Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Don.Riox

Windows 10 / z systemem czy bez

Rekomendowane odpowiedzi

Doberek :)

 

Mam pytanie dotyczące zakupu Windows 10. Aktualnie przymierzam się do kupna laptopa, ale zatrzymałem się w trakcie weryfikacji specyfikacji produktu. Wersja bez Windowsa kosztuje mniej około 400 zł. Na aledrogo klucz do samego windowsa można zakupić za około 30 zł. I tu moje pytanie.

Czy ktoś ma doświadczenie na temat tych kluczy? Tak, czytałem, wiem że są to klucze z odzysku, jest potrzeba aktywacji telefonicznej, ale czy nie lepiej właśnie się opłaca zainstalować Windows z oficjalnej strony, zakupić klucz i mieć ponad 300 zł w kieszeni?

 

Wysłucham opinie każdego użytkownika, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doberek :)

 

Mam pytanie dotyczące zakupu Windows 10. Aktualnie przymierzam się do kupna laptopa, ale zatrzymałem się w trakcie weryfikacji specyfikacji produktu. Wersja bez Windowsa kosztuje mniej około 400 zł. Na aledrogo klucz do samego windowsa można zakupić za około 30 zł. I tu moje pytanie.

Czy ktoś ma doświadczenie na temat tych kluczy? Tak, czytałem, wiem że są to klucze z odzysku, jest potrzeba aktywacji telefonicznej, ale czy nie lepiej właśnie się opłaca zainstalować Windows z oficjalnej strony, zakupić klucz i mieć ponad 300 zł w kieszeni?

 

Wysłucham opinie każdego użytkownika, z góry dzięki :)

 

Temat wałkowany setki razy, pisać sie już nie chce więc dam Ci linka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gosc z filmiku to bajkopisarz. Przepisy MS z USA, moze sobie w buty wsadzić. WYstarczy dowod zakupu systemu i tyle, mozna tez zadzownic na INfolinie i powiedza, ze klucz jest aktywny i legalny. Co wy myslicie, ze oni beda sprawdzać, kto w danej chwili klucza uzywa:)bez jaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gosc z filmiku to bajkopisarz. Przepisy MS z USA, moze sobie w buty wsadzić. WYstarczy dowod zakupu systemu i tyle, mozna tez zadzownic na INfolinie i powiedza, ze klucz jest aktywny i legalny. Co wy myslicie, ze oni beda sprawdzać, kto w danej chwili klucza uzywa:)bez jaj....

Gość opierał się też o orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, a nie tylko o przepisy MS z USA I żaden klucz kupiony od Janusza na allegro, bez licencji a tylko z jakimś dowodem w postaci paragonu/faktury na firmę "krzaczek" z Wypizdowa wielkiego, nie będzie legalny. A to ze na infolinii powiedzą Ci ze skoro instalacja przeszła ( może przejść, bo tak jak tłumaczone jest w filmie może to być klucz z licencji zbiorowej), oraz to ze nikomu się nie chce tego sprawdzać, nie znaczy wcale ze produkt jest legalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa prawna na ktora sie powolujesz to??

 

czyli jak kupujesz komp z systemem i chcesz go pozniej uzyc po sprzedazy tego komputera, to rozumiem, ze rowniez nie mozesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa prawna na ktora sie powolujesz to??

 

czyli jak kupujesz komp z systemem i chcesz go pozniej uzyc po sprzedazy tego komputera, to rozumiem, ze rowniez nie mozesz?

Jeśli sprzedasz komputer razem z systemem, to oczywiście ze nie możesz go później użyć.

 

PS Nie mam zamiaru za Ciebie używać gogle, artykułów jest o tym od groma, a wszelkie teksty o dowodach zakupu "legalnego systemu", od Janusza z allegro, są tylko usprawiedliwianiem piractwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli portal allegro łamie prawo wg ciebie? Zgłoś to więc?cała masa ofert. Kupując system jest on twój. Nie ma czegoś takiego jak przypisanie do klawiatury albo nie wiem czego. Poczytaj o kompetencjach TSUE. Zadzwoń na infolinię MS i zasiegnij wiedzy. Nie powielaj filmów gościa którego sponsoruja sklepy, które owy soft sprzedają i im jest na rękę, aby każdy co chwila to kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli portal allegro łamie prawo wg ciebie? Zgłoś to więc?cała masa ofert. Kupując system jest on twój. Nie ma czegoś takiego jak przypisanie do klawiatury albo nie wiem czego. Poczytaj o kompetencjach TSUE. Zadzwoń na infolinię MS i zasiegnij wiedzy. Nie powielaj filmów gościa którego sponsoruja sklepy, które owy soft sprzedają i im jest na rękę, aby każdy co chwila to kupował.

