Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawid_v22

Potrzebna pilna pomoc z wirusem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

 

przez swoją głupotę i nieostrożność w pobieraniu niesprawdzonych plików, sprowadziłem sobie jakiegoś wirusa. Było to jakąś godzinę temu i natychmiast zaczął czynić szkody.  Mam zainstalowaną tylko darmową wersję Avasta, którym skanowałem - wykrył coś i niby usunął, ale komputer zaczyna mi coraz bardziej głupieć. Obecnie mam pozmieniane  rozszerzenia (chyba) wszystkich plików tekstowych i obrazów na jakieś .nuivcpob. Nawet jak np. mam jakieś zdjęcie i zlikwiduję tę konówkę .nuivcpob z nazwy i zostaje samo .jpg. to i tak plik się nie otworzy, bo wyskakuje, że format pliku jest nieobsługiwany. Oprócz tego samoistnie włączają mi się strony w przeglądarce, kilka razy się wyłączyła sama z siebie. Najbardziej boję się utraty danych, mam na komputerze dziesiątki tysięcy zdjęć gromadzonych przez lata, które są dla mnie ważne, a obecnie nawet nie da się ich otworzyć... Bardzo proszę o pilną pomoc, jakie kroki wykonać żeby się tego pozbyć i naprawić sytuację. Jeśli potrzeba dodatkowych informacji piszcie, to ich udzielę.

 

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę wyłączyć kompa bo widać że prawdopodobnie szyfruje Tobie dane na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYLACZ KOMPA NATYCHMIAST. Dysk trzeba podlaczyc do zdrowego komputera i go przeskaniwac dobrym antywirusem ALBO u siebie na komputerze uruchomic np. Hiren's Boot CD i na nim skanowac np. Kaspersky Virus Removal Tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wyłączyłem kilka minut po waszych postach gdy tylko je zobaczyłem, ale jednak chwilę pochodził... Jeśli chodzi o podłączenie dysku do innego kompa to będzie ciężko, bo mam tylko laptopa. Możesz przybliżyć tę drugą opcję? Z tego co tak wstępnie czytam, to jest to program, który zgrywa się na płytę lub pendrive, ustawia w BIOS rozruch z płyty albo USB i odpala. I co dalej, jak przeprowadzić takie sprawdzenie wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisales. Nagraj to na plyte lub pendrive (na pendrive nagrasz programem Rufus), odpal z niego kompa, z menu wybierz Windwos XP. Urychomi ci sie Windows XP i uruchom program antywirusowy np. najnowsza wersje Kaspersky Virus Removal Tool i przeskanuj caly dysk. Tylko jak odpalisz komputer z tego pnedrive z Hirensem, nie uruchamiaj niczego ze swojego dysku, bo mozesz niechcaco uaktywnic virusa. Uruchamiaj tylko apki z pendrive, ktore nie sa zawirusowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Czyli jak rozumiem, ten program antywirusowy też muszę nagrać na pendrive, żeby nie odpalać go z dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Czyli jak rozumiem, ten program antywirusowy też muszę nagrać na pendrive, żeby nie odpalać go z dysku?

 

Tak. jak zrobisz pendrive rufusem, to po prostu skopiuj na niego Kaspersky. Oczywiscie pendrive z hirensem i kasperskym musisz zrobic na innym PC, nie swoim. to chyba jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuje to zrobić i dam znać. Ale na drugim forum mi już piszą, że pliki nie do odzyskania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wylaczylers komputer to wirus raczej nie zdarzyl zaszyfrowac tych "tysiecy" zdjec ale czesc na pewno nie do odzyskania lub odzykiwanie bedzie bardzo pracochlonne. istnieja aplikacje do odzyskiwania plikow po zaszyfrowaniu przez wirusa, kaspersky jakies mial chyba eset tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum elektrody w temacie o wirusie CRAB piszą, żeby nie usuwać wirusa dopóki nie zrobi się kopii dysku, bo wtedy odzyskanie plików może okazać się niemożliwe. Już nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...