Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prajbx

Gigabyte, problem z naprawą gwarancyjną

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie jest miejsce na taki temat, to proszę o usunięcie go.

Zawsze miałem bardzo złe doświadczenia z serwisowaniem sprzętu. Kupiłem w lutym kartę(esc.pl), która od początku nie do końca działała poprawnie, jednak ze względu na wcześniejsze doświadczenia i to, że nie były to jakieś ogromne problemy, nie oddałem jej do naprawy. Ostatnio zaczęło mnie to bardziej irytować i karta nie była mi tak potrzebna, więc oddałem ją na gwarancję. Po 3 tygodniach dostałem ją z powrotem i pomimo dokładnego opisu problemu, całą dokumentacją od serwisu było "Naprawa." - już wtedy wiedziałem, że będzie "zabawnie". Oczywiście po podłączeniu karty okazało się, że jest dokładnie w takim samym stanie jak przed wysłaniem jej do serwisu (no może nie do końca, bo udało im się lekko wygiąć blaszkę ;p). Zadzwoniłem do esc, i dowiedziałem się, że karta została naprawiona i, że jeśli mam jakieś wątpliwości to powinienem się skontaktować bezpośrednio z serwisem Gigabyte - tak też zrobiłem. Od serwisu dostałem już drugą odpowiedź, gdzie całkowicie ignorują moje pytania o przebieg "naprawy" twardo upierają się, że została "naprawiona i przetestowana" i sugerują, że może pojawiło się nowe uszkodzenie z innej przyczyny.

 

Cała sprawa denerwuje mnie bardziej niż stan tej karty i w sumie nie wiem jak powinienem postąpić w tym wypadku. Miał ktoś może podobne przygody i mógłby poradzić mi co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ja po porstu ponownie na gwarancje skoro nadal wystepuje problem ew zwroc z tyt rekojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś chyba nawet zakładałem o tym temat. Może po prostu napiszę to, co napisałem przy wysłaniu karty.

 

Karta ma problem przy odtwarzaniu multimediów z różnych stron, np. youtube.com. Ten sam problem pojawia się w OKREŚLONYCH miejscach w niektórych grach. Problem objawia się wyłączaniem obrazu na kilka sekund - wygląda to jak próba zmiany rozdzielczości. Czasem obraz nie wraca do normalności (pozostaje czarny), pomaga wtedy uruchomienie menedżera zadań za pomocą alt+ctrl+del - wtedy obraz wraca.

Usterka nie pojawiła się nagle, ale ze względu na jej charakter i główne zastosowanie komputera(praca) nie było to aż tak uciążliwe. Problem raczej nie leży w generowaniu obrazu, ponieważ próbowałem nagrywać rozgrywkę za pomocą GeForce Experience i na nagraniu nie było widać tego wyłączania. Jakiś czas temu miałem możliwość na używanie innej karty graficznej i po wymianie problem zniknął.

 

Najbardziej mnie boli fakt, że ignorują całkowicie moje pytania o dokumentację naprawy, a w drugiej wiadomości zaprzeczyli temu, co napisali w pierwszej. W pierwszej napisali, że usterka została naprawiona, a w drugiej, że nie dostali opisu usterki od esc.pl - więc jak mogli naprawić usterkę, jeśli nie wiedzieli w czym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

