Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wiza2005

Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i chcialbym was prosic o pomoc w temacie procesora takiego Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.90GHz (Engineering Sample) co to za procesor

Bo zakupiłem go na Allegro i zastanawiam sie czy nie zostalem oszukany https://allegro.pl/oferta/gigabyte-h370-hd3-i7-8700s-8gb-ddr4-fvat-gw-7704732573

A nigdzie nie moge znalezc opisu co to za procek. Przy zakupie kireowałem sie tym Gigabyte H370-HD3, i7-8700S, 8GB DDR4, FVAT, gw. a dosatłem jak wyzej w linku do aukcji

post-321703-15446533056562_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opis aukcji się zgadza. Kupiłeś ES, o wydajności I7-8700s. Sprawdź w testach jak się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można mówić o odpowiedniku czegoś, co nigdy nie istniało?*

 

Nie ma dokładnego, detalicznego odpowiednika tego CPU. Z tego co idzie znaleźć, ma on turbo na jednym rdzeniu 4.0GHz, a na wszystkich - 3.5GHz.

Układ rdzeni/wątków jak 8th gen i7 - 6 rdzeni, 12 wątków.

 

Na aukcji wyraźnie widać jaki procesor jest sprzedawany, jak się prezentuje w cpu-z, jest też napisane o wersji inżynieryjnej.

Fakt zakupu bez dokładnego przeczytania oferty, obejrzenia zdjęć i ostatecznego zrozumienia co jest obiektem sprzedaży jak można nazwać? Bezmyślność? Lekka głupota?

 

Skoro zakup od firmy, to można skorzystać ze "zwrotu 14 dniowego".

 

 

 

*Bo nie istnieje coś takiego jak 8700S. Są tylko T, wersja bazowa, i K. Notabene - ten "S" ma gorsze turbo biny niż detaliczny T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym przejmować, wygląda że to niezły procek. Tylko ściągnij HWinfo i sprawdź jakie ma rzeczywiste parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taj cenie fajny zestaw. procek ruszy na wszystkich rdzeniach 4.0 na płytach z370 (w opisie aukcji jest błąd gdyz płyta nie jest na układzie z370 tylko h370) wiec raczej nie wymusisz na niej trybu enhenced turbo.Ale tak jak napisałem wcześniej w tej cenie to fajny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni plus 6 miechów gwary. Procesory się nie psują, a cena wręcz rewelacyjna. Zrób OC później testy i ciesz się super zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taj cenie fajny zestaw. procek ruszy na wszystkich rdzeniach 4.0 na płytach z370 (w opisie aukcji jest błąd gdyz płyta nie jest na układzie z370 tylko h370) wiec raczej nie wymusisz na niej trybu enhenced turbo.Ale tak jak napisałem wcześniej w tej cenie to fajny zestaw.

Żadne enchanced turbo nie działa na procesorach zablokowanych! 4GHz będzie tylko na jednym rdzeniu, niezależnie czy płyta jest Z czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1650 za ESa i marna plyte glowna :lol2: , juz dla samego faktu ES nabieranabieram dystansu gdyz nie wszystkie instrukcje musza byc aktywne w tych procesorach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ ram. Jak by nie liczyć i tak bardziej opłacalny zakup niż Twój 9900k, więc nie wiem czy śmianie się z kolegi zestawu jest na miejscu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to zadaj sobie pytanie co to jest ES i bedziesz wiedzial ze ten cep nie jest warty na tysiaka, po drugie to popatrz na pyte golas w wersji H, po trzecie brak gwarancji na procesor ok tu moze nie jest tak wazne ale sarto miec, i na koniec bujanie sie z pozniejszym zbytem,

tak autor zostal nabity w butelke jednym slowem a wy mu jeszcze klaszczecie :lol2: :lol2: :lol2:, niech sie autor zastanowi czy dokonal dobrego zakupu oszczedzajac kilka pln bo duzo nie zaoszczedzil na procesorze wzgledem nawet 8700k,

