Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pietrrokov

Lancia Delta 2.0 165km. Srebrna włoska elegancja.

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach po rozstaniu z Lybrą:

http://forum.pclab.pl/topic/805762-Lancia-Lybra-19JTD/

przyszedł czas na kolejną Lancie, tym razem kupiłem Deltę :)

W ostatnich kilku latach miałem już okazje korzystać z kilku samochodów (Mazda 3, Opel Astra H, Kia Shuma II, Dodge Caliber), ale dopiero ten stylistycznie trafił w 100% w moje gusta.

Moja nowa Lancia kupiona w Rybniku za 26tys złotych jest z przebiegiem 231 tys km z końcówki 2010 roku. Kolor srebrno czarny (zdjęcia wrzucę niebawem jak tylko będzie ładna pogoda by je wykonać).

Tak się złożyło, że szukałem tego samochodu przez prawie dwa miesiące i niedaleko mojej rodzinnej miejscowości udało mi się zrobić samemu sobie prezent na mikołaja :E

Dlaczego kupiłem akurat ten samochód? Poprzedni właściciel wymienił najważniejsze elementy w samochodzie na co mam FV i używał ten samochód od 5 lat, więc dla mnie liczyło się to by mieć udokumentowane naprawy.

Poza tym szukałem nienagannego stanu wizualnego, a w tym samochodzie nie ma na żadnym plastiku nawet małej ryski, samochód jest w stanie idealnym.

Dzisiaj samochód stoi u mechanika na wymianę wszystkich filtrów, oleju oraz płynu chłodniczego. Mimo tego, że dostałem do auta dwa komplety opon na alufelgach to i tak kupiłem do niego nowe oponki całoroczne BFGoodrich ( musiałem coś wrzucić w koszta :E ).

Czym się kierowałem przy wyborze auta? Generalnie to chciałem by samochód mi się podobał i był dobrze wyciszony, a ta Lancia spełnia oba te kryteria, dlatego szukałem tylko i wyłącznie tego modelu.

 

Na wyposażeniu w samochodzie mam:

 

- silnik diesel 2.0 MultiJET 165KM

- 6-cio stopniowa manualna skrzynia biegów

- 11 poduszek powietrznych

- 16" Alufelgi (dwa komplety)

- fotele z czarnej skóry i alcantary

- dwa podłokietniki (przód i tył)

- regulowane tylne fotele

- tempomat

- skórzana kierownica

- podgrzewane lusterka

- dwustrefowy climatronic

- komputer pokładowy z systemem głośnomówiącym Blue&Me (Windows)

- czujnik deszczu

- czujnik zmierzchu

- fabrycznie przyciemniane szyby

- system audio BOSE z dziesięcioma głośnikami i subwooferem

- ABS

- ESP

- funkcja City

- funkcja automatycznego parkowania

- immobiliser

- regulowane na wysokość fotele kierowcy i pasażera

- regulacja podparcia części lędźwiowej kręgosłupa

- wspomaganie kierownicy

- centralny zamek

- napinacze pasów bezpieczeństwa

- panel multimedialny w kierownicy

- reflektory LED do jazdy dziennej

- funkcja doświetlania zakrętów

- czujniki parkowania z przodu i z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, piękne autko. Ode mnie gratki

Spodziewaj się hejtu, boś kupił delte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej czymś się wyróżnia na drodze :P Bezawaryjności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie te 11 poduszek upchnęli? Stawiam, że ma 6, może 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy czołowe 2 kierowca/pasazer, kurtyny przód 2, boczne z foteli przód 2, pasażer kurtyny 2, kolanowa 1. Możliwe, że z tyłu są cztery dla pasażerów, czyli wspomniane kurtyny i przednie do czołowego zderzenia :)

Także co najmniej 9 poduch na pewno. 6 jest w standardzie

 

Edit

Ta też niby ma 11 poduch

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-delta-top-wersja-executive-1-9-twinturbo-190km-bagaznik-kola-zimowe-ID6BbvEQ.html#gallery-grid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy czołowe 2 kierowca/pasazer, kurtyny przód 2, boczne z foteli przód 2, pasażer kurtyny 2, kolanowa 1. Możliwe, że z tyłu są cztery dla pasażerów, czyli wspomniane kurtyny i przednie do czołowego zderzenia :)

Także co najmniej 9 poduch na pewno. 6 jest w standardzie

 

Edit

Ta też niby ma 11 poduch

https://www.otomoto....ml#gallery-grid

 

Kurtyna przeważnie rozwija się z 3 punktów jednocześnie, więc to że na słupkach masz 3 x Airbag nie znaczy że to są 3 poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek miał kiedyś tą deltę pracował w Fiacie w Tychach - zmieniał auta (wszystko nówki) przeważnie co 3 lata - tą deltę sprzedał po ok roku i mówił że był to najgorszy samochód jaki posiadał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą deltę sprzedał po ok roku i mówił że był to najgorszy samochód jaki posiadał :E

 

Jakiś argument?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtyna przeważnie rozwija się z 3 punktów jednocześnie, więc to że na słupkach masz 3 x Airbag nie znaczy że to są 3 poduszki.

