Skocz do zawartości
Boczkins

i7 3770k czy Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam plyte i procesor 3470 procesor już nie daję rady w bf 5 czy assasinach mogę kupić za 650zł i7 3770k lub dołożyć i kupić Ryzena 5 2600 na płytę pieniądze wygrzebię a za te podzespoły co mam dostanę parę groszy na pamięć

ale stoję nad dylematem czy nie kupić 3770k w bf1 3470 starczało na srednich ale o 5 można zapomnieć tak samo jak o fc 5 czy assasinach a nie chce się pchać w starą wersję za tę pieniądze np taki ryzen 2600 starczy na assasiny i bf5 żeby pograc komfortowo mam monitor 120hz potrzeba mi z 80 90 fpsów karta 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc krótkowzrocznie to ten i7 będzie OK, jednak za parę chwil może się okazać już niewystarczający i wtedy zdasz sobie sprawę że to max co obsługuje Twoja płyta główna i trzeba znów sprzedawać i tym razem kupisz Ryzena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 3570K mocno wykręconego i w dużych grach typu BFV robi mi spory bottleneck. Przyjrzałem się bliżej testom i porównywałem również i7 3770K bo to maks co wejdzie mi na Z77 ale okazuję się że to raczej nie pomoże. To wciąż "tylko" 4 jaja, które powoli odchodzą w zapomnienie, niestety i chociaż zawsze byłem zwolennikiem Intela to jego podejście do klienta końcowego oraz ceny jakie winduje skłaniają również i mnie to do tego że rozważam przesiadkę na Ryzena. Nie wiem natomiast czy nie poczekam do przyszłego roku, może pojawi Zen2 w atrakcyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ryzena mogę iść jutro kupić może poleżeć te parę dni ale właśnie nie wiem dylemacik czy 3770k da rade np w assasinie oglądam jakieś tam benchmarki gmameplaye na youtube ale nie jestem pewny niektórzy piszą że już nawet i7 4790 rip w nowych grach płytę mam as rocka z77 pro 3 podkręcę ile na to pozwoli procesor ale zmiana np po nowym roku i sprzedanie 3770 za np 400zł mi się nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 raptem 80 zł drozszy niz uzywany 3770K, wiec nie ma sensu inwestowac w trupa tylko przejsc na nową platformę, ktora wyniesie cie po sprzdazy obecnego sprzetu kilkaset zl. Jakby 3770K kosztował 400 zł to tak ale nie w obecnej cenie. Sam siedze na 4690K i nie zmieniam na 4790 wlasnie z powodu horrendalnych cen.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o 90 fps z 1070tką (w ultra AC odyseja) Źródło: PCLab

1920x1080Ultra.png1920x1080Wysokie.png

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o 90 fps z 1070tką (w ultra AC odyseja)

 

AC Odyseja w ultra nie. Ale w high już tak. Ja na swojej podkręconej gtx 1070 Gaming X w rozdziałce 1440p w ustawieniach high (za wyjątkiem wolumetrycznych chmur, które są na medium) mam około 70kl/sek. Czyli w 1080p powinno być ponad 90.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płytę i RAMy to bierz i7, wystarczy na ok. 2 lata, potem zmienisz cała platformę. Ryzen 2600 będzie bardziej wydajny ale musisz zmienić też płytę i RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie wykresy może na bf 5 nie chodzi mi o ultra w assasinie a np high srednie i płynność na leciwym 3470 jak w bf 5 tak i assasinach

nawet na low nie da sie pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płytę i RAMy to bierz i7, wystarczy na ok. 2 lata

Co Ty bredzisz? Jakie dwa lata XD i7 3770 to nadal 4 jajowy procesor tylko 8 wątkowy, to nic nie zmieni. Wydajność będzie na takim samym poziomie.

Nie ma sensu inwestować w trupa. Poza tym coś takiego ciężko będzie później sprzedać. Jak inwestować to tylko w co najmniej 6R.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty bredzisz? Jakie dwa lata XD i7 3770 to nadal 4 jajowy procesor tylko 8 wątkowy, to nic nie zmieni. Wydajność będzie na takim samym poziomie.

Nie ma sensu inwestować w trupa. Poza tym coś takiego ciężko będzie później sprzedać. Jak inwestować to tylko w co najmniej 6R.

