Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mixonik

Klawiatura Mechaniczna - dylemat Cena/Jakość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Planuję zakup klawiatury mechanicznej w sumie już od dłuższego czasu.

Zainteresowany jestem w sumie 3 switchami, Cherry MX Brown, Romer-G Tactile oraz Razer Orange (Kailh).

Upatrzyłem kilka modeli, jednak wciąż zastanawiam się nad kwestią ceny do tego co w rzeczywistości oferują.

W sumie to nie jest to konieczność, ale preferowałbym raczej klawiaturę TKL (często się przemieszczam) oraz w zależności od modelu podkładka pod nadgarstki jest spoko sprawą.

 

Modele takie jak Logitech G413, G810 lub G610 mogę dostać w wyjątkowo niskiej cenie zamykającej się w 200zł max.

 

Pomiędzy nimi są model Logitech G Pro oraz Cooler Master Masterkeys Pro S które mogę zakupić w okolicach 300zł.

 

Kolejny wybór to Cooler Master MK750 oraz Razer Blackwidow V2 TE Orange, ewentualnie G513 Tactile, tutaj to cena to już 500-550zł.

 

Wybór Razera wynika z faktu że jednocześnie posiada podkładkę oraz jest TKL, wiadome mi jest że ich sprzęt potrafi być niesamowicie drogi w stosunku do prezentowanej jakości.

Z góry dziękuję za wszelakie rady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na tą : https://allegro.pl/oferta/klawiatura-creative-sound-blasterx-vanguard-k08-7728469788

 

omrony to praktycznie to samo co romer-g. Oczywiście, jeśli przeżyjesz brak TKL. W tej cenie mogę bez problemu stwierdzić, że jest najlepszy wybór. Cena rynkowa to około 600-700zł.

 

Miałem tą klawiaturę i gorąco polecam. Genialne podświetlenie, dobre przyciski multimedialne i wygodnie umiejscowiony mute.. Switche pracują idealnie, piszę się na niej szybko podobnie jak gra. Gdybym jej nie zalał 3 razy i uszkodził spacji (xD) i nie kupił swojego teraźniejszego roccata za dobrą cenę to bym brał jeszcze raz ten model.

Jeden minus to podpórka, która nie ma zaczepów - tylko wgłębienie bez charakterystycznego "kliku"

 

Prywatnie jakby miał dać 600zł to bym się mocno zastanowił. Dobre(drogie?) klawiatury są bardzo na mocnych promocjach i właśnie idzie często wyłapać takie perełki jak ten creative z linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na tą : https://allegro.pl/oferta/klawiatura-creative-sound-blasterx-vanguard-k08-7728469788

 

omrony to praktycznie to samo co romer-g. Oczywiście, jeśli przeżyjesz brak TKL. W tej cenie mogę bez problemu stwierdzić, że jest najlepszy wybór. Cena rynkowa to około 600-700zł.

 

Miałem tą klawiaturę i gorąco polecam. Genialne podświetlenie, dobre przyciski multimedialne i wygodnie umiejscowiony mute.. Switche pracują idealnie, piszę się na niej szybko podobnie jak gra. Gdybym jej nie zalał 3 razy i uszkodził spacji (xD) i nie kupił swojego teraźniejszego roccata za dobrą cenę to bym brał jeszcze raz ten model.

Jeden minus to podpórka, która nie ma zaczepów - tylko wgłębienie bez charakterystycznego "kliku"

 

Prywatnie jakby miał dać 600zł to bym się mocno zastanowił. Dobre(drogie?) klawiatury są bardzo na mocnych promocjach i właśnie idzie często wyłapać takie perełki jak ten creative z linku

 

Wygląda bardzo ciekawie.

Ale zależy mi na tym tactile.

Jak sprawdzają się te omrony?

Są bardzien linarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ciekawie.

Ale zależy mi na tym tactile.

Jak sprawdzają się te omrony?

Są bardzien linarne?

 

 

ah, nie doczytałem.

 

Feeling omronów jest taki sam jak zwykłych romerg - bo tak jak pisałem są to switche o identycznej konstrukcji, tylko logitech inaczej je nazywa. Co do odczuć to w zależności od keycapów. Miałem g410 na romerg i ona miała mniej wyczuwalny klik od creative. Najprędzej je porównać do "szybszych" cherry Brown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah, nie doczytałem.

 

Feeling omronów jest taki sam jak zwykłych romerg - bo tak jak pisałem są to switche o identycznej konstrukcji, tylko logitech inaczej je nazywa. Co do odczuć to w zależności od keycapów. Miałem g410 na romerg i ona miała mniej wyczuwalny klik od creative. Najprędzej je porównać do "szybszych" cherry Brown.

 

Czyli są dokładnie takie same jak romer-g?

W sumie to G413 mogę nową za 200zł dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...