Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GSlayeR

Artefakty na R9 290

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Orientujecie się może czy przy takich objawach uszkodzenia karty graficznej jest ona do uratowania? I czy w ogóle byłby sens się tego podejmować?

post-142620-15446535016568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W serwisie raczej się nie opłaca naprawiać. Za darmo to można spróbować wypiekania w piekarniku ale nie wiadomo czy pomoże jeśli szwankuje VRAM. Równie dobrze może całkiem przestać wyświetlać obraz po takim zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją R9 270 udało się uratować, przynajmniej na razie, podgrzewając chip przy pomocy opalarki. Objawy były podobne, wcześniej dałem do serwisu i za naprawę tego, tj. reballing, chcieli koło 180 zł, tutaj kwota pewnie byłaby podobna (jeśli faktycznie przyczyna jest ta sama). Czy to się opłaca - to już kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją R9 270 udało się uratować, przynajmniej na razie, podgrzewając chip przy pomocy opalarki. Objawy były podobne, wcześniej dałem do serwisu i za naprawę tego, tj. reballing, chcieli koło 180 zł, tutaj kwota pewnie byłaby podobna (jeśli faktycznie przyczyna jest ta sama). Czy to się opłaca - to już kwestia indywidualna.

Nie opłaca się ładować tyle kasy w taką kartę. Jakby to był jakiś GTX1080 bez gwarancji to jeszcze.

 

R9 290 to piekarnika uda się albo się nie uda. Opalarkę bym sobie darował, bo przegrzejesz punktowo i szlak trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na walnięty vram. Jak nie uda się piekarnik (a raczej się nie uda) to sprzedaj jako uszkodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o przepis na pieczonego radka? Nie znam się na tym :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w yt wpisz pieczenie karty ;) powinno dać rade na jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania, które miałyby przedłużyć jej żywot są krótkotrwałe. W dłuższej rachubie niezbędne będzie jednak zakupienie nowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...