Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szczęściarz

Telefon do 800~ Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z powodu przestarzałego Samsunga Galaxy Trend 2 Lite, chciałbym zakupić nowy. Głównie zależy mi na wydajności.

 

Chciałbym by telefon miał:

-Jak najlepsze osiągi w wydajności

-Baterie Min 2500 mAh, może być mniej, ale to tylko jesli ma dobre zarządzanie baterią.

-Aparat min 5Mp Z tyłu

-Ekran min 1920x1080

 

Mile widziane:

-NFC

-Bezprzewodowe ładowanie

-Fizyczne przyciski, albo przynajmniej osobne niż na ekranie

-Ekran Amoled, albo lepszy niż LCD

-USB typu C

-Szybkie ładowanie

-Nowa wersja Androida 7.0+

-Jakiś twardszy ekran

 

Na oku mam narazie Nubie Z17 Lite i trochę Xiaomi Mi A2 Lite.

EDIT: Weź ktoś doradź, bo niedługo termin zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wydajność to chyba xiaomi note 5 (ale niestety brak nfc i typc) będzie tutaj najodpowiedniejszy.

Za 100zł drożej masz xiaomi A2 4/32gb na snapdragonie 660

 

bardzo dobrym wyborem, spełniającym wszystko co chcesz jest motorola moto Z - ale tutaj bez modułu bateria trzyma max - za to ultra szybki telefon z amoledem. Ma update do androida 8.0 i bardzo duże zainteresowanie custom romami na XDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U11 life za 720zl

U ultra za 899zl.

Mistrzowie w swej cenie, jeśli nie mamy jakiś specjalnych wymagan co do baterii. A Ty nie masz ;)

Poza tym nakładka htc jest jedną z najlepszych (czyt najszybszych/najlżejszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC U11 life nie jest zły 719zł w x-kom tylko ta bateria 2600mAh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenfone 3 też ma 2650mAh, i co? zawstydza niejednego ;)

 

ale tak, bateria burzy obraz praktycznie idealnego fona w tych pieniadzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy ekran 5,2 cala trochę ratuje sytuację z baterią ale i tak szkoda, że nie dali min 3000mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MTK i ich wyniki wirtualne w Antutu... Ich A22(Redmi 6A) ma wynik w Antutu 50% wyższy od Snapdragona 425 (Redmi 5A), a realna szybkość działania wskazuje na to jakby było odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak patrząc to narazie Xiaomi A2 Bije wszystkie na głowe...

 

Nokia 5X - Specyfikacja fajna, no ale ekran... zbyt niska rozdzielczość, a nie powinno się patrzeć tylko na "Antutu", bo często ma skłonność do zmiany wyniku.

 

Te HTC'ki nie podpasiły mi . U11 life spoko, ale niski android w porównaniu z Xiaomi A2 i gorsza optymalizacja (Tu nakładka HTC, a tu Andro ONE). Narazie nie będe się bawił ROM'ami. A U Ultra Wszystko fajnie, ale czterordzeniowy procesor (naprawdę HTC nie dało się ośmio?) i się boję, że przy większym wysiłku zacznie się ścinać.

 

Motorola G6 - Tu dłużej przystanąłęm, patrzałęm spoko fon specyfikacja spoko, ale w tym przypadku Xiaomi wygrało prockiem, gdybym tak nie patrzał na wydajność, to by może wygrał.

 

I jeszcze Motorola Moto Z - tu ten sam problem co w przypadku U Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem niedawno przed podobnym wyzwaniem kupna telefonu.

 

Rozważałem:

- Mi A2

- Redmi note 5 (znan też jako Redmi note 5 PRO)

- Moto G6 Plus

- ASUS ZenFone Max Pro M1 ZB602KL

 

Z podanych powyżej skupiłem się na A2 i redmi note 5.

A2 jest fajny bo ma czysty system (gwarantowane aktualizacje systemu oraz łatki krytyczne), lepszy procek oraz trochę lepszy aparat.

Redmi ma znowu lepszą baterię, jacka oraz slot karty.

 

Wybrałem redmi z powodu baterii; te 3000 w A2 mAh przy większym obciążeniu telefonu może skutkować że o 18 bateria będzie padać.

Miałem właśnie takie sytuacje z P20 lite którego użytkowałem pewien czas; wieczorem na gwałt szukałem ładowarki. Dodatkowo przy P20 lite nie używałem bluetooth.

 

Wybór należy do ciebie oraz tego jak użytkujesz telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii uważam, że zawsze można podlaczyc powerbank, a raczej nie da sie juz dodac 2gb ramu lub dwóch rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Te HTC'ki nie podpasiły mi . U11 life spoko, ale niski android w porównaniu z Xiaomi A2 i gorsza optymalizacja (Tu nakładka HTC, a tu Andro ONE). Narazie nie będe się bawił ROM'ami. A U Ultra Wszystko fajnie, ale czterordzeniowy procesor (naprawdę HTC nie dało się ośmio?) i się boję, że przy większym wysiłku zacznie się ścinać.

 

 

A na podstawie czego tak twierdzisz? U11 life wyszedł na andku 8, takze do 10 aktualizacje ma zapewnione.

nakładka HTC jest jedną jak nie najlepiej zoptymalizowaną nakładką jakie powstały.

Co do U ultra, to może najpierw dowiedz się co nieco o procesorach itp a później skreślaj dany procek bo ma 4 a nie 8 rdzeni Dodam, że LG G6 ma ten sam procesor.

