Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grom-Felix

i5 4690K + z97x Gaming 3 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko posiadam i5 4690 K na płycie z97x Gaming 3.

 

Oc z biosu mam ustawione tak :

 

Częstotliwość / zmienione tylko

1- zegar cpu z 35 na 48

 

- zaawansowane ustawienia rdzenia

* współczynnik zegara cpu 48

* turbo bost off

 

wyłączone opcje -

zatrzymanie wzmocnionego cpu c1e - off

obsługa stany c3 - off

obsługa stany c6/c7 - off

monitor termiczny cpu - Auto

funkcja eist cpu - off

3 - extreme memory profile AMP - profil 1

 

Kontrola Napiecia CPu

VRIN 2.0 V

Vcore CPU 1.4 / próbowałem na 1.3 ale wchodzi do Windowsa i niebieski ekran. dopiero przy 1.38 wszedł do pulpitu ale po 1 min się resetował. na 1.4 udało mi się zrobić test occ ale temperatura 85/86 stopni

Napiecie magistrali pierscieniowej cpu 1.05 V

 

reszta albo auto albo nie zmieniana. Chłodzenie

 

DeepCool Gamer Storm Captain 240 EX RGB

 

Ktos poradzi czy da rade jeszcze coś tutaj zrobi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 x64 / Odpalony Core Temp 1.12.1 do monitorowania temp i napięcia podczas testu na OCCT 4.5.1 / CPU:Linpack 15 min

 

Test 1

 

4,7 ghz i 1.35 v

Core Temp 1.12.1 pod czas stresu

Moc: 105.5 W / po zakonczonym tescie 31.7W

Temperatura: MAx 86 srednia 79/80 / po tescie 41/40 stopnie

 

Test na 15 min zakonczyl sie bez bledow

*Cinebench r15 wynik 683

 

Test 2

 

4,7 ghs i 1.3 V

Core Temp 1.12.1 podczas stresu

Moc: 87,3 W / po zakonczonym tescie 28,3 stopnie

Temperatura: MAx 73 srednia 64/65 / po tescie 33/34 stopnie

 

Test na 15 min zakonczyl sie bez bledow

*Cinebench r15 wynik 695

 

Test 3

 

4,7 ghs i 1.27 V

Core Temp 1.12.1 podczas stresu

Moc: 82,0 W /

Temperatura: MAx 69 srednia 64/65

 

crash po 2 minutach niebieski ekran widnows i komputer sie zawiesil ;/

*Cinebench r15 wynik 700

 

Test 4

 

4,7 ghs i 1.28 V

Core Temp 1.12.1 podczas stresu

Moc: 84 W / po zakonczonym tescie 27,5 stopnie

Temperatura: MAx 73 srednia 64/65 / po tescie 32/36 stopnie

*Cinebench r15 wynik 698

crash po 2 minutach niebieski ekran widnows i komputer sie zawiesil ;/

 

 

Próby 4.8 ghs na napieciach 1.25/1.27/1.3/1.31 nie udane botuje do windowsa wchodzi do pulpitu i albo bluscrean z windowsa albo sie zawiesza i trzeba restartowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja na 4.6 GHz wyciskam 720 punktów w CB. Poza tym ta chłodnica skończy ci się na 4.6 1.28v bez delida a i to zakładając, że nie kręcisz uncore i memeki masz na 1600 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja na 4.6 GHz wyciskam 720 punktów w CB. Poza tym ta chłodnica skończy ci się na 4.6 1.28v bez delida a i to zakładając, że nie kręcisz uncore i memeki masz na 1600 MHz

 

 

Kolego mozesz podpowiedziec jakie ustawienia masz ? czy te co podalem sa dobre ? chodzi mi o zmiane nie tylko napiecia i mnoznika . Czy tylko zmienic mnoznik i napiecie i reszty nie ruszac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są padaczne masz masakrycznie niestabilny system. Najpierw ustabilizuj 4.5 GHz i ciągnij pamięć ile fabryka dała. Na początek daj 1.23-1.24v vrin 2.0 SA i Vring po +0.100 powinieneś wycisnąć 700 CB a jak masz pamięć 2.4 GHz to 705-710. Uncore przypiłuj na 3.9 GHz nie więcej bo nie wiem czy masz wypas IMC czy mocno średni.

 

Ps. Masz bardzo podobny vrm co w moim Sniperze G1 Z97 a ten potrzebuje naprawdę dobry kawałek sylikonu aby zrobić 4.7 GHz. Jeśli masz VID stockowy na 1.1 to max co ukręcisz to 4.6 GHz przy jakimś 1.28v, a i to nie koniecznie ale 4.5 GHz stabilne i bez czkawek do zrobienia na 4690k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COOOOOOOOOO ja robilem w CB r15 731 pkt na i5 4690k 4.2Ghz + 2400mhz na ramie O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...