Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BigBoned

Wymiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Komputer jak w miniaturce.

Planuję wymienić procesor. Przy komputera zakupie plan był idealny: kupie, a później wymienię procesor na jakiś z "K" i podkręce - będzie bogato.

W ciągu półtora roku trochę się jednak zmieniło. Procesorów 8 generacji moja płyta chyba nie obsługuje?

Co poradzicie kupić? Myślałem o i7-6700k lub i7-7700K - ino trochę teraz drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bez wymiany płyty?

 

Co polecacie jakbym wymieniał płytę? budżet, powiedzmy ok 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1500 nie zmieścisz się z sensowną płytą do podkręcania i i5/i7 8/9 generacji z K.

Jeśli w tej cenie proponowałbym Ryzen 2600X / 1600X i płytę na B450 / X470. Jeszcze ci zostanie $ na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BeeDead dobrze prawi.

Do 1500zł kupić R5 2600 + X470.

 

CPU: https://cenowarka.pl/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox-a1804462.html?hloc=pl

MOBO: https://cenowarka.pl/msi-x470-gaming-plus-7b79-002r-a1803970.html?hloc=pl

 

AMD ma wypuścić Zen2 i Zen3, które na tej płycie będą obsługiwane.

 

Intel jest drogi, nie on jest za drogi i znowu wychodzi nowa podstawka i znowu trzeba do nowego proca nową mobo kupować.

Jakaś masakra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BeeDead dobrze prawi.

Do 1500zł kupić R5 2600 + X470.

 

CPU: https://cenowarka.pl/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox-a1804462.html?hloc=pl

MOBO: https://cenowarka.pl/msi-x470-gaming-plus-7b79-002r-a1803970.html?hloc=pl

 

AMD ma wypuścić Zen2 i Zen3, które na tej płycie będą obsługiwane.

 

Intel jest drogi, nie on jest za drogi i znowu wychodzi nowa podstawka i znowu trzeba do nowego proca nową mobo kupować.

Jakaś masakra :E

a po co mu plyta z x470 150zl zaoszczedzi jak wezmie 350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX wrócił i od razu z grubej rury :lol2:

 

Po co X470 ?

A po co je wyprodukowali ?

Ma być na kolejne generacje procesorów, najlepszy chip na AM4.

Poza tym budżet pozwala bez problemów na rarytasik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX wrócił i od razu z grubej rury :lol2:

 

Po co X470 ?

A po co je wyprodukowali ?

Ma być na kolejne generacje procesorów, najlepszy chip na AM4.

Poza tym budżet pozwala bez problemów na rarytasik.

to przeczytaj czym sie roznia.Sli bedzie robil? Vrm masz ten sam a zaoszczendzasz 150zl. Widzisz gdzies sens wydania 150zl wiecej?

 

Masz przyklad

https://cenowarka.pl/gigabyte-b450-aorus-elite-a1878918.html?hloc=pl&v=e

 

Ta plyta ciagnie 1700x 3.85ghz spokojnie wytrzymuje 1.45v na cpu

 

Jest masa plyt do 450 na b450 ktore pociagna obecne i przyszle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co mu plyta z x470 150zl zaoszczedzi jak wezmie 350

X470 podałem bo mieści się w budżecie, sam wziąłbym 450. Dlaczego nie seria 300? - bo do Ryzen 2xxx wymagana jest aktualizacja UEFI. Sądząc po pytaniu kolegi - myślę, że zaproponowanie płyty przy której nie będzie musiał kombinować biorąc R2xxx ( albo dopłacać za aktualizację) ma duży sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przeczytaj czym sie roznia.Sli bedzie robil? Vrm masz ten sam a zaoszczendzasz 150zl. Widzisz gdzies sens wydania 150zl wiecej?

 

Masz przyklad

https://cenowarka.pl/gigabyte-b450-aorus-elite-a1878918.html?hloc=pl&v=e

 

Ta plyta ciagnie 1700x 3.85ghz spokojnie wytrzymuje 1.45v na cpu

 

Jest masa plyt do 450 na b450 ktore pociagna obecne i przyszle

może i daje rade ale wersja Pro wykazała się w jednym z testów i to nie na kolanie robiony najgorszym współczynnikiem Vcore/GHz, średnio do topowych płyt trzeba na gigusiu dodać 0.100v, no ale kto szuka oszczędności ten dostaje bonusy w innej postaci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym + 0.100

 

Ps. R ozmowa nie toczy sie o top a o 450 vs 470 z tym samym vrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam, sprawdź jakie różnice sa miedzy elite a PRO, jak dla mnie różnica 0.100v to przepaść, zwłaszcza ze Ryzowi walczą o megaherce w skali jednocyfrowej :E a plus 200 to juz TOP tak wiec ja wolał bym mieć Vcore 1.2 zamiast 1.3 na starcie, no ale to jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

A jakbym znalazł używanego i7-7700K (powiedzmy 1000-1400zł minus to co uzyskam ze starego, myślę -500zł), a potem poszukał jakiejś używanej luksusowej płyty do kręcenia?

 

Z innej beczki: czy możliwe w laptopach montowane były i7-7700k, czy tylko jakieś wersje HQ, HK, T lub U?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

A jakbym znalazł używanego i7-7700K (powiedzmy 1000-1400zł minus to co uzyskam ze starego, myślę -500zł), a potem poszukał jakiejś używanej luksusowej płyty do kręcenia?

 

Z innej beczki: czy możliwe w laptopach montowane były i7-7700k, czy tylko jakieś wersje HQ, HK, T lub U?

Odpusc, serio.

 

Z tym Ryzenem Ci doradzają dobrze. A jak chcesz wydac wiecej gotówki to wez sobie ośmiordzeniowego Ryśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

A jakbym znalazł używanego i7-7700K (powiedzmy 1000-1400zł minus to co uzyskam ze starego, myślę -500zł), a potem poszukał jakiejś używanej luksusowej płyty do kręcenia?

 

Z innej beczki: czy możliwe w laptopach montowane były i7-7700k, czy tylko jakieś wersje HQ, HK, T lub U?

 

Pomysł całkiem bez sensu. Skoro i tak chcesz zmieniać płytę i koniecznie chcesz intela to równie dobrze możesz za 1200zl upolować używanego i7 8700 który jest o 40% wydajniejszy w zadaniach wielowątkowych od 7700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje albo kupujesz i7-6700 za 800zł i sprzedajesz swój obecny CPU albo idziesz w Ryzen 2600 plus płyta na b450. Nie ma sensu robić innych ruchów, a już na pewno zmieniać płytę na Z170/270 z dobrym vrm oraz i7-6700/7700 w wersji K, dobre chłodzenie i do tego jeszcze skalp do podkręcania. Szkoda kasy, czasu i nerwów na takie zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...