Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

atnaf

Upgrade zestawu do 1000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bratanek chciałby upgradować swój komputer, jedyne co rzucił hasło to zmienić kartę graficzna, ale nie jestem pewny czy wiele to pomoże.

 

Specyfikacja:

Płyta główna: H61H2-AM3

Procesor: i5 3350P @ 3,1GHZ

Karta Graficzna - Radeon HD8570 2 GB (w systemie widać jako r7 series 200)

Ram: 8GB jedna kość

Dysk - Seageat 500gb

Zasilacz - Lite On (na pewno do wymiany, bo nie ma nawet kostki 6 pin)

 

Kwota do 1000PLN

 

Jedno co jestem pewny, to na pewno do wymiany zasilacz. Co do grafiki to rzucił niechcąco temat o GTX 1050Ti. Nie wiem czy to jest dobry pomysł, dlatego proszę o pomoc. Dawno wypadłem z obiegu co teraz potrzebne.

Gierki jakie gra to Overwatch, Wiedźmin, LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50ti najgorsza cena/wydajnosci

 

uzywane 960/970 (lub jakis RX ale tutaj ci nie pomoge, na bank zaraz odpisza ze 9x0 to syf i staroc wiec lepiej nowego RX to bedziesz mial porownanie) + ssd + 2 kosci ram zamiast 1 + zasilacz.

 

karta 500-600, ssd ponizej 200, zasilacz ~200? dorzucic na 2 kosci ramu pozostanie

 

Chociaz moim zdaniem lepiej dozbierac troche kasy i zlozyc nowego kompa na uzywanych czesciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień CPU na i7-3770, bez tego zmiana samej kart niewiele da i do tego Radeon rx570 4GB, dzisiaj jest w promocji z 2 grami na x-kom za 619zł https://www.x-kom.pl/p/365016-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-4gb-gddr5.html bierz od razu bo świetna cena. Potem sprzedaż swoją i5 dołożysz i kupisz i7 i będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży cpu i gpu powinno wystarczyć na gtxa 1050, i7 2600, ssd przynajmniej 120gb na system i programy/mniejsze gry, oraz nowy zasilacz pokroju spc vero. SSD nie jest konieczny, ale zalecany, bo naprawdę podwyższa komfort pracy.

 

Albo jak wyżej rx 570, tylko kupuj go szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybko odzew.

 

Chciałbym to zrobić jak najmniej bezboleśnie, bo wymieniając procka trochę czasu zejdzie. Ale jeśli będzie trzeba to tak zrobię, zdaje sobie sprawę ze ten może już ograniczać kartę.

 

A i zapomniałem chyba o najważniejszym, karta 22/23 cm tam nie wejdzie. Obudowa nie jest za duża, ale to nie problem, jak będę wiedział mniej więcej co kupić, to już sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...