Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reaction

6600k zmieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Chciałbym Was drodzy forumowicze prosić o poradę, a mianowicie posiadam aktualnie procesor i5 6600k z płytą z170 pro gaming od asusa. Niestety, zaczyna brakować dodatkowych wątków w niektórych grach i aplikacjach.

Moje pytanie brzmi, jaka zmiana byłaby najbardziej korzystna pod względem opłacalności jak najmniejszym kosztem.

 

Moja płyta jest w stanie obsłużyć 7700k więc nie musiałbym zmieniać platformy, jest jeszcze opcja 6700k.

Na nowej platformie myślałem o 8600k, ale to wiąże się ze zmianą płyty.

To samo z przesiadką na Ryzena, nowa platforma, no i z tego co widzę w testach to intel góruje w grach nad AMD.

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Too albo najmniejszy koszt, albo wydajność w grach. Albo, albo. Nie ma 2 w jednym :E Ceny intela są teraz tak wysokie ze w cenie i7-7700K masz Ryzena +płytę i jeszcze zostanie.

 

Poza tym Ryzen aż tak nie odstaje od Intela, zwłaszcza po OC, żeby go wykluczać, zwłaszcza(po raz drugi) :) ze w przyszłym roku wyjdzie ZEN 2, który będzie kompatybilny z podstawką AM4 i na pewno przyniesie wzrost w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawaj to i bierz Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważę w takim razie Ryzena

 

Możecie mi polecić jakiś zestaw płyta główna + procesor Ryzen w cenie do 1300 zł ? Mogą być to części używane. Tak, żeby dało się podkręcić procesor (jakiś konkretniejszy chipset)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj ta i5 jak najszybciej. Ja z 6600 na 6700k sie przesiadlem z rok dwa temu i ten procesor mi starcza do dzisz do grania w 4k 60. Nie potrzebujesz przeplacac i zmieniac platfrom i plyt. Wazne tylko zeby dolozyl lepiej do 3200mhz+ ddr4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie opłaca się zmieniać na Ryzena 2000, skoro będziesz tylko grać. Już lepiej przeczekać i kupić sobie Ryzen 3000. Sam zamierzam tak zrobić (również mam 6600k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600pln to zaniżona cena a nie normalną. Po tyle to 3770 chodzą. 4770 jeszcze drożej. 6700 po 600zl trafiały się bo było sporo z rozbiórek biurowych lisingowcow. Jak były po 600 było brać nie raz pisałem bo cena rewelka.

 

Dzisiaj za cenę 4790k można kupić 6700+z170+ram. Uważasz że to drogo?

 

Ja swojego 8700k kupiłem za 900pln. Było ich sporo na allegro w tej cenie. Czyli to normalna i jedyną słuszną cena za 8700k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak zastanawiałem się nad zmianą platormy (Phenom) to za 600-650zł z gwarancją rok dało się wyciągnąć 6700, także dla mnie to normalna cena. Jeydnie odstraszyła mnie cena DDR4 i dlatego postawiłem na s.1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na zen2. Dużo ludzi będzie się przesiadać ze starych inteli i będzie pełno 6700k za grosze na allegro, wtedy sobie zdecydujesz czy się przesiąść na 7nm czy dokupić tanio 6700k/7700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Nie ma to jak mieć dobry procek i szukać dziury w całym za +5 % albo fps bu ha ha.A ni, nie wiadomo po co i dlaczego !?A kaska leci i leci.Daj lepiej rodzinie tą różnice w cenie. A nie dawaj sklepom w tym idiotycznym szale na procki intela !? Bez sensu!Proponuje ci w tym idiotycznym czasie,kupować I9 bo tani i nowy itd.... ;)

 

Ps.Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę,że najważniejsze w doradzaniu jest INFO jaka karta i do czego to wszystko potrzebne.W innym wypadku to takie kupowanie dla kupowania, bo nie mam co robić z kaską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...