Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iidominik3

Komputer - od jakiej zmiany zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

(Z góry przepraszam jeśli zły dział)

Witam,

mam zamiar ulepszyć mój komputer. Ale problem w tym, że nie wiem od czego zacząć i w jakie części celować.

Procesor - Pentium g4560 3.50 GHz

Karta graficzna - GTX 1050 ti 4 gb

Ram - 8,00GB 1065MHz

(Jeśli coś jeszcze trzeba podać to poproszę pisać)

Zależy mi na tym, abym mógł swobodnie pogrywać przynajmniej na średnich ustawieniach gry typu Battlefield V (gra online jak i offline) oraz gry które będą wychodzić na przyszłość. Więc co najpierw zmienić? I na co? Ogólnie myślałem nad kartą graficzną GTX 1060 6GB, co do procesora to jakaś i5 i oczywiście podwyższenia RAMu. Chodź, może macie lepsze pomysły. Oczywiście marka dla mnie nie gra roli. Zależy mi na cenach w okolicach od 1zł do ok. 1200 zł na jedną część. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym na początek wziął sobie 16 gb ramu jest szansa na to, że będę mógł swobodnie na niskich ustawieniach grać w BF 1 Online? Bo akutalnie mam spadki do ok. 47 fps.

Przy okazji @ref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, zmień procesor na i5, powiedziałbym że nawet na i7 ale nie wiem jak z cenami. Pewnie nie ciekawie :P

 

To już wystarczy do BF V

 

A ten RAM to w jednej czy dwóch kościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza wszystko słabo wygląda :/ dać i5 no fajnie ale to już nie masz kasy :P

Ryzen sam proc 720 zł + 400 zł płyta + 300 zł ram :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest w dwóch kościach. Ogólnie zamierzałem kupić teraz jedną część, a później kolejną w przeciągu 3/4 miesięcy. No niestety z pieniędzmi u mnie krucho trochę. No i7 to nie powiem, ale drogo chodzi. Jeśli chodzi o i5 to jakiś konkretny model (bo kojarzę, że niektóre różnią się numerkami po i5. Przepraszam jeśli się mylę, ale zielony w tym jestem.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6400

i5 6500

i5 6600

i5 7400

i5 7500

i5 7600

 

Takie są modele bez K, czyli niepodkręcalne, na H110 idealne :D i5 6400/500 i tak samo i5 7400/500 to pułap i3 8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim BFV w multi przy 64 graczach na i5 i tak będą dropy fps Piszesz tez, ze zależy CI byś mógł grac w nowsze gry i w to co wyjdzie, a tu tez już będziesz potrzebował minimum 8 wątków. Czyli albo jakiś drogi niezbyt opłacalny i7, albo zmiana platformy na Ryzena i masz rozwojową platformę. Jeśli nie masz pieniędzy na wszystko, to może pomyśl o ratach allegro, czy tam gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty tak nie zbyt. Jeśli chodzi o Ryzen to polecasz jakiś procesor?I czy to będzie w cenach i7? Bo nie powiem i7 na ma swoją cenę. Jest w sumie warty tyle co moj aktualny komputer :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty tak nie zbyt. Jeśli chodzi o Ryzen to polecasz jakiś procesor?I czy to będzie w cenach i7? Bo nie powiem i7 na ma swoją cenę. Jest w sumie warty tyle co moj aktualny komputer :kwasny:

Jak wyżej, Ryzen 2600 ewentualnie 1600X + chłodnik, bo ten drugi sprzedawany jest bez chłodzenia.

 

Ryzena 2600 obecnie można kupić za mniej więcej 720 zł, do tego płyta 400zł masz 6 rdzeni 12 wątków.

 

Z czasem dokupisz 1060tke o której myślałeś lub coś mocniejszego, łap test tak na szybko YouTubowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawie to wygląda nie powiem ;) Czyli tak około to 1300 zł. Da się samemu procesor wymienić czy jak dla takiego ogórka jak ja, już lepiej do jakiegoś informatyka?

Nadal poproszę o jakieś propozycje. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawie to wygląda nie powiem ;) Czyli tak około to 1300 zł. Da się samemu procesor wymienić czy już lepiej do jakiegoś informatyka?

Nadal poproszę, może o jakieś propozycje. Z góry dziękować.

Ryzen 2600 to obecnie najlepszy procesor w kategorii jakość/cena. Jeśli bawiłeś się kiedyś klockami, to z zamontowaniem procesora tez sobie poradzisz, jeśli nie będziesz czegoś pewien, zawsze możesz poprosić o pomoc na forum, lub najzwyczajniej zajrzeć na tube, która roi się od poradników od A-Z.

 

Tylko nie zapominaj, ze w tym przypadku będziesz wymieniał też płytę, co zresztą tez nie jest trudne. A starą płytę z prockiem możesz sprzedać i odzyskać cześć pieniędzy(wrzucić do świnki i zbierać na kartę :-D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam plan ;) Więc dzięki wielkie. To w sumie procesor mam za sobą. A karta graficzną jaką polecacie? Tą GTX 1060 6gb nie będzie zła? Czy coś lepszego, może i lekko droższego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam plan ;) Więc dzięki wielkie. To w sumie procesor mam za sobą. A karta graficzną jaką polecacie? Tą GTX 1060 6gb nie będzie zła? Czy coś lepszego, może i lekko droższego?

Wszytko zależy od budżetu, po 1060 w zasadzie jedyną opcją jest GTX 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś może czy pójdzie mi na aktualnym sprzęcie gra SQUAD? Może ktoś akurat korzystał z podobnego komputera i grał w tą grę.

Edit. już wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś może czy pójdzie mi na aktualnym sprzęcie gra SQUAD? Może ktoś akurat korzystał z podobnego komputera i grał w tą grę.

Edit. już wiem

Wymagania minimalne:

CPU: Intel Core i5-2500K CPU

CPU SPEED: Info

RAM: 8 GB

OS: Windows 7 SP1 (x64)

VIDEO CARD: Geforce GTX 770 or AMD Radeon HD 7870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...