 

Nie liczę tego w ten sposób. Na. Słupku przy szybie raz, na słupku przy pasach dwa, na boku oparcia fotela trzy, na słupku przy oparciu kanapy cztery. To już 8. Do tego czołowe kierowcy i pasażera daje 10 i kolanowa kierowcy 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę tego w ten sposób. Na. Słupku przy szybie raz, na słupku przy pasach dwa, na boku oparcia fotela trzy, na słupku przy oparciu kanapy cztery. To już 8. Do tego czołowe kierowcy i pasażera daje 10 i kolanowa kierowcy 11.

 

2 czołowe, 2 boczne w fotelach, 2 kurtyny w słupkach, 1 kolanowa to razem 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czołowe, 2 boczne w fotelach, 2 kurtyny w słupkach, 1 kolanowa to razem 7

Otóż to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słupkach tych pośrodku? A przy szybie czołowej?

 

Pietrrokov, podrzuć vin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czołowe, 2 boczne w fotelach, 2 kurtyny w słupkach, 1 kolanowa to razem 7

 

Nie ma tam dodatkowo bocznych z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam dodatkowo bocznych z tyłu?

 

Jak są to dwie co daje w sumie 9 airbagow. A gdzie pozostałe dwa? W wielu ogłoszeniach przewija się ich aż 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać jakie konkretnie występują w tym modelu, ale istnieje jeszcze coś takiego jak poduszka nad oparciami tylnej kanapy, poduszka kolan pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są to dwie co daje w sumie 9 airbagow. A gdzie pozostałe dwa? W wielu ogłoszeniach przewija się ich aż 11.

 

To pewnie jest już policzone z poduszkami silnika :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać jakie konkretnie występują w tym modelu, ale istnieje jeszcze coś takiego jak poduszka nad oparciami tylnej kanapy, poduszka kolan pasażera.

Instrukcja mówi tylko o 7 poduszkach, tj. Czołowe dwie, w oparciach foteli przednich dwie, boczne kurtyny dwie i kolanowa. Nawet opcje wyposażenia tylko o tych mówią.

Chyba że kurtyny boczne liczone są podwójnie, tj przód i tył.

 

Od str 158

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Nuova_Delta.pdf&ved=2ahUKEwjMtpCe7J_fAhVJXCwKHSfpCNMQFjAKegQIBBAB&usg=AOvVaw3NZd7-BJZv1awzddKZ9RgP

 

A tu lista wyposażenia

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.lanciapress.pl/download/PL/2012/LANCIA/DANE_TECHNICZNE/120111_L_Delta_katalog.pdf&ved=2ahUKEwjMxprZ7J_fAhVIBywKHZq9AtIQFjABegQICBAB&usg=AOvVaw3JSpB6kcGZC0uAmLS6Sq5y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam dodatkowo bocznych z tyłu?

Ja mam 8. 2 przednie, 2 w fotelach, 2 tylne boczne i 2 kurtyny. Gdyby liczyć jak Petru to jest ich 12 :E

 

AirbagsDeployed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

szukać tych 11 a nie liczyć i się upierać przy tej liczbie. A to róznica... Nie rozpędzaj się w wywodach swych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba znaczków "airbag" nie równa się faktycznej ilości airbagów. W 147 też niektórzy wypisują. że 8 czy 10 mają, a poduszek faktycznie jest 6. Dwie przednie, kurtyny i 2 w fotelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój dyskusjom z wujkiem dobra rada, jeszcze się nie nauczyliście? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ta Delta. Sam chętnie bym taką przygarnął gdyby nie ten tył :E Generalnie to takie lepsze Bravo II, lepiej wyciszone, lepiej wykonane i bardziej przestronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że jesteście śmieszni. Jak polecalem delte to pojazd był po mnie na całego, że paskudne itp itd, się zpp sypały. A tu nagle... Jaka "fajna ta delta", ładna, gratulacje, bla bla bla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...