Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zemela

Jaki procesor do 1500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Jakiego procka polecacie ?

Myślę nad i5 8600k bądź razen 2700/2700k

Jak możecie to możecie polecić też płytę główną i chłodzenie do tego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko do gier niekiedy może jakiś mecz w trakcie grania na drugim monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego razen lepszy od Intela jak w testach Intel lepiej wypada ? Z czasem lepszy bd rezen ? I jaka płytę do tego dokupić i chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jest wydajniejszy, ale jest za drogi i znowu w tym roku kończy się rozwój 9gen.

A to oznacza, że jak byś chciał za rok/dwa zmienić procesor na szybszy, musiał byś zmienić też płytę główną.

 

W przypadku Ryzena, za rok/dwa będzie możliwość zmiany procesora bez konieczności zmiany płyty głównej, bo obecne płyty AM4 będą wspierać nowe odmiany Ryzen2/Ryzen3.

 

No chyba, że jak teraz kupisz I7 8700/8700K + płyta Z370 + DDR4 + chłodzenie i to wystarczy Tobie na dwa/trzy lata, to OK można brać Intela.

Ale nie wiadomo, jak będą się sprawować nowe Ryzeny2, które mają debiut za parę miesięcy.

Na pewno będą w litografii 7nm, czego Intel jak na razie nie potrafi wklepać do swoich procesorów.

 

Czyli z rozsądku obecnie Ryzen 2600 + płyta na X470 + DDR4 + jakieś porządne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Dlaczego razen lepszy od Intela jak w testach Intel lepiej wypada ? Z czasem lepszy bd rezen ? I jaka płytę do tego dokupić i chłodzenie

Masz ochotę na intela to bierz a wybór dokonałeś dobry,jest droższy niż w dniu premiery ale nie jest to przepaść jak w przypadku 8700/K.

Jestem ciekaw czy proponowany ryż,kupili by polecający która większość z nich siedzi na intelu.

 

Napisz jaki masz budzet na cpu/plyte/ram itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CPU/plyte/ram + ewentualnie chlodzenie chce wydać koło +/- 2.5 tyś

Myślę sporo nad tym razenem 2700x lub Intel i5 8600k ale zbytnio w tym nie siedzę i informacje czerpie tylko z YT i i forum i szczerze mówiąc nie wiem, komputer chce złożyć w sumie na lata żeby co chwilę nie wydać pieniędzy na nowe podzespoły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

a podkręcać będziesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku raczej nie będzie mi potrzebne podkręcenie ale za 2/3 lata pewnie tak. Ogólnie nie wiem jak to teraz wygląda, czy do normalnie w sterownikach idzie podkręcić czy trzeba głębiej szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ochotę na intela to bierz a wybór dokonałeś dobry,jest droższy niż w dniu premiery ale nie jest to przepaść jak w przypadku 8700/K.

Jestem ciekaw czy proponowany ryż,kupili by polecający która większość z nich siedzi na intelu.

 

Ja swojego proca kupowałem w grudniu 2017 - już rok ma proc, stary już jest :E

Ale jest na tyle mocny, że na razie nie mam co myśleć o jego wymianie.

Ale Ryzen w 7nm bardzo kusi - pewnie 10 jajek + HT i ulepszona cała architektura ZEN2.

To musi być pierońsko szybki procesor - Intel już zapowiada nowe procesory :lol2:

 

Dobrze, że AMD się w końcu dorobiło fajnego i taniego procesora :)

A za rok, to się zobaczy, co jest na rynku.

Może się skuszę na AMD, w końcu pierwsze 10 lat siedziałem na AMD, aż do wyjścia E8400 Penryn.

Wtedy, jako zatwardziały fan AMD jednak przeszedłem na Intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Na początku raczej nie będzie mi potrzebne podkręcenie ale za 2/3 lata pewnie tak. Ogólnie nie wiem jak to teraz wygląda, czy do normalnie w sterownikach idzie podkręcić czy trzeba głębiej szukać ?

Jak nie będziesz kręcił to bierz 8700 używkę/nowe Asus prime A/2x8GB 3000/3200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku raczej nie będzie mi potrzebne podkręcenie ale za 2/3 lata pewnie tak. Ogólnie nie wiem jak to teraz wygląda, czy do normalnie w sterownikach idzie podkręcić czy trzeba głębiej szukać ?

To zapewnię nie będziesz kręcił. Ja się z tego wyleczyłem i uważam, to za dobrą decyzje. Nie trzeba super płyty kupować i wszystkiego naokoło oraz ja o tym nigdy nie pamiętałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...