Allegro największy paser w Polsce czerpie % z każdej sprzedanej pierdoły, wiec przymyka oczy na wszystko co tam się dzieje A skoro nie rozumiesz co to jest licencja, to nie ma sensu z tobą rozmawiać. Sam pewnie siedzisz na windzie za 2 dychy i stąd te teksty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wiele wątków jak i komentarzy. Tyle ile użytkowników tyle jest i opinii, pozytywnych jak i negatywnych.

 

 

Kupuję laptopa na firmę więc z aledrogo nie będę się bawił. W razie kontroli nie chcę się "pocić".

Inną kwestią jest to, że mam starego laptopa na win 7 home, niestety w tym wypadku mam trochę zniszczoną naklejkę, chodź myślę że popróbuje metodą prób i błędów. Prawda że system powinien przyjąć kod z 7mki i załadować się na 10? Doczytałem że z PRO to na pewno, część osób pisała zaś że problem jest z HOME, a może ktoś z was ma jakąś wiedzę.

 

Druga sprawa mam firmowego nieużywanego DELLa, z czytelną naklejką (key) win 7 PRO. Tylko jest tam adnotacja DELL. Czy pójdzie to na moim laptopie innej marki? Dokładnie Windows 7 Pro OA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piractwem jest zakup z nielegalnego źródła. Allegro jest źródłem legalnym, a ten Janusz, masz jakiś chyba kompleks z tym imieniem, jeśli daje rachunek, to również kupujesz legalnie. Czyli prawa nie lamiesz, co najwyżej on je mógł złamać. Co do mojego Windowsa to hula już na 2 kompie, 3 dysku twardym, pełen legal kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piractwem jest zakup z nielegalnego źródła. Allegro jest źródłem legalnym, a ten Janusz, masz jakiś chyba kompleks z tym imieniem, jeśli daje rachunek, to również kupujesz legalnie. Czyli prawa nie lamiesz, co najwyżej on je mógł złamać. Co do mojego Windowsa to hula już na 2 kompie, 3 dysku twardym, pełen legal kolego.

Allegro jest tylko pośrednikiem a nie źródłem. "Kompleks"? Jeśli nie rozumiesz, ze imię to zostało użyte do potocznego nazywania kombinujących cFaniaczkow, to już twój problem, a nie mój "kompleks" (słowo którego znaczenia chyba tez nie rozumiesz) Używasz tego samego Windowsa na dwóch PC, na tym samym kluczu? Nie, nie jest to legalne! Do legalnej instalacji na kilku komputerach potrzebna jest licencja wielostanowiskowa. Poza tym, na prawdę nie wiem co trzeba mieć w głowie, zęby myśleć ze produkt który normalnie sprzedawany jest przez producenta i jego oficjalnych parnerów" w cenie 400-500zł, gdzieś indziej(nawet jako używany) jest sprzedawany 15 razy taniej i jest w 100% oryginalny/legalny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skan0003a1vyfaw.jpg

 

Poza tym prawo autorskie, art. 51 ust. 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sary zobacz znowu nie zrozumiałeś. Inaczej kolega vhp, który do tego wkleil fajny artykuł, o którym mówię od początku tematu. Jest to mój ostatni post nie będę się przekomarzal z kimś kto cała wiedzę czerpie z Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko ta kwestia, jeżeli laptop będzie zakupiony na firmę a system przeniosę z drugiego pc. W sumie w tym wypadku wydaję mi się to być legalne. Komputer kiedyś zakupiłem (nie na firmę), ale zakupiłem i takie mam prawo.

 

PS: naklejkę jako dowód sobie zostawię :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sary zobacz znowu nie zrozumiałeś. Inaczej kolega vhp, który do tego wkleil fajny artykuł, o którym mówię od początku tematu. Jest to mój ostatni post nie będę się przekomarzal z kimś kto cała wiedzę czerpie z Google.

