdy usłyszy różnicę, wiec po co przepłacać?

Po drugie. Wypasiona karta do łupania basem na tanich słuchawkach? Słaby żart. Kupi, kiedy będzie mu to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach każdy usłyszy różnicę, między ALC892 a X-Fi Gamerem jest ogromna różnica na Brainwavz Delta, a co dopiero na HP-580, jak ktoś twierdzi inaczej to:

1. jest głuchy

2. jest ignorantem

3. ma badziewne słuchawki za 20 zł

Ta płyta główna nie ma wejścia PCI, więc będziesz musiał nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, np. X-Fi Titanium(SB0880) albo Xonar DX, z zewnętrznych Audioquest DragonFly lub FX-AUDIO DAC-X3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyraźniej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie każdy usłyszy różnicę, wiec po co przepłacać?

Po drugie. Wypasiona karta do łupania basem na tanich słuchawkach? Słaby żart. Kupi, kiedy będzie mu to potrzebne.

 

To właśnie Ty tego nie potrafisz :)

 

Wypasiona karta do łupania basem na tanich słuchawkach?

 

Gdzie ja podałem żeby kupował wypasioną kartę??? byle karta pokroju Audigy SE (20zł) o której pisałem tylko na inne złącze (bo płyta nie ma zwykłego PCI)

 

Dla Twojej wiadomości "tanie" słuchawki potrafią zagrać lepiej niż kilkukrotnie droższe głośniki, więc Twoja wypowiedź jest co najmniej dziwna.

 

Najwyraźniej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie każdy usłyszy różnicę, wiec po co przepłacać?

 

Jeśli ktoś nie usłyszy różnicy, to czas szybko wybrać się do laryngologa na testy i dopiero później posłuchać jeszcze raz.

 

Słaby żart. Kupi, kiedy będzie mu to potrzebne

 

Ale co dokładnie? lepszą od integry kartę? jak na razie żartujesz tylko Ty i to wcale nie śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że od integry jest lepsza praktycznie jakakolwiek osobna karta. Sam posiadam SB X-Fi Titanium i różnica jest. I pewnie nawet przy słuchawkach za 2 dychy też to słychać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...