Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andon96

Rx 570 ASUS vs Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W promocji xkomu obecnie dostępne są dwie karty RX 570 w korzystnych cenach.

https://www.x-kom.pl/p/365016-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-4gb-gddr5.html

https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html

https://www.x-kom.pl/p/363203-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-oc-4gb-gddr5.html

Pytanie: Która z nich najlepiej wziąć? Zamówienie złożyłem na ASUSA EXPEDITION za 619zł jednak zastanawiam się nad zmianą na gigabyte. Różnice w chłodzeniu są takie, że ASUS ma tylko 2 heatpipe'y z prawdopodobnie aluminium natomiast Gigabyte ma 3 miedziane heatpipy. Z kolei asus ma łożyska kulkowe, a gigabyte ślizgowe, które jak wyczytałem "ponoć" często padają. Dodatkowo jak wypada serwis ASUSA, a Gigabyta? Czytałem kiedyś, że asus robi duże problemy z uznaniem gwarancji na drugiego uzytkownika (pytam gdybym kiedyś ją odsprzedał. Zaznaczam, że chłodzenie Gigabyte to nie jest AORUS, choć wygląda bardzo podobnie

Robię zmiane z MSI ARMOR RX 570 ponieważ kończy się mu gwarancja, także pójdzie na sprzedaż ;) Zastosowanie? Pulpit filmy, raz na tydzien jakiś battlefield ;) Dziękuję za pomoc. Temat posłuży nie tylko mi ale również kilku osobom ze strony z promocjami, tj. pepper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. W promocji xkomu obecnie dostępne są dwie karty RX 570 w korzystnych cenach.

https://www.x-kom.pl/p/365016-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-4gb-gddr5.html

https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html

https://www.x-kom.pl/p/363203-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-oc-4gb-gddr5.html

Pytanie: Która z nich najlepiej wziąć? Zamówienie złożyłem na ASUSA EXPEDITION za 619zł jednak zastanawiam się nad zmianą na gigabyte. Różnice w chłodzeniu są takie, że ASUS ma tylko 2 heatpipe'y z prawdopodobnie aluminium natomiast Gigabyte ma 3 miedziane heatpipy. Z kolei asus ma łożyska kulkowe, a gigabyte ślizgowe, które jak wyczytałem "ponoć" często padają. Dodatkowo jak wypada serwis ASUSA, a Gigabyta? Czytałem kiedyś, że asus robi duże problemy z uznaniem gwarancji na drugiego uzytkownika (pytam gdybym kiedyś ją odsprzedał. Zaznaczam, że chłodzenie Gigabyte to nie jest AORUS, choć wygląda bardzo podobnie

Robię zmiane z MSI ARMOR RX 570 ponieważ kończy się mu gwarancja, także pójdzie na sprzedaż ;) Zastosowanie? Pulpit filmy, raz na tydzien jakiś battlefield ;) Dziękuję za pomoc. Temat posłuży nie tylko mi ale również kilku osobom ze strony z promocjami, tj. pepper

Asus odprawi Cię z kwitkiem z serwisu... Ale zawsze masz 2 lata rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte powinien być cichszy i ma lepszy serwis. W normalnym użytkowaniu łożyska powinny wystarczy na 2-3lata, pamiętaj, że te opinie pisali kopacze którzy uzywali karty 24/7 często na 100% obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaklepałem sobie Gigabyte RX 570 8GB Gaming, wiem, że to najsłabsza wersja od tej firmy.

Będzie to mój pierwszy Radek od wieków, kiedyś miałem 9600Pro, a potem pasywnego 3650 DDR2 na AGP(do dzisiaj działa, komp stoi u kuzyna).

 

Teraz przechodzę z referenta gtx 780Ti na Radka, powinno być oszczędniej-mniej prądu żreć i chłodniej.

