Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tares

Dziwna paczka z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj odebrałem od Pani z poczty mała przesyłkę z Chin. Moje zdziwienie było ogromne, ponieważ nie korzystam z serwisów typy AliExpress czy inne. Czasami kupuję coś na Allegro, gdzie nie zauważam, że przesyłka zostanie nadana bezpośrednio z Chin, ale to mi się wyjaśnia w przeciągu tygodnia od zakupu.

Wracając do paczki... w środku znajdowała się obudowa do telefonu dla modelu mi nieznanego. Firma "DiscoveryBuy", super malutka, jakby dla iPhone 1 albo jeszcze mniejsza, także na pewno nic co bym kupował, skoro mam Mi8 8:E

 

Specjalnie sprawdzałem allegro, czy cuś takiego mi tak nie widnieje w zakupionych, ale nic nie znalazłem. Pytanie, czy da się tą przesyłkę jakoś prześledzić i wyjaśnić całą sytuację? Nie bardzo chcę, żeby mi jakieś stadko Chinczyków nad głową siedziało i marudziło o pieniądze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Wszystkie dane adresowe/personalne się zgadzały w 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczta polska, to mozesz sprawdzić na ich stronie tylko historię przesyłki i nadawcę, bo PP "przejmuje" śledzenie przesyłek dopiero w naszym kraju. Niewiele Ci to jednak da, bo tam są ogólne dane jakiejś firmy z Chin. Może ktoś z sąsiadów zamawiał i pomylili numer domu/mieszkania w adresie? Szybciej w ten sposób coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dane się zgadzały. Nazwisko miało jedną literkę przestawioną i numer komórki był 123456789 (8:E), ale reszta w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie przejmuj, ja zamawiam jakieś pierdoły po dolca czy dwa i pouplywie terminu, piszę że paczka nie doszła, a tu za dwa czy kilka dni przychodzi, i albo chińczyk posyła jeszcze raz albo odrazu zwraca kasę na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z strony na PP:

i2lu2w.png

 

Trick taki, że 17.11.2018 nie mogłem nic zamawiać (czy w tym tygodniu poprzedzającym ten dzień), bo byłem na wyjeździe służbowym, bez dostępu do internetu 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Gdyby dane się zgadzały obstawiałbym, błąd poczty polskiej, bo oni mają pewnie Twoje dane i jakimś cudem "dokleili" do tej przesyłki, ale ten zmyślony numer i literówka w nazwisku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z strony na PP:

i2lu2w.png

 

Trick taki, że 17.11.2018 nie mogłem nic zamawiać (czy w tym tygodniu poprzedzającym ten dzień), bo byłem na wyjeździe służbowym, bez dostępu do internetu 8:E

Data nadania to nie jest data zakupu. Czasami u nich paczka nawet 2 tygodnie czeka w kolejce na nadanie od momentu zakupu. Pewnie pomylili adresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Póki się nikt nie będzie upominał o pieniądze to olać temat? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego poprostu nie odbierał wiedząc że to nie do mnie i wyjaśnił sytuacje na poczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojny sen cytat z ustawy o prawach konsumenta:

Art. 5

1. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta, o którym mowa w art. 9 pkt 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 3 i 1823), następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań.

2. Brak odpowiedzi konsumenta na niezamówione świadczenie nie stanowi zgody na zawarcie umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojny sen cytat z ustawy o prawach konsumenta:

Ale to polskie prawo, a paczka idzie z Chin :E Jeszcze wywyoła drugą wojnę ekonomiczną jak USA-Chiny ;) A tak na serio, spij spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego poprostu nie odbierał wiedząc że to nie do mnie i wyjaśnił sytuacje na poczcie

Teraz to już trochę za późno, tym bardziej, że byłem mega ciekawy co jest w środku 8:E

 

Na spokojny sen cytat z ustawy o prawach konsumenta:

:thumbup:

 

Ale to polskie prawo, a paczka idzie z Chin :E Jeszcze wywyoła drugą wojnę ekonomiczną jak USA-Chiny ;) A tak na serio, spij spokojnie...

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś sprzedawca z Chin się pogubił i zaczął wysyłać losowy towar do byłych klientów, bo również otrzymałem w dniu dzisiejszym etui do iPhone 5 wyprodukowane przez niejaką firmę DiscoveryBuy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś sprzedawca z Chin się pogubił i zaczął wysyłać losowy towar do byłych klientów, bo również otrzymałem w dniu dzisiejszym etui do iPhone 5 wyprodukowane przez niejaką firmę DiscoveryBuy :E

Dokładnie. Przyjrzałem się na spokojnie i na opakowaniu pisało iPhone 5C :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Może to absurdalna teoria, ale może ktoś chce ominąć cło, kierując te obciążenie na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

cło na obudowę do telefonu za dolara?

 

Dokładnie. Przyjrzałem się na spokojnie i na opakowaniu pisało iPhone 5C :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z wirusem jest, musisz iść od lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chcesz telefon do tej obudowy? Kolega ma chyba 5S do opchnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środku znajdowała się obudowa do telefonu dla modelu mi nieznanego.

 

Dokładnie. Przyjrzałem się na spokojnie i na opakowaniu pisało iPhone 5C :hmm:

 

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...