Wystąpienie o zwrot z tytułu rękojmi byłoby dla mnie całkiem dobrym rozwiązaniem. Zacząłem trochę o tym czytać, i rzeczywiście możliwe jest odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna. Czy fakt, że nie mogę w pełni korzystać z karty kwalifikuje się jako "istotna wada"? Jakie mam szanse na właśnie takie rozwiązanie sprawy, kiedy karta była zakupiona właśnie w lutym i przez ten czas nie był to dla mnie ogromny problem (sporadyczne granie, tytuły w które grałem nie powodowały problemów)? Dodam, że jeszcze w luty, dzień po otrzymaniu karty pisałem maila do serwisu esc właśnie w sprawie tej usterki, gdzie opisywałem dokładnie to samo co przy wysyłaniu karty na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na innym kablu?Bo czytać mio się nie chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie napisałem tematu by próbować naprawić kartę - to robiłem już dawno temu, i żadne kabelki czy monitor nie mają z tym nic wspólnego. W opisie problemu było wspomniane, że w przypadku innych kart graficznych wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega hardo nakręcony na bitwy z serwisem ale najpierw jednak sprawdź jaki masz ten BIOS i w razie potrzeby go uaktualnij, bardzo często takie akcje jak opisujesz potrafi załatwić prosta aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najchętniej nawet nie pisał do nich maila, nie mówiąc już o bitwy z nimi, ale zacząłem myśleć o sprzedaży karty, a nie jest to niemożliwe, dopóki jest w takim stanie. Właściwie to czy serwis sam by nie sprawdził BIOSU na samym początku gdyby to mogła być przyczyna? Nie wiem czy to tylko ja, czy po prostu nikt nie czytał moich wypocin ale największym problemem w tej chwili są właśnie odpowiedzi serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź moment w którym Ci się robi ten czarny ekran i wejdź w ustawienia karty graficznej i wyłącz FreeSync jak pomoże to zainstaluj inną wersję sterowników, u mnie pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź moment w którym Ci się robi ten czarny ekran i wejdź w ustawienia karty graficznej i wyłącz FreeSync jak pomoże to zainstaluj inną wersję sterowników, u mnie pomogło ;)

FreeSync i karta Nvidi? Czy ja coś źle zrozumiałem? W przeszłości instalowałem każdą dostępną wersję sterowników - nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam mój błąd nie doczytałem jaka karta . Miałem podobny problem na karcie od AMD, że w losowych czynnościach wygasał ekran i z powrotem się załączał i zawsze w tym samym momencie przykładowo w CS co nadusilem ekwipunek to wygasał i właśnie była to wina sterowników, a dokładniej opcji FreeSync w danej wersji sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak na swojej 1050TI tez od gigusia. Jak był podłączony pod tv 40 cali full hd samsunga przez hdmi to ekran mi wygasał na sekunde a jak podłączyłem pod monitor kompa problem zniknął. Do tej pory nie wiem czym było to spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak na swojej 1050TI tez od gigusia. Jak był podłączony pod tv 40 cali full hd samsunga przez hdmi to ekran mi wygasał na sekunde a jak podłączyłem pod monitor kompa problem zniknął. Do tej pory nie wiem czym było to spowodowane.

No niestety w moim przypadku testowałem wszystkie możliwe wyjścia z karty i problem objawia się bardzo różnie, np. youtube - całkowicie randomowo, Wiedźmin 3 - natychmiast po otworzeniu mapy/ekwipunku/handlu itp, co najśmieszniejsze to nigdy podczas samej rozgrywki. Najbardziej ekstremalny przypadek to mass effect 2 - od samego menu głównego mam 4 sekundy czarnego ekranu, 1 sekundę obrazu, 4sekundy czarnego, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w moim przypadku testowałem wszystkie możliwe wyjścia z karty i problem objawia się bardzo różnie, np. youtube - całkowicie randomowo, Wiedźmin 3 - natychmiast po otworzeniu mapy/ekwipunku/handlu itp, co najśmieszniejsze to nigdy podczas samej rozgrywki. Najbardziej ekstremalny przypadek to mass effect 2 - od samego menu głównego mam 4 sekundy czarnego ekranu, 1 sekundę obrazu, 4sekundy czarnego, itd.

Przez te samo HDMI podłaczyłem do kompa wiec problem w kablu nie leżał. Na youtube problem występował najczęściej i na pulpicie bo np w grach w ogóle jak pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianego przeze mnie wyżej BIOSu od producenta Nvidia wydała swoją aktualizację firmware, niezależną od BIOSu więc i to warto wrzucić: https://pclab.pl/news78101.html

 

Moim zdaniem jeśli powyższe + nowszy BIOS nie pomoże wtedy wysyłaj na gwarancję. Cały czas w mentalności ludzkiej istnieje przekonanie, że JAK DZIAŁA TO PO CO RUSZAĆ - ano właśnie błąd - od tego są aktualizacje producenta, które często potrafią wyeliminować tego typu dziwne przypadłości - zawsze warto sprawdzić przed serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianego przeze mnie wyżej BIOSu od producenta Nvidia wydała swoją aktualizację firmware, niezależną od BIOSu więc i to warto wrzucić: https://pclab.pl/news78101.html