 

OEM 8700 na allegro już od 1k pln LINK, i jak tu brać na poważnie takich dyskutantów jak takitamrandom :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: , ten zakupiony ES nie jest wart nawet polowe ceny zestawu, jedyny zadowolony z transakcji to Sprzedający :E

 

a Płyta główna LINK nawet 500 pln jako NOWY produkt nie kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może przepłacił, ale to całkiem niezły zestaw i starczy na wiele lat. Takie gdybanie ze ES to słaby nic nie wnosi jak nie znasz konkretów bo w internecie tak na szybko patrząc ludzie sobie chwalą. Na aliexpress sprzedawali to tez widzę same pozytywy. Całkiem dobra alternatywa dla ryzena 2600 z niskim poborem prądu i iGPU.

 

Sam nie wiem czy bym nie kupił takiego zestawu zamiast mojego ryzena.

 

Edit Nie wiem co ty piłeś. Tam jest licytacja od 1000zł, a kup teraz najtańszy jest za 1200zł z przesyłką. Podsumowując 8700 - 1200zł, płyta 500, ram 300, więc zapłacił by 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może przepłacił, ale to całkiem niezły zestaw i starczy na wiele lat. Takie gdybanie ze ES to słaby nic nie wnosi jak nie znasz konkretów bo w internecie tak na szybko patrząc ludzie sobie chwalą. Na aliexpress sprzedawali to tez widzę same pozytywy. Całkiem dobra alternatywa dla ryzena 2600 z niskim poborem prądu i iGPU.

 

Sam nie wiem czy bym nie kupił takiego zestawu zamiast mojego ryzena.

 

Edit Nie wiem co ty piłeś. Tam jest licytacja od 1000zł, a kup teraz najtańszy jest za 1200zł z przesyłką. Podsumowując 8700 - 1200zł, płyta 500, ram 300, więc zapłacił by 2000zł.

dać ci chusteczkę do powycierania nosa ????,

 

za niecałe to ma 8700 a o dodatkowych kilkaset Mhz nawet nie wspominam na samym procesorze to jedno , drugie to nie wiem czy wiesz ale zapewne nie wiesz ze Procesor nie działa Zero/Jedynkowo, jest jeszcze coś takiego jak ID Procesora które niekiedy musi być poprawnie odczytane,nie jest powiedziane to czy wszystkie Softy w tym System jest wstanie poprawnie adresować wszystkie instrukcje takiego procesora jak ES i tu możliwe ze Procesor nawet nie będzie namiastka procesora OEM sygnowanego do ogólnego użytku, może działać ale nie musi a wszelakie prawa zachowuje sobie Intel który zastrzega sobie prawo do własności Takich procesorów,

wiec przestań bredni pisać ze autor kupił Okazje, zgadza się Okazjonalnie to kopił sprzęt którego już nie sprzeda w jakieś rozsądnej cenie

 

nawet jak by kopił tego 8700 za 1180+450 nowa płyta plus 280 nowy ram wyszlo by go okolo 1950 pln minus 1650 za zloma którego kupił to zaoszczędził Ile 300pln :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: no ale ma gwarancje u jakiegoś gościa który przegląda swoje aukcje i się nadziwić nie może ze towar schodzi jak cieple bułki :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dać ci chusteczkę do powycierania nosa ????,

 

za niecałe to ma 8700 a o dodatkowych kilkaset Mhz nawet nie wspominam na samym procesorze to jedno , drugie to nie wiem czy wiesz ale zapewne nie wiesz ze Procesor nie działa Zero/Jedynkowo, jest jeszcze coś takiego jak ID Procesora które niekiedy musi być poprawnie odczytane,nie jest powiedziane to czy wszystkie Softy w tym System jest wstanie poprawnie adresować wszystkie instrukcje takiego procesora jak ES i tu możliwe ze Procesor nawet nie będzie namiastka procesora OEM sygnowanego do ogólnego użytku, może działać ale nie musi a wszelakie prawa zachowuje sobie Intel który zastrzega sobie prawo do własności Takich procesorów,

wiec przestań bredni pisać ze autor kupił Okazje, zgadza się Okazjonalnie to kopił sprzęt którego już nie sprzeda w jakieś rozsądnej cenie