Co ty bredzisz??? Mam 4/8 i7-6700 co prawda bardziej wydajny (ok. i5-8400) ale jak podkręci wersje K to spokojnie do gier, które wyjdą przed nowymi konsolami(2020) wystarczy. Zwykły i7-3770 to wydajność trochę powyżej i3-8100 w grach wykorzystujących 1-2 rdzenie ale 8 wątków zapewni większą płynność i wydajność w grach które potrafią to wykorzystać. 6/6 to nie jest przyszłościowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6/6 to nie jest przyszłościowe rozwiązanie.

 

ryzen ma 6/12...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz??? Mam 4/8 i7-6700 co prawda bardziej wydajny (ok. i5-8400) ale jak podkręci wersje K to spokojnie do gier, które wyjdą przed nowymi konsolami(2020) wystarczy. Zwykły i7-3770 to wydajność trochę powyżej i3-8100 w grach wykorzystujących 1-2 rdzenie ale 8 wątków zapewni większą płynność i wydajność w grach które potrafią to wykorzystać. 6/6 to nie jest przyszłościowe rozwiązanie.

Obecnie jest kilka nielicznych gier, w których każdy dodatkowy wątek ma realny wpływ na wydajność. W sandboxach typu GTAV oraz grach typu Battlefield, Assasinss Creed czy Playerunknown Battleground dużo większą korzyść w wydajności przyniesie większa ilość rdzeni. 4 rdzeniowe procesory odchodzą na emeryturę i to widać na przykładzie nowych gier.

 

gtav_cpu_core.png

 

Albo paskudnie drogi Intel i5 8600k / i7 8700k albo rozsądnie Ryzen 2600/2700.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest kilka nielicznych gier, w których każdy dodatkowy wątek ma realny wpływ na wydajność. W sandboxach typu GTAV oraz grach typu Battlefield, Assasinss Creed czy Playerunknown Battleground dużo większą korzyść w wydajności przyniesie większa ilość rdzeni. 4 rdzeniowe procesory odchodzą na emeryturę i to widać na przykładzie nowych gier.

 

gtav_cpu_core.png

7700k jest dokładnie na poziomie 8600k w grach, które zostały wymienione . Także tego tamtego, trochę teza "dużo większą korzyść w wydajności przyniesie większa ilość rdzeni. 4 rdzeniowe procesory odchodzą na emeryturę" odrobineczkę mija się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700k jest dokładnie na poziomie 8600k w grach, które zostały wymienione . Także tego tamtego, trochę teza "dużo większą korzyść w wydajności przyniesie większa ilość rdzeni. 4 rdzeniowe procesory odchodzą na emeryturę" odrobineczkę mija się z prawdą.

To wrzuć teraz GTX1070/1080 do 7700k odpal BFV i oglądaj jakie piękny bottleneck będziesz oglądał i jakie spadki z miejscach procesorowych zaliczy test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Albo paskudnie drogi Intel i5 8600k / i7 8700k albo rozsądnie Ryzen 2600/2700.

 

Polecać komuś i5-8600k w obecnej sytuacji to lekki dramat. W tej chwili od Intela jeżeli chodzi o nowy procesor nic poniżej i7-8700 6/12 bym nie kupił ale ma chorą cenę, więc nie ma sensu.

Moim zdaniem 4/8 jest w tej chwili lepszym wyborem dla płynności rozgrywki niż 6/6, który co prawda jest bardziej wydajny jeżeli chodzi o najwyższy fps.

Intel widzi co się dzieje ale wciska ludziom na chorą kasę takie pułapki jak 6/6, czy nawet 8/8 jako i7 serii 9... brak słów. Nie mają co sprzedawać więc sprzedają co mają.

Jeżeli plotki o Ryzenach 3300 6/12, 3600 8/16 w 7nm się potwierdzą to w przyszłym roku Intel albo obniży ceny obecnej i5 6/6 do 100$ albo przestanie istnieć w sprzedaży i3 4/4, i5 6/6. Dlatego poszedł bym tanim kosztem w i7-3770k i zobaczył co się będzie działo w przyszłym roku.

 

To wrzuć teraz GTX1070/1080 do 7700k odpal BFV i oglądaj jakie piękny bottleneck będziesz oglądał i jakie spadki z miejscach procesorowych zaliczy test.

Rozumiem, że sam to już sprawdziłeś, że 6/6 radzi sobie świetnie, a 6700/7700 4/8 dostaje czkawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć teraz GTX1070/1080 do 7700k odpal BFV i oglądaj jakie piękny bottleneck będziesz oglądał i jakie spadki z miejscach procesorowych zaliczy test.

Z drugiej strony odpal sobie Far Cry 5 na 8600K i popatrz jak procek za 1200 zł się krztusi i prycha gdzie antyczne i7 Sandy Bridgr daje radę.

