Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zlotnik

Mysz do maks do 150zł mała ręka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ze względu że moja stara g400 zaczyna odmawiać posłuszeństwa myślę o nowej myszce. Co polecicie do 150zł. Dodam że mam małą rękę i chwyt opuszkowy jestem niedzielnym graczem w FPS rekordów świata nie chce pobijać byle stosunek k/d był 1:1 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj na pepper, widziałem chyba g305 w promocji za ~180

mam i polecam każdemu, na bateri z zestawu jadę już 3,5 miesiąca a wczoraj mi wypluło dopiero że 30% zostało (cały czas w trybie 1000hz 1ms)

sensor świetny i mała. Nie toleruje dużych myszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler master mastermouse S

roccat kone pure (wersja black edition lub military - idzie dorwać do 150zł)

 

g305 ma dziwny kształt, nie kazdemu może się spodobać i ma beznadziejne ślizgacze - ale myszka warta sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację a co myślicie o Dream Machines DM1 Pro ? albo g203 - pierwszy chyba będzie za duża ale bardzo chwalona

 

PS widzę ze napisałem źle temat fajnie jak by moderator go poprawił :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na niewielką łapę to G102 / G203

 

klasyczna, lekka, dla mnie b wygodna (mam średnie dłonie)

 

plastik się wyślizguje, to fakt, no ale używam sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g305 ma dziwny kształt, nie kazdemu może się spodobać i ma beznadziejne ślizgacze - ale myszka warta sprawdzenia.

Nie wiem co dziwnego jest w kształcie tej myszki, w każdym razie dla mnie super. Dziwny kształt to ma G403 (bułowata). Ślizgacze natomiast ... powiedzmy w tej kwestii jest OK.

 

... z wyrazami szacunku

zadowolony użytkownik Logitech G PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dziwnego jest w kształcie tej myszki, w każdym razie dla mnie super. Dziwny kształt to ma G403 (bułowata). Ślizgacze natomiast ... jest OK.

 

... z wyrazami szacunku

zadowolony użytkownik Logitech G PRO

 

chociażby zaokrąglona dupa, gdzie jak ktoś kciukiem pod kątem trzyma myszkę to się ześlizguje z dłoni a ślizgacze szurają po praktycznie każdej podkładce, dodatkowo wgniatają się do środka (problem poruszany praktycznie na każdym forum z myszkami)

 

... z wyrazami szacunku

tester Logitech G203, Logitech G PRO, Logitech G403, Logitech G903 oraz Logitech G305

 

nadal według mnie warto zamówić te trzy myszki które wcześniej wymieniłem i przetestować na miejscu w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała ręka to idealnie G102 ;)https://www.x-kom.pl/p/435225-myszka-przewodowa-logitech-g102.html to samo co G203 tylko inaczej nazwana :P Bardzo fajny sensor!

No chyba że lepsza Logitech G403 https://www.al.to/p/329397-myszka-przewodowa-logitech-g403-prodigy-gaming-mouse.html 169 zł kody do al.to łatwo dostać :) dawali do zamówień z xkoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociażby zaokrąglona dupa,

... zupełnie nie wiem gdzie problem. ... a jaka ma być? kwadratowa? ;)

 

gdzie jak ktoś kciukiem pod kątem trzyma myszkę to się ześlizguje z dłoni

Mi się tam nie ześlizguje ... może dlatego, że po jedzeniu kurczaka gołymi rękami, myję ręce zanim siądę do kompa :glodny:

 

 

a ślizgacze szurają po praktycznie każdej podkładce, dodatkowo wgniatają się do środka (problem poruszany praktycznie na każdym forum z myszkami)

Osobiście używam bezpośrednio na blacie biurka (w sumie "półce" na mysz i klawiaturę), więc z tego powodu zapewne problemu nie widzę. Natomiast na jakimś szmaciaku, faktycznie może i jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zupełnie nie wiem gdzie problem. ... a jaka ma być? kwadratowa? ;)

 

Mi się tam nie wyślizguję ... może dlatego, że po jedzeniu kurczaka gołymi rękami, myję ręce zanim siądę do kompa :glodny:

 

Osobiście używam bezpośrednio na blacie biurka (w sumie "półce" na mysz i klawiaturę), więc z tego powodu zapewne problemu nie widzę. Natomiast na jakimś szmaciaku, faktycznie może i jest problem.

 

właśnie po tej wypowiedzi widzę, że nie warto z tobą dyskutować.

 

Przeczytaj wyraźnie ze zrozumieniem, wygoogluj sobie trochę recenzji sensownych ludzi na internecie. Zobaczysz co sądzą o G305. Ja nie potrafiłem tej myszki używać z oryginalnymi ślizgaczami, wymieniłem na corepady i problem z głowy. G305 miała najgorsze (beznadziejny feeling, szuranie po podkładce, negowanie ruchów) ślizgacze z czterdziestu myszek, które przetestowałem.

 

G305 jest dobrą myszką, tylko jak wspomniałem nie każdemu ergonomia myszki się przyjmie.

 

nie wiem o co tyle krzyku, jak komuś coś bardzo nie pasuje w ślizgaczach to jaki problem je wymienić na inne za grosze???

