Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafal1001

Wymiana i5 3470 do 800 zł (używke)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę wymienić i5 3470. Ktoś jest rozeznany w używanych do 800 zł i mógłby mi polecić najlepszy który by mi dał największy skok wydajności? Rodzaj podstawki dowolny. Czy na przykład na i5 4690 opłaca się wydać te 600 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki cały zestaw? Najtaniej i najlepiej wymiana na i7 2600, trochę drożej i7 3770. Wymiana na wspomnianego 4690 wiązałaby się ze zmianą przynajmniej płyty głównej jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za około 500 zł masz i7 3770 , dużo lepszy od jakiegokolwiek haswella i5 (8 wątków to już niemal podstawa w nowych grach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na wspomnianego 4690 wiązałaby się ze zmianą przynajmniej płyty głównej jeszcze.

Napisałem, że podstawka dowolna bo mam właśnie zamiar tak czy siak zmieniać płytę główną. A podawanie reszty zestawu (zasilacza, dysku, karty graficznej, RAMu) jest potrzebne żeby wybrać procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak lecisz od podstaw to bierz ryzena 5 1600 x, jakaś do tego płytka na b450 za 3 stówki i 2x4gb ddr4 przynajmniej 2666MHz (póxniej sobie ocniesz na jakieś 3000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak lecisz od podstaw to bierz ryzena 5 1600 x, jakaś do tego płytka na b450 za 3 stówki i 2x4gb ddr4 przynajmniej 2666MHz (póxniej sobie ocniesz na jakieś 3000)

 

Nigdy nie miałem procesora AMD. Patrzę na porównanie w benchmark.pl i się zastanawiam jak to jest że ma maksymalny wynik gdzie patrzę losowo wybrany procesor i7 7700K za 1500 zł używany i ma o dwa pola mniej skali benchmarka (http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-ryzen-5-1600x-vs-intel-core-i7-7700k).

Gdzie tu jest haczyk? Procesor za 600 zł znacznie lepszy od procesora za 1500 zł? Przecież to by było totalne wykoszenie intela z rynku a raczej tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Intele znacznie podrozaly i sa nieoplacalne, bo sa problemy z produkcja, wiec najlepszym wyjsciem jest AMD Ryzen 5 1600/2600, tak jak wyzej napisano. Ryzen 2600 spisuje sie w niektorych grach troche slabiej (ale dalej dobrze) lub w innych podobnie do 7700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram !

Jak już masz zmieniać to zmieniaj na AM4 + DDR4. Możliwości upgrade'u są w przyszłości ogromne. Podstawka ma być kompatybilna do 2020 albo 2021 roku. Do tego DDR4 właśnie + złącze M.2 na SSD z NVMe.

A jak kupisz coś używanego na Intelu to z miejsca jakby kupujesz podstawkę na którą już nie wyjdzie raczej żadne CPU.

A co do cen to właśnie od niedawna tak jest, intel z współczynnikiem cena/jakość spadł na minus :lol2:

I sam osobiście zrobiłem podobnie, kupiłem względnie dobre mobo + 8GB RAM DDR4 3000Mhz, do tego Ryzen 2200G bo był w cenie Ryzena 3 pierwszej generacji a w razie czego mam GPU.

No i w przyszłości wleci jakiś Ryzen 7 8 rdzeni/16 wątków i drugie 8GB RAM do dual-channel i żeby mieć 16GB :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to by było totalne wykoszenie intela z rynku a raczej tak nie jest.

Wiele osób tak jak i Ty, dalej nie zdaje sobie z sprawy z obecnej sytuacji na rynku CPU i dalej patrzy/kupuje stereotypami "intel is the best :thewave::respect: " nawet nie biorąc pod uwagę CPU od AMD, a ostatnich miesiącach, w sumie to już prawie latach, bo pierwszy Ryzen miał premierę grubo ponad półtorej roku temu, sporo się zmieniło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ryzen 1600x, 6r/12w nówka za 600 zeta to na prawdę prawdziwa perełka, sam sie nad nim zastanawiam, bo dopłaty do swojego i7 2600 + płyta + ram miałbym koło 350-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ryzen 1600x, 6r/12w nówka za 600 zeta to na prawdę prawdziwa perełka, sam sie nad nim zastanawiam, bo dopłaty do swojego i7 2600 + płyta + ram miałbym koło 350-400 zł

ja bym się nie zastanawiał. Rozbudowa w przyszłości ogromna, brak luk zabezpieczeń a Sandy Bridge to już dziadek po mału. Ryzeny masz w 14/12nm więc i mniej prądu biorą więc ten $$$ Ci się zwróci pewnie.

No i DDR4 + NVMe więc konkret :thumbup:

Nawet możesz się pokusić o Ryzena 3 żeby się przesiąść a za jakiś rok jak Ryzenki 3000 będą to też pewnie za grosze będą jakieś 8 jajowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Budżet zwiększony do 1300~ za procesor

Opłaca się brać i5-9600k? Czy coś innego używanego?

9600k to nadal 6 rdzeni

 

Chociaż opcja ryzena 2600 i wymiany w 2019 na cos lepszego kusi, tylko jak z socketami w plytach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz platformę Z370/390, to już lepiej dołożyć do I7 8700.

Niestety na Allegro obecnie nie widzę używek na gwarancji, tylko nowe za 1400zł.

Ale 6/6 vs 6/12 to przepaść.

 

https://allegro.pl/procesor-intel-i7-8700-box-gwarancja-36-mcy-i7713225933.html

 

Jak jesteś zainteresowany 8700, ale nie możesz dać więcej niż 1300zł, to poczekaj na okazję - zaglądaj na Allegro, ktoś się pojawi z 8700 w Twoim przedziale cenowym.

 

Co do ZEN2 i obecne płyty, to myślę, że X470/B450 powinny po aktualizacji biosu normalnie obsłużyć Zen2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie używek 8700 trzeba pilnować ofert na allegro bo szybko znikają.

https://allegro.pl/intel-core-i7-8700-3-70ghz-12mb-i7724403264.html

https://allegro.pl/intel-core-i7-8700-3-2ghz-oem-i7715153376.html

https://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-8700-i7718499861.html

Sam ostatnio zmieniłem zestaw cpu, plyta, ram. Do obecnego zestawu po sprzedaży dopłaciłem 105,- :) Płyta kupiona na black friday w rtv euro agd, ramy na amazonie, a procek używka na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...