Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zoidbergowitz

Monitor AOC Q3279VWFD8

Rekomendowane odpowiedzi

hej, czy ktoś próbował grać na tym monitorze w rozdzielczości 1080 ?

jak mu wychodzi skalowanie, czy wygląda OK ? dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Tak dokładnie na tym modelu, wygląda to mega słabo w grach, podobnie z filmami 1080p.

 

Niestety decydując się na 1440p trzeba używać go właśnie w tej natywnej rozdzielczości i wszystkie materiały muszą być też tej samej rozdzielczości, a z tym trudno, nie wspominając o odpowiedniej karcie graficznej żeby uciągła tą rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak j.w. - i do tego pamiętaj, że to 32" bydlę, jest naprawdę wielki i przez to jakiekolwiek niedoskonałości będzie widać jeszcze dokładniej.

 

Ale jak masz Radzia, to możesz z FS skorzystać, bodajże od 40 Hz się zaczyna, a to powinno ładnie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co wyżej piszą ludziska skalowanie do full hd wygląda tragicznie ;) ale za to sam monitor w natywnej rozdzielczosci jest świetny jak za te pieniądze baa nawet myśle że do 1300pln nie ma konkurencji.ogólnie mówiąc skalowanie do full hd nadają się tylko monitory z natywną rozdzielczoscia 4K wtedy to wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy będą wyglądać ok jeżeli użyjesz dobrego odtwarzacza(MPC-HC + madVR z NGU), gry i pulpit słabo, bo używają skalowania bilinear.

Ekrany 4k nie skalują obrazu do 1080p w proporcji 4:1, do tego potrzebna jest implementacja tego http://tanalin.com/en/articles/lossless-scaling/ ale póki co Intel, Nvidia(co ciekawe na Linuxie jest taka opcja w sterownikach, więc kto wie) i AMD to olewają, więc będzie to wyglądać tak samo źle albo nawet gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. mam i5-8600K OC/GTX1060 i ponieważ lobię grać na ultra/very high @ 60FPS VSYNC zostanę chyba przy 27"@1080p. Spośród gier które lubię tylko dwie wymagają adaptive vsync: Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands i Assassin's Creed Origins. Gdyby nvidia miała freesync sytuacja byłą by lepsza. a tak pozostaje czekać na Vega 2 / GTX 2060/3060 lub spadki cen GTX 1080 (wątpliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś okazję pograć w jakieś gry na 32" i 1440p przy średnich/wysokich ? Ja może jestem ślepy ale poza licznikiem fps'ów rzadko widzę jakieś wielkie różnice w jakości obrazu. Co do działania na GTX 1060 to prawda, że wcześniej we wszystko grałem na 1080p i ultra, ale tutaj też nie narzekam. W teorii 32" i 1440p powinno wyglądać tak jak 24" i 1080p. Także myślę, że sama rozdzielczość by Ci dała i tak ostrzejszy/wyraźniejszy obraz nawet po zmniejszeniu detali. Nie mam ani TCGR ani ACO. Jak chcesz mogę Ci nagrać jak się gra w csgo, bf1, bf4, bf3. To pomijając kompresję yt zobaczyłbyś sobie jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś okazję pograć w jakieś gry na 32" i 1440p przy średnich/wysokich ? Ja może jestem ślepy ale poza licznikiem fps'ów rzadko widzę jakieś wielkie różnice w jakości obrazu. Co do działania na GTX 1060 to prawda, że wcześniej we wszystko grałem na 1080p i ultra, ale tutaj też nie narzekam. W teorii 32" i 1440p powinno wyglądać tak jak 24" i 1080p. Także myślę, że sama rozdzielczość by Ci dała i tak ostrzejszy/wyraźniejszy obraz nawet po zmniejszeniu detali. Nie mam ani TCGR ani ACO. Jak chcesz mogę Ci nagrać jak się gra w csgo, bf1, bf4, bf3. To pomijając kompresję yt zobaczyłbyś sobie jak to działa.

kusisz stary - Overwatch to moja gra nr 1 (nr dwa to Destiny 2) oby dwie dały by radę na medium na GTX1060 - była by jakość konsolowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tu kusić lepiej chyba kupić w miare dobry monitor o fajnej przekątnej jak i rozsądnej jakości wyświetlania w świetnej kasie jak ten aoc niż jakąś małą popierdółke tylko żeby ustawić wszystko na ultra co w dzisiejszych grach bynajmniej dla mnie mija się z celem bo one tak je...ią po oczach że szok.mam kilku znajomych co mają gtx 1060 i monitory z tą rozdz 2560/1440. a i trochę ciachają w gierki ustawienia srednio wysokie lub pewnie w tych portach z konsol średnie.a z tymi detalami to tak jak pisze gold snickers mam podobnie nie widze jakiś kosmicznych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś boli skalowanie do 1080p, lub zbyt mały FPS w niektórych grach w 1440p to zawsze może pograć w ogienku z natywną rozdziałką.

Do bezproblemowej gry w 1440p na ustawieniach wysokie/ultra potrzeba co najmniej GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...