Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lolop

Spalony zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest spalone czy porostu jest to jakaś powłoka pomiędzy transformatorami?(na zdjęciu wyszło to trochę czarne ale w rl jest to jasno brazowawe)

Dodam że komputer chodził na tym zasilaczu tylko lapal freezy czy to na pulpicie czy w grze.

https://naforum.zapodaj.net/7123129c5599.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są cewki... czarne, to klej pomiędzy nimi - norma

Nie wiedziałem jak to fachowo nazwać ale czy te freezy byłyby związane z jakąś niestabilnoscia tego zasilacza bo tam nie widać że coś jest czarne odymione itp luty na płytce ładne jest to jakiś chinol cube max 450w 3 lata chodził i nie było z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiechy systemu może powodować wszystko... dysk, płyta, karta, procesor, ram... a może i zasilacz - który zasila bezpośrednio dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiechy systemu może powodować wszystko... dysk, płyta, karta, procesor, ram... a może i zasilacz - który zasila bezpośrednio dyski

.

https://zapodaj.net/a0863f79f1974.jpg.html

 

Tu jest wynik hdtune jakieś dziwne spadki są może faktycznie ten zasilacz coś głupiec, załatwię inny zobaczę co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zainstalowałeś wersję Pro to zrób skan powierzchni. Wykres nienajgorszy pod względem przebiegu, w momencie spadków jakiś proces mógł zwyczajnie pracować na dysku, przez co benchmark pokazał spadek wydajności. Prędkość w miarę w normie.

 

Jeśli chcesz mieć naprawdę wiarygodny test, to zbootuj komputer z live CD (można je wgrać także na pendrive'a) i zrób z poziomu takiego systemu test dysku. Może się okazać że tych spadków nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak miałem jeszcze zasilacz robiłem ten test wszystkie kratki zielone ale nie mam zdjęcia bo po prostu go nie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone kratki masz przy skanie powierzchni, a więc przy sprawdzeniu czy sektor jest odczytywalny. Odczytywalny może również oznaczać, że ma czas dostępu 500ms :E

Tak stary dysk przy skanie powierzchni na pewno nie miałby wszystkich z szybkim dostępem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk masz tylko jeden ?

No to normalna rzecz, że są piki spadkowe.

System pracuje, to dysk musi wykonać polecenia + sam sobie robi test.

Zrób jak wyżej kolega napisał z pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...