Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Babymoore

Dokładanie pamięci RAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kości ram DDR4 Hyperx fury 2x4gb i przyszedł czas na te 16gb ramu. I tutaj moje pytanie, wystarczy dokupienie innej kości ram 1x8gb DDR4 ? Będzie to jakoś dzialać, czy tylko kupienie pary wchodzi w gre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzasz ósemkę w drugi kanał i ma śmigać. Dwie kości w kanale A i ósemka w kanele B żeby nie stracić dual channel.

 

Ważne tylko aby wszystkie kości miały zbliżone parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ramy wkładam tak. Według programu mam 2133MHz i 14Cl czyli najlepiej byłoby znaleźć pamięć o identycznych parametrach ? Czy można troszkę mocniejsze np 2666 i 16 cl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ramy wkładam tak. Według programu mam 2133MHz i 14Cl czyli najlepiej byłoby znaleźć pamięć o identycznych parametrach ? Czy można troszkę mocniejsze np 2666 i 16 cl ?

 

Jesli się nie mylę to mocniejsze spadną Ci do 2133 bo sa w kanale A najlepiej kupować z ta sama częstotliwością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że spadną, ale jeśli teraz kupię mocniejsze to w przyszłości stare będę mógł wymienić na mocniejsze bez sprzedawania całego zestawu. Czy lepiej nie, bo mogą być problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie problemu, jeśli płyta pozwala, możesz nawet spróbować zrobić OC pamięci do mocniejszej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak mówi kolega wyżej. Jest opcja wyrównać takty do poziomu trochę mocniejszej kości, ale nie oklamujmy się - taki set nie będzie xjciwk współpracować przy trochę większym OC.

 

Dwie kości daj w kanał A (ten bliżej procesora) a tą ósemkę w kanał B.

 

Pyknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...