 

Tez bym brał Gigbyte'a, akurat Asus to chyba tylko z 3 wentylatorami? Czy to też nie ma różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 619 zł, sprzedasz dwie gry i karta Cię wychodzi 300 zł. Asus moim zdaniem drugi serwis po evga, ale każdy w tym monecie powie co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z serwisem, sklepem tak jest. Ktoś kupi i ma problemy, jak to naczytałem się o Morele. Inni klienci narzekają na inne sklepy. Ja ostatnio na Proline zakupiłem IIyame G2530HSU i monitor miał biały piksel, ale nie zwracałem, wymienił mi serwis monitor na nowy.

 

Sa też tacy co na Gigabyte bedą psioczyć, bo sami doświadczyli złej obsługi.

Aktualnie Giguś ma lepsze chłodzenie od Asusa, a nie wiele się dopłaca. Odnośnie serwisu nie miałem z żadnym do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z serwisem, sklepem tak jest. Ktoś kupi i ma problemy, jak to naczytałem się o Morele. Inni klienci narzekają na inne sklepy. Ja ostatnio na Proline zakupiłem IIyame G2530HSU i monitor miał biały piksel, ale nie zwracałem, wymienił mi serwis monitor na nowy.

 

Sa też tacy co na Gigabyte bedą psioczyć, bo sami doświadczyli złej obsługi.

Aktualnie Giguś ma lepsze chłodzenie od Asusa, a nie wiele się dopłaca. Odnośnie serwisu nie miałem z żadnym do czynienia.

50zł to niewiele? Dla karty, której wartość jest bliżej nieokreślona przez górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 619zł vs Gigabyte 649zł, 30zł i chyba jest darmowa dostawa. Odnośnie kopania to się nie znam, nawet węgiel u nas się zrobił nie opłacalny ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 619zł vs Gigabyte 649zł, 30zł i chyba jest darmowa dostawa. Odnośnie kopania to się nie znam, nawet węgiel u nas się zrobił nie opłacalny ^^

Patrząc, za ile taką kartę realnie będzie można odsprzedać to są pieniążki wyrzucone w błoto.

Zobacz, ze autor nie robi upgradu wymienia dla gwarancji. Gier ponoć odsprzedać nie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zagraniczne recenzje obu kart. Mimo iż gigabyte teoretycznie ma lepsze chłodzenie ludzie i tak skarżą się na jego hałas, temperatury w grach trzyma takie same jak ASUS. Ciężko mi tu wysnuć jakiś logiczny wniosek :E . Może ten backplate w nim trzyma to ciepło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczy może i nie uda się odsprzedać ale konta z aktywowaną grą już tak. W najbardziej pesymistycznym wariancie konta pójdą za jakieś 30-50zł sztuka. O odsprzedaży nie ma co wspominać, większość pytających kupuje karty na co najmniej 2lata.

 

Jak mam odwrotne zdanie na temat asusa, wentyle w dualu generowały denerwujący szum a wyglądają idenetyko jak te w expedition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat RX 480 od Gigabyte, ale to jest to samo. Nie jest ciche, ale tragedii nie ma. Lekki UV i jest elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Rx 570 4 gb i obecnie gram w Black ops 4 temperatury karty 65-70 karta nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczy może i nie uda się odsprzedać ale konta z aktywowaną grą już tak. W najbardziej pesymistycznym wariancie konta pójdą za jakieś 30-50zł sztuka. O odsprzedaży nie ma co wspominać, większość pytających kupuje karty na co najmniej 2lata.

 

Jak mam odwrotne zdanie na temat asusa, wentyle w dualu generowały denerwujący szum a wyglądają idenetyko jak te w expedition.

 

Z księżyca spadłeś? Klucz odsprzeda po normalnej cenie, a niżeli konto z aktywowanym kluczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ma sensu wymiana 570 na 570 tylko dla gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a wiec gigabyte 4gb. Czy jest sens doplacac do 8gb? 649 vs 739zl. Teraz wiem, ze roznica zadna, natomiast kiedys kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Znacznie szybciej od ilości VRAM zacznie brakować mocy obliczeniowej GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z księżyca spadłeś? Klucz odsprzeda po normalnej cenie, a niżeli konto z aktywowanym kluczem...