Myszka jest najlepszą istniejącą na rynku bezprzewodową w tej cenie i tyle.

A kto raz zrezygnował z ogona już do niego nie wróci gwarantuje, szczególnie że nie ma żadnych kompromisów z sensorem/odświeżaniem itp.

 

grosze nie grosze, dobre ślizgacze koszują ~40zł z wysyłką, wtedy robi nam się 250zł. Dodatkowo warto też wymienić baterię na lżejszą, bo ta która jest w logitechu nie potrzebnie obciąża myszkę. Oczywiście to są tylko propozycję, niedzielnemu graczowi nie będzie to przeszkadzać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co tyle krzyku, jak komuś coś bardzo nie pasuje w ślizgaczach to jaki problem je wymienić na inne za grosze???

Myszka jest najlepszą istniejącą na rynku bezprzewodową w tej cenie i tyle.

A kto raz zrezygnował z ogona już do niego nie wróci gwarantuje, szczególnie że nie ma żadnych kompromisów z sensorem/odświeżaniem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komuś coś bardzo nie pasuje w ślizgaczach to jaki problem je wymienić na inne za grosze???

Sądzę, że istnienie tego problemu zależy od powierzchni po której jeździmy. Ja np. przy manipulownaiu po twardej powierzchni (biurko) nie mam nic do zarzucenia. Natomiast chyba próbowałem nią jeździć po szmacianej podkładce QCK, na której jeśli mnie pamięć nie myli, była tragedia.

 

 

właśnie po tej wypowiedzi widzę, że nie warto z tobą dyskutować.

... a ja widzę, że nie warto, po tym zdaniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z podobną prośbą co autor tematu i nie chcę dublować tematu. Szukam myszki do małej dłoni w przedziale do 150-200 zł. Gram casualowo CS:GO, PUBG i BFy. Zastanawiam się nad:

- Steelseries Rival 310,

- Roccat Kona Pure SE

- ewentualnie coś innego jak doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pure se ma beznadziejny sensor

rival 310 raczej pod duże ręce lub fingergrip

 

dla małych rąk polecam Logitecha G305, CoolerMastera Mastermouse S lub zowie ZA13, która jest na promocji w kilku sklepach za 199zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G305 - od tego zacznij :)

 

Na allegro można kupić za 120pln. Nie spodoba się to odsprzedasz dalej. Jak się spodoba to najwyżej dokupisz ślizgacze bo oryginalne są fatalne :)

Lżejsze baterie lub akumulatorek też nie musisz kupować na start. Zwykła bateryjka z pudełka + myszka ważą 99gram.

 

 

Rival to kolos przy G305 i ma lipny, sztywny kabel. Przy okazji jak znienawidziłem Rivale i SS za ich pierwszy wypust z wycierającymi się gumkami, to dzisiaj wiem, że oni Ciągle robią z nimi jakąś lipę:

Pomijając podwójny klik w 9 miesięcy użytkowania, bo to raczej zawsze jest losowaniem, to można być pewnym że myszka rozklei się na pewno :E Tak jak stare Rivale dziurawiły się nie od papieru ściernego na palcu, a od samego patrzenia w gumy.

 

Zowie miałem i działała tak: https://www.google.com/search?q=zowie+sensor+problem&rlz=1C1GCEA_en__804__809&oq=zowie+sensor&aqs=chrome.1.69i57j0l5.5829j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Czekam już trzeci miesiąc na zwrot kasy z reklamacji.

 

Mam też Roccat Lua i również kabel jest wkurzający jak w rivaly, sztywny z jakimś efektem pamięci :D

 

DM1 PRO starsze wersje chyba mają średni kabel: http://forum.pclab.pl/topic/1267950-Wymiana-kabla-w-DM1-PRO-S/

 

 

Za to DM1 Pro FPS ma szansę być innej wytrzymałości:D Na pewno jest mega przyjemny w użytkowaniu. Ale nie wiem jaki ma to wpływ na trwałość.

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/dream-machines-dm1-fps/

http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2018/08/dm1-fps-9.jpg

 

 

Ja uwolniłem sie już od kabli i jestem szczęśliwy. Nie potrzebuję gumek, świecidełek czy pseudo przyjemnej faktury obudowy, która po roku wygląda jak syf ze śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz małą dłoń zobacz DM3 mini, miałem ja kilka miesiecy ale dla mnie za mała przesiadłem sie na DM1 pro s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, logitechy G102, G203 i G305 są małe jak na myszy i całkiem lekkie. Nadają się fajnie na chwyty claw/fingertip.

Mają około 11,5cm. Próbowałem np. DM1 FPS, która ma 12,5cm i jest odczuwalnie większa i na fingertip jest taka na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi muszę jechać do sklepu przymierzyć parę myszek ale jak znam życie ciężko będzie je znaleźć. Ale faworyci to g102, cooler master mastermouse S, powoli się wycofuje z DM1 Pro ponieważ jeden użytkownik forum pisał że co kilka miesięcy mu się przeciera przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje ten temat to kupiłem logitecha g300s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...