Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kerri

Nie mogę włożyć pamięci ram.

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem sprawdzić dokładny model pamięci ram w komputerze i teraz mam problem ja włożyć.

Plyta: msi bazooka b250m

Pamiec: 1x8 goodram play 2400mhz cl15

Wiem że trzeba dopasować wciecie na pamięci do slotu lecz problem leży w tym ze:

Z jednej strony jest zacisk a z drugiej nie. Staram się wkładać równo z obu stron lecz widać że kość przy zacisku chyba nie dochodzi do końca. Sam zacisk się nie zaciska po dociskaniu a gdy to zrobię ręcznie to i tak kość sie słabo trzyma. Mam docisnąć jeszcze mocniej po stronie zacisku?

Spróbuje zaraz wrzucić zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od strony bez zacisku i z drugiej strony, tej z zaciskiem dociskasz aż zaskoczy. PC jest delikatny, ale nie az tak jak myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście weszło tylko że nie działa. Są 3 około 3 sekundowe pikniecia. Coś zepsułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście weszło tylko że nie działa. Są 3 około 3 sekundowe pikniecia. Coś zepsułem?

Upewnij się ze dobrze weszła, jeśli tak wyciągnij i przedmuchaj slot, może Ci jakiś paproch wpadł, przetrzyj styki kości np. chusteczką (rozumiem ze montujesz dokładnie w ten slot, z którego ją wyciągnąłeś) jesli poprzednie czynności nie pomogły, zresetuj BIOS, najlepiej zworką, lub ewentualnie wyciągnięciem baterii na kilka min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już działa.

Tyle że slot 2 (ten z którym próbowalem od początku i było wczęsniej wlozone) nie chciał działać, dopiero gdy przelożyłem do slotu 3 to załapało.

Sprawdzę czy wszystkie sloty działają ale to za parę dni bo juz dzis nie mam na to nerwów.

Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już działa.

Tyle że slot 2 (ten z którym próbowalem od początku i było wczęsniej wlozone) nie chciał działać, dopiero gdy przelożyłem do slotu 3 to załapało.

Sprawdzę czy wszystkie sloty działają ale to za parę dni bo juz dzis nie mam na to nerwów.

Dzięki wielkie za pomoc.

Możliwe, że go uwaliłeś upychając RAM nogą na siłę, jak pisał @Wenez :lol2:

A tak na serio, sprawdź, czy nie powyginałeś przypadkiem pinów w gnieździe na RAM. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...