Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szalony_kapelusznik

hdd not detected (Dell)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w laptopie kolegi (Dell Vostro) pojawiła się informacja "hdd not detected" i laptop wstrzymał na tym rozruch. Po F12 zrobiłem diagnostykę, wszystko OK, tylko brakowało dysku. W biosie poprzestawiałem opcje z legacy / uefi i w końcu Windows wystartował. Po jakimś czasie kolega dzwoni i mówi, że znowu to samo, dysku niet. Czyżby dysk się wypinał, albo był wadliwy? Nie chciałem rozkręcać, bo laptop miesięczny, na gwarancji. Ma może ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w laptopie kolegi (Dell Vostro) pojawiła się informacja "hdd not detected" i laptop wstrzymał na tym rozruch. Po F12 zrobiłem diagnostykę, wszystko OK, tylko brakowało dysku. W biosie poprzestawiałem opcje z legacy / uefi i w końcu Windows wystartował. Po jakimś czasie kolega dzwoni i mówi, że znowu to samo, dysku niet. Czyżby dysk się wypinał, albo był wadliwy? Nie chciałem rozkręcać, bo laptop miesięczny, na gwarancji. Ma może ktoś jakiś pomysł?

Ustawiłem w biosie legacy i laptop wystartował.

Laptop włączał się tylko po wejściu przez F12 do menu, w którym musiałem wybrać Windows Boot Menager (po wybraniu Hard Drive zgłaszał brak dysku). Niestety kolega po powrocie do domu dzwoni, ze znowu laptop nie widzi dysku i nie ma opcji Windows Boot Manager pod F12. Dziwne, raz jest, raz nie ma...

Pod linuksem dysk raz był widziany, raz nie. Gdy był widziany zgłaszał partycje Windows. Pod Windowsem, gdy laptop działał, też zgłaszał zdrowe partycje. Może wystarczy jakieś ustawienie w biosie, czy raczej laptop musi iść na gwarancję (nie chcę rozkręcać, żeby sprawdzić dysk na innym komputerze właśnie z obawy przed utratą gwarancji)?

post-573513-15448564539974_thumb.jpg

post-573513-15448566069671_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba byłoby sprawdzić fizyczne połączenie dysku ze złączami na płycie. Ale jak są plomby gwarancyjne to odpada. W ogóle jaki to dysk, SSD czy HDD? Sprawdzałeś SMART dysku po odpaleniu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...