Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavoy

Laptop z dotykiem do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chce wymienic swojego stacjonarnego pc na jakiegos laptopa z ekranem dotykowym bo zalezy mi na mobilnosci i wygodzie do przegladania internetu. Planuje tez zrobic w domu jakis dysk internetowy na dane wiec wbudowanego dysku 1tb nie potrzeba. Grac na kompie raczej nie gram chyba, ze jakies stare gierki typu san andreas. Od reszty gier kupilem ps4. Czy wbudowana grafika do takich gier i youtuba w hd wystarczy? Wypadlem bardzo dawno z tematu i prosze o porade czym w ogole warto sie zainteresowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do YT wystarczy a do gier gorzej. Jaki rozmiar laptopa cię interesuje. 15-17", czy bardziej mniejsze 13-14" cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do YT wystarczy a do gier gorzej. Jaki rozmiar laptopa cię interesuje. 15-17", czy bardziej mniejsze 13-14" cali.

Nawet z takimi starszymi grami sobie nie poradzi? Generalnie to mysle, ze 14 by wystarczylo ale jak bedzie 15 to tez bedzie ok. Na wycieczki kompa nie biore, jedynie po pokoju sie przemieszcza i ewentualnie do ciezarowki jak jade w trase. Dodam, ze zalezy mi na podswietlanej klawiaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 5482 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2999zł

Z 14" sto calowych warto zerknąć na Della 5482 z dotykowa matrycą IPS, która ma dosyć dobre kolory i kąty widzenia. Wykonanie laptopa stoi na dobrym poziomie. Na zintegrowanym układzie graficznym Intel UHD Graphics 620 GTA San Andreas pójdzie, chociaż nie będzie to zapewne stałe 60fps. Warto wpisać tytuł danej gry na YT i nazwę grafiki + fps, aby obejrzeć gameplaye z licznikiem fps. Tak można dowiedzieć się jak na danej konfiguracji sprzętowej będzie grało się w daną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś della i miło wspominam tylko gdzieś widziałem, że te matryce są niebyt dobre. Moja dziewczyna ma lenovo, nie pamiętam jaki model ale matryca matowa fullhd i ten obraz jest jakiś taki niezbyt ostry. Mam porównaniedo yogi 520 bo oglądałem w sklepie i tam obraz był wyraźny. Jak w tym dellu? No i czy i3 nie będzie za słaba? Nie mam teraz jakiegoś potwora ale tak prawdę mówiąc to chyba i5 byłby lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się procesor i5 będzie trochę lepszy jak otwierasz wiele kart i powinien lepiej stabilizować ilość FPS w grach.

HP Pavilion x360 i5-8250U/8GB/240SSD/Win10 FHD Touch - 3199zł

Alternatywnie z 4 rdzeniowym CPU i5-8250u warto zobaczyć laptop HP Pavilion X360 z dotykową matrycą IPS FullHD 14" cali. Jest dobrze wykonany i ma dobry serwis. Dużo zależy od rodzaju matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich grach myślisz, przy GTA SA to spokojnie wystarczy nowsza karta zintegrowana. Jeżeli chodzi o procesor i3U spokojnie wystarczy.

Lenovo YOGA 530-14 i3-8130U/8GB/256/Win10 2849 zł

Matryca FULL HD IPS dotykowa, przyzwoite wykonanie, procesor 8 generacji, lekki mobilny 14 cali, dysk SSD i system w cenie.

 

Jeżeli jednak myślisz o trochę lepszych grach to dorzuciłbym do normalnej grafiki dedykowanej.

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150 2999 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, możliwość zamontowania dwóch dysków, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei odpada bo nie ma dotyku a że ostatnio jestem wygodny to dość istotne dla mnie. Mimo wszystko dorzucił bym do i5, nie zaszkodzi a na pewno wyjdzie na plus. Co myślicie o takim Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jest OK, ale to już wydatek 3,5k.Przy takim budżecie zaczynamy "ocierać" się o modele z dedykwaną kartą graficzną:

Lenovo Yoga 530-14 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX130 za 3749zł

Z procesorem i5 i kartą graficzną MX130-demon wydajności to to nie jest ,ale i tak lepiej niż integra intela. Reszta specyfikacji standardowa, czyli i5+8GB pamięci+256GB SSD na PCie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z drugiej strony warto dopłacać do integry skoro mam ps4 pro do grania a na kompie głównie przeglądam neta, yt w hd i jakieś wlasnie stare gierki z tym, że to nie są żadne nowości ani mega wymagające gry? Generalnie widzę, że te komputery to wszystko jeden pies tylko sie różni trochę wyglądem i nazwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z drugiej strony warto dopłacać do integry skoro mam ps4 pro do grania a na kompie głównie przeglądam neta, yt w hd i jakieś wlasnie stare gierki z tym, że to nie są żadne nowości ani mega wymagające gry? Generalnie widzę, że te komputery to wszystko jeden pies tylko sie różni trochę wyglądem i nazwą

 

MX130 to GF940MX z inną nazwą- oczywiście jest lepsza od Intela, ale wystarczy tylko do starszych/mniej wymagających gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...