Nie da się odsprzedać samych kluczy, bo żadnych kluczy nie dostajesz. Aby aktywować grę na koncie Steam/Uplay, trzeba je powiązać ze stroną AMD Rewards i mieć w kompie odpowiednią kartę. Jedyna opcja odsprzedaży to albo konto z już aktywowaną grą, albo sprzedający aktywuje ją na swoim pececie, używając konta kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a wiec gigabyte 4gb. Czy jest sens doplacac do 8gb? 649 vs 739zl. Teraz wiem, ze roznica zadna, natomiast kiedys kto wie.

Nie już lepiej było by RX580 4GB kupić. Bo jest te 10-15% lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie dostanie 580, chyba, że po koparce, tak samo jak gtx 1060 6GB.

Najtaniej rx 580 4gb obecnie na Proline 849zł wraz z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz asus tańszy :)

 

Serwis to serwis nie sklep

Gwarancja

36 miesięcy (gwarancja producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomimo nadchodzącej nowej serii kart Nvidii i "nowej" serii AMD (odgrzewańce na niższym procesie produkcyjnym) warto brać RX 570? Osobiście tez myśle o którejś z tych kart, też się naczytałem o łożyskach itd. Z tego co widzę, na obu powinno się dać zrobić udervolta, wydajnościowo pewnie są porównywalne. Osobiście od kilku lat gram (jeśli już gram) głównie w jedną grę, to jest World of Tanks. Na full HD mój stareńki PC z 2500K @ 4.3 - 4.5 ghz, 16 GB RAM 1600 @ 1833 i Radeonem HD 7870 2 GB Ghz Edition spokojnie daje radę w Full HD przy 60 kl/sek, to samo BF4, w wiedźmina da się grać itp. itd. Generalnie myślałem o jakimś upgradzie, bo to już z zasiedzenia wypada, pewnie zacznę od GPU (reszta platformy daje radę). Dodatkowo moja karta od nowości ma coś takiego, że czasem potrafi złapać grayscreena w BF4, ale już rozpracowałem w czym problem (ten typ tak ma niestety - wadliwa seria, mała zmiana taktowania pamięci i wszystko gra) i działa "zazwyczaj" 100% stabilnie. Inne gry w zasadzie mogą być odpalone 24/7 i nic się nie dzieje.

 

Pytanie:

- czy do kręconego 2500K warto brać RX570 z 8 GB ramu, czy lepiej zostać przy 4 GB bo proc i tak nie ogarnie?

- gdyby nawet posypały się wiatraki, czy Gigabyte rzeczywiście ma lepszy serwis? Jeśli tak to brałbym GB, bo przy pewnie tych samych osiągach choćby wygląd ma lepszy (buda z oknem, a backplate i fancy ledy ;])

- czy warto jeszcze się pchać w tą generację, czy bardziej opłaca się poczekać na spadek cen GTX serii 1060 6GB albo wejście nowej rodziny? Czy ewentualnie przy kwocie załóżmy tych 600 zł raczej nie ma się co spodziewać opłacalniejszego zakupu w najbliższym czasie?

 

Fakt, mój HD7870 dzielnie się broni pomimo upływu 6 lat, nie miałem jeszcze niczego, co by było niegrywalne, ale za te 600+ zł w zasadzie nawet jak karta miała by iść do kosza za jakiś czas to niewielka strata, nawet jakieś gry by wpadły przy okazji. Z góry dziękuję za przemyślane opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne rozterki jak sadler. W dodatku ogólnie bardzo mało gram - możliwe, że następny raz dopiero gdzieś w lutym, marcu.

 

Ale jak już gram to chciałbym się tym nacieszyć i wydać dobrze pieniądze.

 

Kupować rx570 teraz czy czekać na nową generację od AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...