Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barteke

Karta graficzna do 4k 60hz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt: cpu i5-6500, płyta główna gigabyte b150m-ds3h, 4gb ram. Nijak nie mogę na tej konfiguracji wymusić 3820x2140 przy odświeżaniu wyższym niż 30Hz. Najnowsze sterowniki, najnowszy win10, reinstalacje i inne pierdoły sprawdzane. Kabel hdmi 2.0, tv to sony kd-55xf7005. Na sprzęcie z miniaturki i tv, i kabel dają radę bez problemu.

 

Jako, że ręce mi już opadły i mam dość tej integry [jest to intel hd 530] chcę zakupić jakąś tanią kartę graficzną do wyświetlania pulpitu/filmów etc przy 4k i 60Hz. No i fajnie jakby miała lepszą wydajność od hd530 + nie wymagała dodatkowego zasilania. Obudowa to cooltek c3. Im taniej tym lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na stronę gigabajta, wpisuje "gigabyte b150m-ds3h".

Czytam:

	
Integrated Graphics Processor-Intel® HD Graphics support:
1 x D-Sub port, supporting a maximum resolution of 1920x1200@60 Hz
1 x DVI-D port, supporting a maximum resolution of 1920x1200@60 Hz
* The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.
1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@24 Hz
* Support for HDMI 1.4 version.

Nie kombinuje bo wszystko już wiem. GT1030 najtańsza gDDR5, a jak nie to RX570 za 619zł z xkoma na promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi ja, bez bicia, ale nie wpadłem, że winna jest płyta główna :kwasny: Biorę się za szukanie gt1030. Wielkie dzięki za otworzenie oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi ja, bez bicia, ale nie wpadłem, że winna jest płyta główna :kwasny: Biorę się za szukanie gt1030. Wielkie dzięki za otworzenie oczu

Ja do serwera w pracy kupiłem od EVGA GT1030 jak jeszcze były po 290zł bez wentylatora fajnie się spisuje z multimediami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do serwera w pracy kupiłem od EVGA GT1030 jak jeszcze były po 290zł bez wentylatora fajnie się spisuje z multimediami. ;)

 

Teraz ceny poszły trochę w górę, ale trudno, muszę się poświęcić. Chociaż z drugiej strony bardziej opłacalny jest gtx 1050 jakbym jednak miał w coś pograć na dużym ekranie. I teraz taka rozterka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłacalny jest gtx 1050 jakbym jednak miał w coś pograć na dużym ekranie. I teraz taka rozterka :P

Ile za tego GTXa1050? 550? 570 zł? To już lepiej dołożyć do RX570 Wydajniej i dwie gry w bonusie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za tego GTXa1050? 550? 570 zł? To już lepiej dołożyć do RX570 Wydajniej i dwie gry w bonusie. :E

 

O nie, nie dam się wciągnąć. Biorę gt 1030, bo tu zaraz rtx wleci jak będę po kawałku dokładał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie dam się wciągnąć. Biorę gt 1030, bo tu zaraz rtx wleci jak będę po kawałku dokładał :P

Zotac/MSI/Gigabajt robią z samym radiatorem modele. Polecam poszukać bo taki mały pierdzik to głowę urwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac/MSI/Gigabajt robią z samym radiatorem modele. Polecam poszukać bo taki mały pierdzik to głowę urwie.

 

Tak też podejrzewałem, więc odrzuciłem najtańsze wersje. Z dostępnych była wersja od asusa [Mój link]. Powinna dać radę. Obudowa jest dość mała, z tylko jednym wyciągającym wentylatorem, acz z drugiej strony to tylko 30W. Jak dobrze pójdzie to pod koniec tygodnia będzie do dobioru i dam znać jak się sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Karta dotarła, elegancko śmiga 4k 60Hz. Nie grzeje się, 30-60 stopni [miałem tylko csa do przetestowania, 50 fps w 4k na low :E ]. Mogłaby być tańsza o tą stówkę. Generalnie na plus, polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...