 

nawet jak by kopił tego 8700 za 1180+450 nowa płyta plus 280 nowy ram wyszlo by go okolo 1950 pln minus 1650 za zloma którego kupił to zaoszczędził Ile 300pln :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: no ale ma gwarancje u jakiegoś gościa który przegląda swoje aukcje i się nadziwić nie może ze towar schodzi jak cieple bułki :lol2: :lol2:

 

Nie wiem do czego mi niby chusteczka?

 

Po pierwsze znowu gdybasz i wymyślasz teorie z kosmosu co może nie działać. Logiczne że procesor jest tańszy i może mu czegoś brakować to od autora zależy czy chce zaryzykować czy nie.

Po drugie ani razu nie napisałem że kupił okazje, nawet napisałem że trochę przepłacił, więc naucz się czytać.

Po trzecie pisze się kupił, a nie "kopił" w podstawówce to wiedzą.

po czwarte obydwa procki znajdą kupca, to indywidualna decyzja czy ktoś chce zaryzykować i jaki ma budżet. Nie wiem czemu na siłę wciskasz swój punkt widzenia i się tak podniecasz.

Po piąte więcej z tobą nie dyskutuje bo szkoda czasu na chamskie teksty. Widzę że masz nagrzaną główkę i szukasz kogoś do rozładowania swoich frustracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

add5, jak nie umiesz przedstawić wartości która podeprze twoja wypowiedz to łapiesz się za słowa................ typowa technika breniewa od pisania bredni,

 

jeszcze raz napisze Procesory ES/QS nie maja miejsca bytu w tych przedziałach cenowych, dodanie płyty i Ramu tez po najtańszych kosztach to tylko zachęta dla jelenia, gdyby taki procesor kosztował 300-500 pln można podjąć ryzyko ale oszczędzając trzy paczki do tego gwara umowna i o wiele gorszy procesor to naprawdę..... wybacz ale pojęcia nie masz w którym miejscu należy oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty jesteś jakiś upośledzony? Nigdzie nie napisałem że ten procek to lepszy wybór od 8700. Dla mnie to wybór kupującego. Sam możliwe że bym zaryzykował, nie wiem bo musiał bym to poważnie przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, za zaoszczedzone 300zl pakowac sie w klopoty to kiepeski interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale zapewne nie wiesz ze Procesor nie działa Zero/Jedynkowo, jest jeszcze coś takiego jak ID Procesora które niekiedy musi być poprawnie odczytane,nie jest powiedziane to czy wszystkie Softy w tym System jest wstanie poprawnie adresować wszystkie instrukcje takiego procesora jak ES i tu możliwe ze Procesor nawet nie będzie namiastka procesora OEM sygnowanego do ogólnego użytku, może działać ale nie musi

To jest finalny stepping, a nie jakaś wersja przedprodukcyjna. Ma takie samo ID, i łyka taki sam mikrokod jak wersje detaliczne.

Oprogramowanie ogarnia obecność instrukcji nie po kierowaniu się nazwą procesora, a instrukcją CPUID. Nikt do tej pory nie zgłaszał wykastrowania tych ES'ów z ważnych rzeczy, a zainteresowanie nimi jest spore. Straszysz bardzo na zapas ;)

 

a wszelakie prawa zachowuje sobie Intel który zastrzega sobie prawo do własności Takich procesorów

W teorii tak, w praktyce ma wywalone na wszystko, co wyszło na świat po premierze owej archi.

