Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szybkilopez997

Prośba o sprawdzenie loga z Combofix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby ktoś sprawdzić loga z programu combofix? Komputer nagle z dnia na dzień strasznie zwolnił przeskanowałem go antywirusem który nic nie znalazł, program odkurzacz znalazł kilka gb niepotrzebnych plików tak jak program malwarebytes kilkaset błedów ale to praktycznie nic nie dało. Pobrałem combofix choć czytałem, że to nie jest program dla zielonych jak ja ale nie miałem już pomysłów, proszę aby ktoś zerknął i podpowiedział co dalej, dzięki!

ComboFix.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób i podaj logi z narzędzia FRST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Przez Panel Sterowania spróbuj odinstalować adware: EXsTraSaveiNGs, Host App Service i Web Protector Plus i niepotrzebny do niczego Akamai NetSession Interface. Zalecam też deinstalację McAfee WebAdvisor i Dll-Files.com Fixer wersja 3.0.81.2643. Jeśli odinstalujesz McAfee WebAdvisor, zastosuj jeszcze MCPR.

 

2. Niezależnie od powyższych deinstalacji (udanych lub nie), uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

HKU\S-1-5-21-2934317084-597673462-2204371228-1001\...\Policies\Explorer: [] 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia <==== UWAGA
CHR Extension: (RooboSeaaveeR) - C:\ProgramData\mddomifnibenlfbadfogandbckichadi\ []
C:\ProgramData\mddomifnibenlfbadfogandbckichadi
CHR crx: C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\43.0.2357.132\default_apps\search.crx [2015-07-07]
CHR crx: C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\43.0.2357.130\default_apps\search.crx [2015-06-20]
U5 AppMgmt; C:\WINDOWS\system32\svchost.exe [29696 2013-04-21] (Microsoft Corporation) <==== UWAGA (Brak ServiceDLL)
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
S3 EagleX64; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleX64.sys [X]
S1 MpKsl5580bba8; \??\C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Definition Updates\{E9EABD59-D4EE-4B0E-89EE-822DEEF06B59}\MpKsl5580bba8.sys [X]
S3 XFDriver64; \??\C:\Program Files (x86)\Xfire2\XFDriver64.sys [X]
C:\Users\Karol\AppData\Roaming\*.*
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu. Napisz później czy jest jakakolwiek poprawa w działaniu laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na pierwszy rzut oka nic to nie pomogło, w przeglądarce internetowej która zaczęła się zacinać z dnia na dzień nie widać żadnej poprawy

tak samo w grach spadek z marnych 60-70fps do 20-30 pzostaje. Załączam plik, raczej zrobiłem wszystko jak trzeba.

Fixlog_13-12-2018 21.24.17.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź w menedżerze zadań użycie CPU i RAM gdy przeglądarka zacznie zacinać (zamulać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zakładce Procesy posegreguj procesy według największego uzycia dysku i podaj screena jak to wygląda. Najlepiej jakby na zrzucie było uchwycone jak największe użycie dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na zrzucie najwięcej z dysku korzysta proces System. Trzeba uruchomić monitor zasobów tzn. Menedżer zadań -> zakładka wydajność -> otwórz monitor zasobów -> zakładka dysk -> rozwiń belkę aktywność dysku i trzeba posegregować pliki według największego odczytu. Poniżej przykład z mojego kompa. Jak widać 99% użycia dysku z powodu włączonej defragmentacji partycji systemowej - svchost.exe(defragsvc). Trzeba rozszerzyć kolumnę Plik, żeby była widoczna cała ścieżka dostępowa tych najbardziej wykorzystujących zasoby dysku plików (procesów).

 

monitor-z_qwxewrw.jpg

 

Tyle że jak pisałem, zrzut najlepiej zrobić przy jak największym użyciu dysku, przynajmniej te 50%.

A liczba procesów zależy od liczby zainstalowanych i uruchomionych aplikacji np. każda zakładka w przeglądarce to oddzielny proces w menedżerze zadań. U ciebie naliczyłem 70 procesów na zrzutach więc nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam problem , laptop się wyłączył i nie chce uruchomić, przy włączeniu poprosił o przywrócenie docmementucw którym działał poprawnie i na czarnym tle od 20 minut napis Acer i tyle, ruszy to dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak normalnie nie startuje spróbuj przez zaawansowane opcje rozruchu

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...