Chłopie chyba Ty nie rozumiesz, mowa jest tutaj o kluczach z allegro za 30 dychy z automatu, a nie o licencjach czyli oryginalnej licencji na dany system. a i tych nie do końca możesz być pewien(Mój link ) a Ty sam chwaląc się używaniem jednego klucza na dwóch PC, tylko uświadczyłeś mnie w przekonaniu o twej wiedzy a raczej jej braku. Co do artykułu? poziom Interii i pudelka. Ale tak owszem teoretycznie możesz po usunięciu sprzedać Windowsa wraz z licencją z tym że w jaki sposób zagwarantujesz ze go usunąłeś? No właśnie nie da się, wiec może to i głupie, ale tak jest, koniec końcem pewności nie masz czy system jest legalny. Co innego jest z wersją BOX i sprzedażą jej wraz z wszystkimi papierami, "Certyfikatem Autentyczności (COA), etykietą/naklejką z kluczem aktywacyjnym oraz fakturą VAT"

 

PS Te klucze Windowsa za 30-50zł z allegro, są tak samo legalne jak klucze do gier/kont steam, orgin itp. Popatrz zainstalować grę się da, chodzić chodzi, ale czy jest to legalne? Czy allegro coś z tym robi? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy allegro coś z tym robi? :lol2:

No, nie robi. Bo to legalne, to dlaczego ma coś robić?

 

Z kolei na Allegro nie kupisz narkotyków, broni ostrej, alkoholu, papierosów, bo ich sprzedaż jest nielegalna (w ogóle albo przez Sieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie tematy powinno być ostrzeżenie, bo temat regularnie kilka razy w tygodniu wałkowany, że aż już ręce opadają.

 

@Don.Riox @Zacpac Przeczytajcie sobie cały wątek

http://forum.pclab.pl/topic/1265177-Windows-7-da-si%C4%99-jeszcze-legalnie-kupi%C4%87/page__st__40

 

Sprzedać licencję owszem, można, ale nie zawsze jest to produkt pełnowartościowy, spełniający wszystkie wymagania co do jego legalności.

 

 

@vhp po raz kolejny powołujesz się na punkt, który tutaj nie ma zastosowania, ale jestem cierpliwy.

3. Wprowadzenie do obrotu oryginału albo egzemplarza utworu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego wyczerpuje prawo do zezwalania na dalszy obrót takim egzemplarzem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem jego najmu lub użyczenia.

 

Tym razem może jaśniej co do najmu lub użyczenia i praw, których nie pozyskujesz kupując windowsa (dlatego windowsa nie można porównać do książki, którą możesz sobie sprzedać):

Czym licencja różni się od przeniesienia autorskich praw majątkowych?

 

W najprostszym ujęciu licencja to jedynie umowa o korzystanie z utworu, zaś umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych skutkuje zmianą uprawnionego, np. z twórcy utworu na nabywcę praw (można to porównać do różnic między umową najmu a umową sprzedaży rzeczy). Jedna i druga umowa obejmuje jednak pola eksploatacji wyraźnie w niej wymienione. Elementem tej pierwszej (licencji) jest udzielenie przez licencjodawcę na rzecz licencjobiorcy upoważnienia do korzystania z utworu na wymienionych polach eksploatacji z określeniem zakresu, czasu i miejsca korzystania. Licencjodawca (np. twórca zdjęć) pozostaje jednak nadal podmiotem praw autorskich. Jeżeli strony umowy nie postanowiły inaczej, licencjobiorca nie może upoważnić innej osoby do korzystania z utworu w zakresie uzyskanej licencji.

 

Skutkiem drugiej umowy, jak sama nazwa wskazuje, jest przeniesienie praw autorskich (majątkowych) na nabywcę, który staje się ich podmiotem. Wówczas twórca nie może dalej rozporządzać tymi prawami czy nawet z nich korzystać w danym zakresie. Nabywca autorskich praw majątkowych może je natomiast przenieść na inne osoby, chyba że umowa stanowi inaczej.