 

Taki cytat

As the latest chipset in Snapdragon 600 series, Snapdragon 660 uses 14nm processing to reduce its power consumption. Meanwhile, its new Kryo 260 CPU and Adreno 512 GPU have made multi-core performance and 3D performance improved over 35%. The overall performance has improved 30%.. But compared with Snapdragon 821, Snapdragon 660 still has much gap to catch up.

https://www.igeekphone.com/snapdragon-660-vs-snapdragon-821-processor-which-one-is-better/

 

 

I powtarzam, o ścinki to się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba rdzeni nie jest tu istotna, nie liczy się ilość a jakość. U ultra ma bardzo wydajne podzespoły, u life też nienajgorsze. Natomiast też z tych 3 wolałbym Xiaomi, bo ma najlepszą baterię, proporcje 18:9 i obsługuje szybkie ładowanie. U ultra to wielka cegła,dodatkowo już bez jakiegokolwiek wsparcia producenta, z kolei u11 life ma wielkie pasy startowe,względem a2 gorszy procesor, mniejsza baterię i brak obsługi szybkiego ładowania, co przy małej baterii jest jednak istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie czego tak twierdzisz? U11 life wyszedł na andku 8, takze do 10 aktualizacje ma zapewnione.

nakładka HTC jest jedną jak nie najlepiej zoptymalizowaną nakładką jakie powstały.

Co do U ultra, to może najpierw dowiedz się co nieco o procesorach itp a później skreślaj dany procek bo ma 4 a nie 8 rdzeni Dodam, że LG G6 ma ten sam procesor.

 

Taki cytat

 

https://www.igeekphone.com/snapdragon-660-vs-snapdragon-821-processor-which-one-is-better/

 

 

I powtarzam, o ścinki to się nie martw.

 

Zwracam honor co do HTC U Ultra, po prostu jestem przyzwyczajony do komputerów, gdzie bardziej liczy się surowa specyfikacja.

Ale no niestety Troche juz za drogo wychodzi, a ten ekran mi mocno podpasił.

 

Co do U11 Life, nigdzie nie widziałem podczas patrzenia specyfikacji i opinii o telefonie, żeby były do niego update, więc nie wziąłem tego pod uwagę, jednak co nie zmienia faktu, że ma niższą wydajność od Xiaomi A2, ma wiele przydatnych rzeczy m.in IP67, ale mi czysto zależy na wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

U11 life jest już na Pie, htc zapewnia co najmniej dwie aktualizacje dla swoich telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor co do HTC U Ultra, po prostu jestem przyzwyczajony do komputerów, gdzie bardziej liczy się surowa specyfikacja.

Ale no niestety Troche juz za drogo wychodzi, a ten ekran mi mocno podpasił.

 

Co do U11 Life, nigdzie nie widziałem podczas patrzenia specyfikacji i opinii o telefonie, żeby były do niego update, więc nie wziąłem tego pod uwagę, jednak co nie zmienia faktu, że ma niższą wydajność od Xiaomi A2, ma wiele przydatnych rzeczy m.in IP67, ale mi czysto zależy na wydajności.

U11 Life dostał w tym tygodniu już oficjalnego android Pie, tak samo zresztą jak Mi A2. Chociaż ten android one w u11 life to tak średnio raczej się spisuję patrząc na fakt, że wyszedł Pie z październikowymi poprawkami bezpieczeństwa :kwasny:

 

@up

U11 life jest już na Pie, htc zapewnia co najmniej dwie aktualizacje dla swoich telefonów.

No nie za bardzo. Patrz U ultra czy Desire 12+. Androida Pie dostają jedynie U12+, U11+, U11 i U11 Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moto x4 też spełni większość wymogów , ewentualnie htc u11 life.

 

Redmi note 5 jest fajny ale ma zwykłe usb , nie ma nfc , gorszy aparat od powyższych , jest sporo kompromisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też spojrzałem teraz na Motorole Moto Z i jest spoko ekran AMOLED, rozdzielczość QHD, Snapdragon 820, ten spoko system dodatków, tylko ten android 6.0 i już ma 2 lata na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I skromny akumulator ;)

Chyba jest aktualizacja do wersji 8.0, ale ze względu na staż Moto Z - na więcej update'ów bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też spojrzałem teraz na Motorole Moto Z i jest spoko ekran AMOLED, rozdzielczość QHD, Snapdragon 820, ten spoko system dodatków, tylko ten android 6.0 i już ma 2 lata na karku.

Ma już dawno androida oreo, natomiast nic ponad już nie dostaniesz oficjalnie. No i mierna bateria, więc warto do razu szukać modułu z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto z jest fajna ale tez powrrbanka nie można się ruszać. W Chinach chodzi poniżej 600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na cenę moto z (około 800zł)

 

na plus :

- genialny aparat. Światło 1.8, laserowy autofocus, migawka o zerowym opóźnieniu, optyczna stabilizacja. 4k 30fps/1080p 60fps

- genialny wyświetlacz. QHD amoled

- szybki. 4gb ram, snap 820 z czystym androidem to rakieta

- wysokiej klasy obudowa. Aluminium lotnicze, gorilla glass 4 (przód i tył), hydrofobowa powłoka

- moto mods

- 3 slotowy dual sim

- bardzo niski SAR przy głowie

- 4 dalekosiężne mikrofony

- selfie 5mpx z wielkością pixela 1.4um i flashem

- wifi ac, nfc, lte kat 6

- smukłość...

- usb-c, szybkie ładowanie turbopower

 

na minus

- ... w zamian za baterię. Taka rakieta z wyświetlaczem QHD i baterią 2600mhz to MAX jeden dzień używania telefonu - przydałoby się dokupić do niego moduł baterii

- brak jacka

- android 8.0 to max oficjalnie - ale za to ma bardzo duże wsparcie na xda (niezapominajmy, moto z to pierwszy smartfon na świecie na którym uruchomili androida 9)

- bt 4.1

 

imo za 800zł jeśli ktoś przeboleje baterie i brak jacka to ciężko o sensowną alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...