Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bigovsky

Zasilacz 400-500W

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad trzema modelami pod mój zestaw.

 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gold-450-ssr-450fm-80plus-gold-450w-p1170205 Seasonic Focus 450 - wersje o wyższej mocy mają świetne recenzje, trudno stwierdzić na ile się to przekłada na niższy model, czy producent nie poszedł zbytnio w kompromisy

https://www.x-kom.pl/p/308095-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-550w-supremo-l2-gold.html SilentiumPC 550 Supremo 12 Gold - jakiś OEM, ale o ładnej specyfikacji ( 80+ Gold), recenzjach i z DC-DC

https://allegro.pl/markowy-coolermaster-v550-550w-80-gold-6-2pin-x2-i6993848112.html - używka. Najmniej brana pod uwagę opcja, ale kusząca cenowo, bo za samą oszczędność na prądzie zwróci się po 4-ech latach + jeszcze 23% z FV. Gwarancja pewnie fikcyjna, pytanie jak z awaryjnością współczesnych zasilaczy. Obecny mam jakieś 12 lat i nie mogę go niczym dobić :E

 

 

Priorytet to jak najmniejszy pobór mocy w spoczynku oraz stand-by, dopiero w dalszej kolejności sprawność w przedziale 200-300 ( na tyle oceniam obecny zestaw). W gierki mało gram i raczej nie planuje upgrade więc 400 starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus jest lepszy od Supremo, ma niższe minimalne obroty wentylatora(500 vs 750 RPM), lepsze kondensatory(japońskie vs tajwańskie), dłuższą gwarancja(7 vs 5 lat), zapewne stabilniejsze napięcia i niższe tętnienia, sprawność mają podobną, jeżeli wystarczy Ci 450W to bierz Seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na twarde kable w Seasonicu przy końcówkach - powoduje to wiele komplikacji z ich ułożeniem i optymalnym podłączeniem w zależności od obudowy, najgorzej jest z 24pin zasilającym oraz dwoma kablami PCi-E graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Focusa i wcale nie ma twardych kabli, 24pin mam zagiety o jakies 90°, PCI-E o 180°.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż pokaż zdjęcie bo chcę wierzyć, że śnię. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

 

Porównałem starego coolermastera V550 z nowym seasonicem Focus plus 550 i mam wątpliwości. Estetycznie i funkcjonalnie seasonic miażdy CM. Nic dziwnego, bo to używka bez kabli, pewnie po serwisie i wielokrotnych zwrotach.Zaskoczyła mnie jednak sprawność CMa, szczególnie w zakresie 40-100w, zdecydowanie lepsza od SS. W idle jest to 38-40w vs 49-52W poboru samego pceta na ścianie. Czyli prawie jak 80+ Titanium za 150zl...

 

Kwestia awaryjności. Przy tylu zabezpieczeniach CM raczej nie spali sprzętu, przelutowanie kondensatorów też nie problem, ale jak padnie coś grubszego... Z tego względu preferowałbym SS za 300+. Z drugiej strony szkoda mi przepłacać za gorszy sprzęt pod względem poboru energii, który jest istotny. Inaczej zostawiłbym Tagana...

 

Może jakieś inne zasilacze godne polecenia zamiast SS ? Czy zaryzykować i brać CMa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem znajomemu v700 full modu gold za 50zł (calkiem bez kabli)

 

atx 24pin dalem z innego psu a reszte dorobiłem i smiga rok juz prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...