 

W braku wyraźnego postanowienia o przeniesieniu prawa uważa się, że twórca udzielił licencji. Domniemanie to znajduje również potwierdzenie w orzecznictwie sądowym (por. wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 9 listopada 2006 r., sygn. akt I ACa 487/2006).

 

I dla jasności, wyrok TSUE nie neguje zapisu art. 51 ust. 3 dotyczącego najmu lub użyczenia.

Zatem tak, sprzedać można, ale przy sprzedaży należy spełnić warunki licencji, jeżeli takowe licencja określa. Nabywca również musi posiadać wszelkie dowody i dokumenty na legalność licencji, nawet używanej i kupionej od osób trzecich, jeżeli licencja takowych wymaga, by móc spełnić jej warunki i korzystać z niej w sposób legalny i zgodny nie tylko z postanowieniami licencji, ale również i np. z prawem autorskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vhp po raz kolejny powołujesz się na punkt, który tutaj nie ma zastosowania, ale jestem cierpliwy.

 

Tym razem może jaśniej co do najmu lub użyczenia i praw, których nie pozyskujesz kupując windowsa (dlatego windowsa nie można porównać do książki, którą możesz sobie sprzedać):

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i wprowadzasz innych w błąd.

 

Art. 51 ust. 3. Wprowadzenie do obrotu oryginału albo egzemplarza utworu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego wyczerpuje prawo do zezwalania na dalszy obrót takim egzemplarzem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem jego najmu lub użyczenia.

 

To teraz analiza jak na maturze. ;-)

 

Wprowadzenie do obrotu

Czyli do sprzedaży (wprowadzenie przez wydawcę).

 

oryginału albo egzemplarza utworu

Zakupiona/sprzedana kopia Windowsa to egzemplarz utworu.

 

wyczerpuje prawo do zezwalania na dalszy obrót takim egzemplarzem

Wydawca (Microsoft) nie może zabronić mi go sprzedać/kupić...

 

z wyjątkiem jego najmu lub użyczenia

ale nie mogę tego Windowsa wynająć lub użyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przecież piszę, że nie zabrania sprzedać, nigdzie nie napisałem że jest to zabronione. Tylko stawia określone warunki kiedy taki odsprzedany windows jest legalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie robi. Bo to legalne, to dlaczego ma coś robić?

 

Z kolei na Allegro nie kupisz narkotyków, broni ostrej, alkoholu, papierosów, bo ich sprzedaż jest nielegalna (w ogóle albo przez Sieć).

 

No sorry jak wg. Ciebie oprócz kluczy Windowsa z automatu. handel kontami steam, orgin itp. też jest legalny, to nie ma sensu z tobą dalej rozmawiać, a porównanie handlu grami, do handlu bronią to już totalna głupota. :lol2: Na dodatek pisanie o tym oficjalnie na forum, to wręcz propagowanie piractwa i powinno być karane banami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry jak wg. Ciebie oprócz kluczy Windowsa z automatu. handel kontami steam, orgin itp. też jest legalny

No jasne, że jest legalny. Nielegalne jest uniemożliwianie odsprzedaży gry.

 

to nie ma sensu z tobą dalej rozmawiać, a porównanie handlu grami, do handlu bronią to już totalna głupota. :lol2:

Jaka głupota? Według Ciebie to i to jest nielegalne, więc są to takie same sytuacje. Piwa na Allegro nie kupisz, używany klucz Windows - tak. Jaki z tego wniosek?

 

Na dodatek pisanie o tym oficjalnie na forum, to wręcz propagowanie piractwa i powinno być karane banami.

Już raz tutaj dostałem bana za to, że pisałem, że OEM można przenosić i do niczego nie jest on przywiązany. Nadajesz się tutaj na moderatora. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na dzień dzisiejszy do Ryzena 5 2600 nadal warto instalować win7 czy już tylko i wyłącznie 10? Nie jest on już taki wkurzający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 już trzeba instalować, wsparcie stery różne nowe sprzętu są po prostu wspierane przez nowy system. Wg mnie jest on również dużo bardziej stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jeszcze na wielu nowych kompach zainstalować win7 ale z tym jest trochę kombinowania i nie wszędzie się uda. Jeżeli ktoś chce się pobawić, ma chęci i trochę umiejętności to niech zwraca się do użytkownika Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...