Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Melon77

Czy można bootować z dysku w zewnętrznej obudowie USB?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jak podłączę dysk SATA do gniazda USB, umieszczony w kieszeni zewnętrznej takiej jak SHIRU Obudowa do dysku SDE-H1 USB 3.0 lub i-tec MySafe SATA - USB 3.0, to czy BIOS będzie widział go tak jak widzi pendrive USB? Mogę bez problemu bootować system z pendrive'a lub z karty SD włożonej w czytnik na USB, ale czy dysk w takiej kieszeni też będzie widziany przez BIOS? Obawiam się, czy jeśli taka kieszeń wymaga specjalnych sterowników do działania, to czy nie będzie problemu. Mam kartę USB 3.0 wpiętą do PCI i BIOS nie widzi pendrive'ów wpiętych do niej, no ale to trochę inna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu aby były jakieś problemy, pendrive podłączony pod usb też potrzebuje sterowników a wiadomo że działa z poziomu bios.

 

Ale ja nie mam takiego dysku i może nie mam racji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że nie powinno być problemu, ale różnie to bywa. Ale pewnie niedługo się dowiem, bo planuję zakup takiej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów na 95%. Miałem z trzy obudowy, rożne dyski w nich były i w żadnym przypadku nie było problemów. Aktualnie mam jakiegoś Natec'a na USB 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...