Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kpc21

Smartfon 700-800-900

Rekomendowane odpowiedzi

Honor 3C, kupiony z końcem grudnia 2014, którego już dawno miałem zmienić, zaczyna przestawać się już do czegokolwiek nadawać, siada mu dotyk a w tego grata inwestować już nie będę. Dałem wtedy za niego 600 zł w RTV Euro AGD, teraz mógłbym nawet wydać nieco więcej.

 

Czego chcę:

– robiący dobre zdjęcia aparat

– USB typu C

– RAM 4 GB

– fajnie, jakby była obsługa kart pamięci, jeszcze lepiej jeśli nie będzie to hybryda

– długo trzymająca bateria

– nie musi być dostępny w polskiej dystrybucji (i sensowne jego używanie może wymagać wymiany ROM-u), ale niech w pełni obsługuje nasze LTE (czyli także pasmo B20)

– mam pewne uprzedzenia do marki Asus – był w rodzinie ZenFone 5 A501CG i wielkim problemem było pozbycie się z niego bloatware'u

 

W miarę dobrze w te kryteria wpisuje się Redmi Note 5, ale w rodzinie już jeden taki jest i głupio mieć taką samą słuchawkę. A stare USB z wyrabiającymi się złączami już mocno mnie wkurzyło i naprawdę wolałbym pójść w USB typu C.

 

Z USB C jest Mi A2, tam jest ponoć nawet lekko lepszy aparat, niż w Note 5, ale on z kolei ma słabą baterię i nie obsługuje w ogóle kart pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone zoom s. Stare asusy z aktualnymi modelami wspólna maja tylko nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na Samsunga a8 2018, mi się udało kupić ostatnio nowy w Empiku za 980zl i to nieba bestceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone zoom s. Stare asusy z aktualnymi modelami wspólna maja tylko nazwę.

Możesz rozwinąć tę historię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Co ma producent CPU do bloatware'u, którego nie daje się usunąć bez roota, a i z rootem trzeba z nim walczyć, robić to przez jakieś zewnętrzne aplikacje i chyba jeszcze coś podmieniać w plikach systemowych, by nie instalował się sam z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na asusie nie ma już naprane milion niepotrzebnych apek :hmm:

mam zenfone 3 na andku 8. w porównaniu do 7 to inny telefon. I syfu tam już nie ma, aplikacje które są preinstalowane nie uważam za śmieci a wręcz przeciwnie. Przydaja się.

 

I mogłeś od razu zaznaczyć, ze chodzi o bloatware a nie zagęszczać atmosferę tajemniczymi historiami...

 

A jak apki nie pasują, to można je wyłaczyć. I jakby ich nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G5s plus jest w media za 700zl, gdzie biorąc na raty mamy 3 raty w gratisie. Dobra oferta.

A czy motka lepsza od zenka? Bateria tak, reszta praktycznie raka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze takiej promocji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G5s plus jest w media za 700zl, gdzie biorąc na raty mamy 3 raty w gratisie. Dobra oferta.

A czy motka lepsza od zenka? Bateria tak, reszta praktycznie raka sama.

Jeszcze NFC w Motce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze NFC w Motce.

 

NFC , bateria , trwalsza obudowa (alu) , moto gesty , lepszy głośnik , czytnik na froncie . W sumie sporo więcej plusów ma ta motka. Niestety ZE520KL sie już zestarzał i poza dobrym aparatem to odstaje od konkurencji , tak do 600zł byłby może ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nfc nie dla każdego jest istotne, bateria się zgodzę, milion razy mi upadł i śladów nie ma nawet, głosnik i może racja, czytnik kwestia preferencji. Za to Zenek jest mniejszy, ładniejszy, ma audio usbc, lepszy aparat. Także nie da się jed oznaczenie stwierdzić, który jest lepszy. To ta sama półka, gdzie decydujacym czynnikiem jest albo bateria albo aparat. I oczywiście aspekt wizualny. Reszta jest kwestia czysto idywidualną.

 

 

G5s plus za 699zl z 3 ratami gratis.

 

Jak doczytać szczegółów promo to już nie jest tak optymistycznie, no ale jednak wciąż motka za 700zl, w sumie jak w innych sklepach. Raty w. MM nie są 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki... No może bym wyszukał coś konkurencyjnego ale w starym stylu jeśli chodzi o wygląd ;) ale to może...

Tak to zacna słuchawka w tej cenie. Może też moto z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki... No może bym wyszukał coś konkurencyjnego ale w starym stylu jeśli chodzi o wygląd ;) ale to może...

Tak to zacna słuchawka w tej cenie. Może też moto z

 

nie ma wymagań co do wielkości, rozważał xiaomi a2 i note 5, które są wielkościowo jak motka, także...

 

użytkownik chce dobrą baterię a ty mu moto Z polecasz - może i z powerpackiem 3300mAh byłoby ok, ale bez tego słabo ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Oczywiście, że z powerpackiem. Z jakiegoś powodu nie znalazło się to w poście. Za dużo edytowania chyba :)

 

Takie coś znalazłem teraz. Jak dla mnie bdb opcja

https://www.komputronik.pl/product/511832/asus-zenfone-4-ze554kl-lte-mietowy-dual-sim.html?&gclid=EAIaIQobChMIhOequ-eu3wIV0qSaCh2AOgF3EAQYCSABEgI3KfD_BwE

 

Edit

A nie, odpada. Asus, zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...