Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Datan

Podkręcenie zestawu pod obróbkę filmów i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę odświeżyć 3-letni komputer. Zasadniczo używany do pracy (grafika, obróbka filmów) czasem do gier.

Co poprawić, wymienić?

Parametry obecnego zestawu to:

 

1. Procesor Core i5 (1150) Intel i5-4690K3.50GHz 6MB

2. Chłodzenie do procesora SilentiumPCFera 2 HE1224

3. Płyta Socket 1150 ASRock Z97 EXTREME4 (Z97 3xPCI-EDDR3)

4. Pamięć DDR3 Kingston 8GB1600MHzHyperXFuryBlue CL10 szt. 2

5. Karta graficzna PCI-EASUSGeForceGTX970 4096MB256bitDirectCu II StrixOC

6. Zasilacz Chieftec 650WGPM-650S

7. Dysk SSDCrucial 250GB2,5'' SATASSDBX100 7mm

8. Dysk twardySATAIII WD1TB7200obr. 64MBBLACK

 

Budżet 2-3K

Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym sprzedał cpu+mobo+ram

 

dałbym 2600X+Mugen 5 Rev.B+B450 Tomahawk+2x8GB 3000MHz AGESIS GSKILL i masz fajny proc na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijając farmazony o ryzenach do video to jaki soft zamierzasz używać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego na początek. Adobe premiere elements, Photoshop, Lightroom itp

Zasadniczo chcę odświerzyć maszynę ale nie koniecznie całą - jeśli uda się część podzespołów wykorzystać byłoby super.

 

pomijając farmazony o ryzenach do video to jaki soft zamierzasz używać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień proca na najmocniejszą i7-kę z tego socketu

grafikę na rx 580

dołóż dyski ssd i drugie tyle ramu

 

 

jakby jeszcze ktoś nie wiedział to wszystkie softy do video opierają się o GPU a nie goły CPU, także i praca w czasie rzeczywistym i rendering zależy od GPU, ponadto intel akceleruje kodeki systemowe i umożliwia najszybszy eksport przez qs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestie, ale chyba nie chcę inwestować w socket 1150 - widzę że w topowych sklepach mało już takich procków w ofercie.

Jak wspomniałem zasadniczo chcę odświeżyć maszynę by sprawnie i szybko działała we wspomnianych sytuacjach

 

zmień proca na najmocniejszą i7-kę z tego socketu

grafikę na rx 580

dołóż dyski ssd i drugie tyle ramu

 

 

jakby jeszcze ktoś nie wiedział to wszystkie softy do video opierają się o GPU a nie goły CPU, także i praca w czasie rzeczywistym i rendering zależy od GPU, ponadto intel akceleruje kodeki systemowe i umożliwia najszybszy eksport przez qs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień proca na najmocniejszą i7-kę z tego socketu

 

jakby jeszcze ktoś nie wiedział to wszystkie softy do video opierają się o GPU a nie goły CPU, także i praca w czasie rzeczywistym i rendering zależy od GPU, ponadto intel akceleruje kodeki systemowe i umożliwia najszybszy eksport przez qs

Jak by ktoś jeszcze nie wiedział, w cenie używanego i7-4790/k można kupić nowego 12 wątkowca" od AMD, wraz z nową płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś jeszcze nie wiedział, w cenie używanego i7-4790/k można kupić nowego 12 wątkowca" od AMD, wraz z nową płytą.

 

zgadza się... będzie tylko 5x wolniejszy w eksporcie, rewelacyjny biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - tak czy inaczej - dacie radę podpowiedzieć co mogę na max wyciągnąć z tego zestawu w budzecie do 3K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się... będzie tylko 5x wolniejszy w eksporcie, rewelacyjny biznes

Lepszy niż wywalić ponad patyka na coś co niedługo nie będzie nic warte, bo nikt tego nie będzie chciał kupić, a z tym 5x to tez lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a z tym 5x to tez lekka przesada" - tak bliżej 7-13 w zależności od skomplikowania projektu ale ktoś kto nie ma pojęcia i tak nie uwierzy, za to dla zainteresowanego to niezła niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...