Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KULA666

Google Chromecast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiemy zbliżają się święta i czas kupowania prezentów swoim najbliższym. Mój tata posiada starszy telewizor plazme od Panasonica ze słabym SmartTV podłączony do kina domowego w systemie 5.1, i moje pytanie brzmi czy po podłączeniu tego urządzenia pod TV będzie mógł spokojnie przysyłać sygnał z laptopa na telewizor chodzi o takie aplikacje jak Netflix czy Spotify z dźwiękiem 5.1. Czy konfiguracja jest trudna? Czy wystarczą wtyczki do Google Chrome? I jak z jakością? Jego laptop ma rozdzielczość 1366x768 czy na telewizorze będzie miał 1920x1080 z dźwiękiem jak wcześniej pisałem 5.1? Dziękuję za odpowiedzi

 

PS

Chodzi mi o wersję Google Chromecast 3 chyba ze wersja 2 też daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nowe mini PC mają wbudowane w sobie odtwarzacze netflixa itp. Znaczy w sklepie google ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że Chromecast kupie za 200zł, a masz coś dobrego i godnego polecenia na windowsie 10 w takiej cenie? bo np Intel Compute Stick kosztuje 500zł, a tani sprzęt na systemie Android nie wiem czy będzie dobry, chodzi o płynne działanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na bieżąco ale Xiaomi 4k chyba jest teraz popularny.

 

Na windowsie są też Kiano i coś tam jeszcze. Ale jako Smart TV Android będzie lepszy.

 

Natomiast jako bardziej uniwersalne urządzenie to coś z windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... chyba się nie dogadamy, ja potrzebuje czegoś taniego, a urządzenia na Windows 10 kosztują po 500zł. Co do urządzeń na Android to obawiam się o szybkość działania (słabe podzespoły), oraz o wsparcie ze strony producenta. Co chwilę nowe wersje Androida oraz aktualizacje takich programów jak Spotify czy Netflix, minie kilka miesięcy i urządzenie nie będzie wspierane chyba że się mylę, ale gwarancji nikt mi nie da. Ogólnie też nie potrzebuje przystawki z UHD i HDR telewizor wspiera tylko FHD. Więc wybiorę tego Chromecast 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejna jakość jest w takim tworze.

 

Skoro Xiaomi 4k radzi sobie z 4k. To na jakiej podstawie obawiasz się o wydajność w FHD?

 

Xiaomi bez problemu będzie obsługiwać dekodowanie materiału wideo i wyświetli go bez kompresji na TV. Można alternatywnie wysyłać też filmy z telefonu czy komputera jak na chromecast. Chyba nawet ten sam rodzaj transmisji to używa. Ale jakość takiego materiału jest beznadziejna.

 

Dekodowanie u źródła, kabel, HDMI wifi w cenie kilka razy większej niż chromecast. To są jedyne sensowne opcje.

 

 

To co chcesz kupić to bezużyteczne gówno. Jaka cena taka jakość i funkcjonalność. Chcesz tacie dać prezent to już lepiej kup mu whisky dobre zamiast tego chromecast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mam nadzieję, że dostaniesz od rodziców wełniane skarpety zebys mial taki sam powód do radości jak Twój Tata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem odwiedzić starego kumpla bo wrócił z Warszawy na jakiś czas a nie widziałem go z rok czasu i się okazało że w domu posiada Chromecast razem z głośnikiem Google Home Mini, i po kilku godzinnej zabawie tym sprzętem muszę przyznać że jest bardzo dobry,nic się nie zawieszało i płynnie chodziło z telefonu jak i z laptopa i do tego duży plus dla głośnika że szybko rozpoznaje komendy głosowe szkoda ze jak na razie w języku angielskim bo tata może mieć problem, ale plus ze kosztuje tyle co Chromecast. Podobno głośnik niedługo ma mieć wsparcie dla języka polskiego, wiec jak teraz mu kupię Chromecast to później np. na urodziny kupię mu głośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam przez 2 lata z Mi Box'a i polecam. Oglądałem zarówno Netflix'a, Youtube'a, Twitch'a, jak i TV z Kodi, treści "pożyczone" z napisami. W pewnym momencie nawet podpiąłem do tego klawiaturę, myszkę i dysk zewnętrzny. Poinstalowałem wszystkie appki z telefonu i korzystałem jak z normalnego mini komputera na Android'zie. Nie było to super wygodne, ale na bezrybiu naprawdę ujdzie. Samo oglądanie filmów/stream bez zarzutu. W takiej kasie super sprzęt.

 

Można alternatywnie wysyłać też filmy z telefonu czy komputera jak na chromecast. Chyba nawet ten sam rodzaj transmisji to używa. Ale jakość takiego materiału jest beznadziejna.

 

Nie potwierdzam. Zdarzyło mi się ściągnać dobrej jakości film i puścić z telefonu przez Chromecast i jakość była normalna. Podejrzewam, że Minciu miał problemy z Wifi i dlatego jakość mogła spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak TV był spięty kablem a telefon puszczał film to była lipa. Nie wiem tylko czy chromecast da radę dekodować film w sobie korzystając z mediaservera czy tylko leci na zasadzie klona obrazu. Ale klon obrazu jest lipnej jakości.

 

Film dekodowany w TV a puszczone z media servera był oczywiście idealnie taki sam jak źródło.

 

 

Kompresja obrazu wyświetlacza na którym dekompresyjne się film oznacza tylko jedno, syf i utratę jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...