Raczej gry będą szły w tym kierunku.

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3407-intel-i5-9600k-cpu-review-vs-2700-2600-8700k

Spadki do 18 FPS przy 2080Ti :)

 

4c\8t to pewnie na lata nie wystarczy, ale kupować 6c/6t które już dziś ma stuttering i działa gorzej od antycznych i7 sprzed 6 lat to już w ogóle kiepski pomysł. Pewnie w starych grach jak GTAV będzie szybki, ale w wielu grach podkręcony i5-Haswell też śmiga jeszcze. I5 coffe był przestarzały już na wejściu.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 rdzeniowe procesory odchodzą na emeryturę" odrobineczkę mija się z prawdą.

 

Jak wyżej, wrzuć sobie BFV, czy AC ,czy jakikolwiek nowszy tytuł AAA, oraz o to co wyjdzie w niedalekiej przyszłości, na te 4 gołe rdzenie i pochwal się jak stabilny jest FPS.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć teraz GTX1070/1080 do 7700k odpal BFV i oglądaj jakie piękny bottleneck będziesz oglądał i jakie spadki z miejscach procesorowych zaliczy test.

 

 

Patrz 3.00. BF V, rozgrywka multi, czyli najbardziej czuła na moc CPU. 7700k 141 kl/sek, 8700k 146kl/sek, 9900k 151 kl/sek. 7700k trzyma się znakomicie i żadne zaklęcia tu nie pomogą. A to nadal 4 rdzenie (i 8 wątków). Wyniki z kartą 2080 ti. Czyli z gtx 1080/1070 różncy nie będzie żadnej.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

4 rdzeniowe 8 wątkowe sprawują się obecnie lepiej niż 6 rdzeniowe 6 wątkowe ;)

 

Lepszy i7 Skylake/Kabylake niż i5 coffe. Może średni FPS będzie niższy, ale nawet dla FPSowych masturbantów spadki do kilkunastu FPS przy takim 9600K będą bardziej dotkliwe niż do 70 FPS z i7-4790k :)

 

kupowanie i5 8600k/9600k procesora który zdycha w grach już teraz to strzał w stopę.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i7 3770k już trochę sobie nie radzi, ale z braku gotówki na zmianę bebechów w kompie można kupić u chińczyków xeon e3-1230v2 bo są tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, wrzuć sobie BFV, czy AC ,czy jakikolwiek nowszy tytuł AAA, oraz o to co wyjdzie w niedalekiej przyszłości, na te 4 gołe rdzenie i pochwal się jak stabilny jest FPS.

4 rdzeniowe i 4 wątkowe procesory nie dają już rady, to oczywiście prawda. Ale procesory typu 4790k czy 7700k to też przecież procesory 4-rdzeniowe, a one radę dają nadal całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3770 non-k. Wg mnie rewelacyjny CPU. Bardzo sobie chwaliłem. Tylko śmierć MOBO nas rozdzieliła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony odpal sobie Far Cry 5 na 8600K i popatrz jak procek za 1200 zł się krztusi i prycha gdzie antyczne i7 Sandy Bridgr daje radę.

Raczej gry będą szły w tym kierunku.

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3407-intel-i5-9600k-cpu-review-vs-2700-2600-8700k

Ten test pięknie pokazuję że taki i5 8600k często zalicza dropy w grach. Widać że ten procesor zdycha.

Oczywiście w ogólnym rozrachunku ilość generowanych FPS i5 8600K w stosunku do takiego R5 2600X/R72700X jest nieco wyższa, niemniej to Ryzen ma często ten najniższy FPS wyższy i potrafi utrzymać framerate bardziej stabilnym co przekłada się na wyższy komfort. I teraz pytanie czy warto dopłacać do martwej i5 skoro na Ryzenie i tak spokojnie oraz komfortowo pogramy we wszystkie gry, a przy tym i podstawka jest bardziej przyszłościowa. Nie wspominając tutaj o innych plusach typu obróbka video etc. Jeszcze rok, może dwa lata temu śmiałem się z AMD, nie do pomyślenia było żebym nawet spojrzał na te procesory a teraz czekam do nowego roku i składam nową platformę i naprawdę poważnie się zastanowię nad AMD. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum dowiaduje sie, że 8600K "zdycha" w grach. Co w bierzecie? Polecam wynurzyc sie z piwnicy raz na miesiac i zobaczyc na jakim sprzecie ludzie graja w Polsce i sa zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...