 

Moim zdaniem jeśli powyższe + nowszy BIOS nie pomoże wtedy wysyłaj na gwarancję. Cały czas w mentalności ludzkiej istnieje przekonanie, że JAK DZIAŁA TO PO CO RUSZAĆ - ano właśnie błąd - od tego są aktualizacje producenta, które często potrafią wyeliminować tego typu dziwne przypadłości - zawsze warto sprawdzić przed serwisem.

Jest jeszcze taki problem, że na stronie Gigabyte'a jak wół jest napisane, że zmiana biosu jest "potencjalnie ryzykowna", więc pewnie jest to podstawa do odmowy realizacji gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, jeśli nigdy tego nie robiłeś to może jakiś poradnik? Cały proces trwa może 5-10 sekund w zależności od posiadanej konfiguracji i jedyne ryzyko to kiedy elektrownia akurat nawali i odetną prąd. :E

 

Z mojej perspektywy to jest śmiech bo robiłem to wielokrotnie - zaczynając od firmware routera poprzez BIOS płyt głównych, a kończąc na firmware nagrywarki DVD. :E W każdym przypadku - czy to płyta główna, karta graficzna itd. proces jest podobny a często w zależności od producenta są dostępne gotowe narzędzia działające spod systemu operacyjnego i cały proces ogranicza się wtedy do dwukliku na pliku .exe.

 

Poszukaj poradników na youtube, a jeśli nadal nie wiesz co robić to w takim razie niczego nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o poradnik. Tu chodzi o to, że mają wtedy podstawę żeby mi robić problemy. Jeśli już potrafią odesłać kartę bez wyciągnięcia jej z pudełka i wciskać mi kit, że coś zrobili, to wolę nie dawać im jakichkolwiek powodów. A wg części źródeł zmiana biosu może być podstawą do odmowy naprawy gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nigdy nic od Gigabajtla bo to jest jakaś porażka by użytkownik nie mógł sam sobie zaktualizować karty czy innego podzespołu kiedy sam producent do tego zachęca wydając oficjalne aktualizacje, które być może załatwiłyby Twój problem.

 

Zobacz przykład MSI - użytkownik miał problem z dwoma monitorami, po aktualizacji BIOSu problem zniknął: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=312256.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten problem był fabryczny, czyt. od pierwszego dnia od kiedy mam kartę - a te aktualizacje wtedy nawet nie były dostępne. Tu nawet nie chodzi o Gigabyte'a, wszyscy tylko szukają sposobów, żeby zostawić Cię na lodzie z niesprawnym sprzętem - przynajmniej ja mam tylko takie doświadczenia. Chociaż z tym "w takim razie nigdy nic od Gigabajtla" to coś w tym jest, bo odpowiedzi które od nich dostałem to takie kwiatki, że głowa mała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby podczas takiej aktualizacji zabrakło prądu to lipa...a nie każdy ma UPS-a

 

Ja popieram autora i bym tego nie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech aktualizuje, jak karta padnie to po prostu ją odsyła na gwarancje i tyle. (Opisując, że Ciemność Widzi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niewiele to wnosi do tematu, ale muszę "zareklamować" Gigabyte, bo nadal nie mogę uwierzyć w to co, przeczytałem w tych wiadomościach. Polecam zwrócić uwagę na sprzeczności jakie tam się pojawiają. Wiad1: "Naprawiliśmy, testowaliśmy, było ok, może się zepsuło potem", wiad2: "W sumie to nasz zespół nie miał żadnej notatki, co jest z kartą nie tak", wiad3:"nie mamy żadnych dokumentów związanych z naprawą".

 

I jeszcze wiadomość nr 3 - dodam, że serwis esc wcześniej stwierdził, że oni nie wiedzą co tam było robione i jak chcę to mogę się skontaktować z Gigabytem. Teraz zostałem odesłany w drugą stronę ;p

post-587625-15451618993823_thumb.png

post-587625-15451619023541_thumb.png

post-587625-15451622132396_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...