 

dodanie płyty i Ramu tez po najtańszych kosztach

Jakie najtańsze koszta, skoro płyta oparta na bezdyskusyjnie najbardziej nieopłacalnym chipsecie tej platformy? :hmm:

Rozumiem że dla Ciebie płyty za mniej niż 1000zł nie istnieją, ale gdyby naprawdę w tym zestawie było cięcie kosztów, to byłaby tam płyta H310.

 

 

W żadnym wypadku nie bronię tej oferty - bo jest przepłacona. Ale sam procesor w przedziale 700-800zł jest wart rozpatrzenia - bo w tym przedziale cenowym konkuruje z jakimiś parodiami wykastrowanymi z HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni plus 6 miechów gwary. Procesory się nie psują, a cena wręcz rewelacyjna. Zrób OC później testy i ciesz się super zestawem.

Oc nie zrobie bo ma wszystko poblokowane a numer BIOS mam F11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tu gdybać ściągnij np cinebencha i HW info, sprawdź jaki masz boost na jednym i kilku rdzeniach i ogólnie ile punktów, a mniej więcej będziesz wiedział co to za procek. I zrób jakieś stress testy czy jest stabilny. Na początek wystarczy. Później posprawdzaj w grach ile masz fps i porównaj np do ryzena 2600x który ma podobnego boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc w podjeciu decyzji i sprzet wraca do Sprzedawcy, jestem zwolennkiem czego dobrego i orginalnego, uwazam ze specjalnie zostało wpisane w tytule cos innego niz to co zostało mi sprzedane chciałem zakupic Core i7-8700 a nie jakas podróbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest podróbka, ale wersja która służy prawdopodobnie do sprawdzenie produkcji. Co do aukcji jedynie mogę się przyczepić,że sprzedający nie napisał o co chodzi z tymi procesorami - jest informacja,że jest to wersja inżynieryjska, ale mało kto będzie wiedział o co z nią chodzi,a żeby poprawić sprzedaż procesorów dodaje litery, które niczym nie są potwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszysz bardzo na zapas ;)

finalny czy tez nie ES będzie zawsze ES, pamiętaj ze modele przeznaczone na rynek konsumencki muszą wykazać swój stopień jakości, a ci co kupują ESy zazwyczaj nie ogarniają mocnych tematów wykorzystania instrukcji procesora, co prawda intel ma spory zapas bo jak by nie patrzył to 4Ghz to absolutnie żaden wyczyn dla procesorów intela ale mimo wszystko dość ważny jest kontroler Pamięci,dość istotna jest stabilność wszystkich instrukcji,a w gruncie rzeczy 4GHz do gier przy naprawdę słabym RAM tez ciężko powiedzieć z czym to binowac, jak większość tu ma 8600/8700 na 4.7/4.4Ghz, o tych co puszczają procesory na 5100Mhz czy tez 5200Mhz i RAM 4k+ nawet nie wspominam bo to pułap entuzjasty, ale nie przesadzajmy ze za 8700es warto dac 800 pln bo zapewne znajda sie oferty 8700 za lekko powyżej 1kpln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie przesadzajmy ze za 8700es warto dac 800 pln bo zapewne znajda sie oferty 8700 za lekko powyżej 1kpln

Jakoś za używane 6c/6t ludzie dają te 800zł, więc cena to rzecz zależna - teraz sprawdziłem i w chinach kosztuje ok.650zł, więc te 150zł to nie jest dużo za oszczędzony czas, ale ktoś się musi na takie coś godzić w pełnej świadomości

 

1650- ram 200zł - płyta 400zł = 1050zł wychodzi przebitka 60% na jednym procesorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś na Ali a to sa oferty komercyjne, jak byś chciał kupić na zarobek to odejmij jeszcze tak ~nawet trzycyfrowa kwotę dolców od tej ceny co widziałeś na ali, nie wspomnę ze ES as handlowane na Kilogramy a nie na sztuki :E :E :E :E :E :E :E bo jakaś firma nie wywiązała się z umowy i nie zniszczyła przedmiotów umowy, lub przetarg na utylizacje produktu świadomie wygrała FirmaX :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...