Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duniek

z87 nie obsluguje 4790k ?

Rekomendowane odpowiedzi

no takich jaj to nie mialem jeszcze

sprzet jakim dysponuje:

2x z87i deluxe

1x z87 impact

1x z87k

1x z97 msi itx

1x z97 ranger

 

3x 4790k

2x 4770k

1x 4670k

 

testowane na kilku kostkach ram chociaz nie ma to znaczenia

 

 

sytuacja:

zaden 4790k nie rusza na z87 podanych wyzej (na impacie jest kod 00 - blad cpu, na z87i deluxe swiecą diody (CPU LED) i na z87k nie ma obrazu

monitor podpinany pod 2 rozne gpu jak i pod integre

 

 

BIOSY oczywiscie najnowsze ze strony asus-a (wgrywalem 3 rozne obslugujace ten cpu i na kazdym jest to samo)

robione clr cmosy ale nic to nie zmienia

 

na 4770k/4670k ruszaja od reki wsystkie plyty

 

na z97 msi i ranger 4790k ruszaja od reki

 

WTF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj założyc 4770k do płyt z87 updete BIOSU. Jeśli z jakiegokolwiek powodu w najnowszych BIOSach nie wprowadzili obsługi devils canyon to dograć do najnowszego BIOSu mikrokody Intela dla procka 4790k na 100% ruszy. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dograć do najnowszego BIOSu mikrokody Intela dla procka 4790k na 100% ruszy

fałszywy trop

 

Zarówno haswelle jak i haswell refreshe mają to samo ID, i przyjmują ten sam mikrokod.

Możesz cofnąć mikrokod do pierwszej wersji jaka wyszła, i refresh i tak będzie na niej działać.

 

 

 

Spotkałem się z dziwactwami jeżeli chodzi o działanie zworki clr_cmos - wszędzie w instrukcjach piszą, że zasilanie musi być odłączone od komputera na czas operacji... ale nieraz już miałem, że zworka zadziałała tylko wtedy, gdy zasilanie na płycie było (komputer wyłączony, ale dostający 5VSB).

 

Żeby wykluczyć problem z samym bios, wziąłbym kostkę na programator i na chama wrzucił najnowszą wersję - bo ten też w rzadkich przypadkach może się spontanicznie zepsuć, albo z jakiegoś powodu nie wszystkie bloki mogą się zaktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie problem z clr cmos

 

bo nawet bez tego powinno dzialac wszystko, robilem bo nic innego juz zrobic nie moglem wiec wolalem wykorzystac wszystkie opcje

 

4670k i 4770k bootują od reki - jak tylko wloze 4790k to mam cpu error - kod 00 lub czerwona dioda na plycie to oznaczajaca

 

 

robilem setki update biosow - gigabyte/msi/asusy tez - nigdy nie mialem takich problemow jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowalem bios pod windowsem org programem asusa ktory był w tym pliku razem z biosem

 

 

i wlasnie 4790k zabootował na z87i deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fałszywy trop

 

Zarówno haswelle jak i haswell refreshe mają to samo ID, i przyjmują ten sam mikrokod.

Możesz cofnąć mikrokod do pierwszej wersji jaka wyszła, i refresh i tak będzie na niej działać.

 

 

 

Spotkałem się z dziwactwami jeżeli chodzi o działanie zworki clr_cmos - wszędzie w instrukcjach piszą, że zasilanie musi być odłączone od komputera na czas operacji... ale nieraz już miałem, że zworka zadziałała tylko wtedy, gdy zasilanie na płycie było (komputer wyłączony, ale dostający 5VSB).

 

Żeby wykluczyć problem z samym bios, wziąłbym kostkę na programator i na chama wrzucił najnowszą wersję - bo ten też w rzadkich przypadkach może się spontanicznie zepsuć, albo z jakiegoś powodu nie wszystkie bloki mogą się zaktualizować.

Bios trzeba aktualizowac po HW na starszych biosach nie rusza,dlatego kazdy producwnt dodawal microcody

 

zaktualizowalem bios pod windowsem org programem asusa ktory był w tym pliku razem z biosem

 

 

i wlasnie 4790k zabootował na z87i deluxe

musial mam ta sama plyte z 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios trzeba aktualizowac po HW na starszych biosach nie rusza,dlatego kazdy producwnt dodawal microcody

Bios tak, ale tłumaczę, że mikrokod nie ma tutaj żadnego znaczenia - bo haswelle i haswell refreshe lecą na tym samym.

 

Proste dwa przypadki:

Nowy bios + mikrokod podmieniony na najstarszy = haswell refresh działa

Stary bios + mikrokod podmieniony na najnowszy = haswell refresh nie działa

 

To dobitnie pokazuje, że obecność mikrokodu nie wystarczy, by procesor był obsługiwany - mimo, że to bardzo popularne przekonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowalem TONY płyt i problemu nie mialem nigdy

 

teraz jakie czary - biosy najnowsze a nie hulaja - poczytalem w necie i ludzie tez maja problemy z z87 i refreshem

 

piszą zeby robic flashbackiem albo przez windowsa tym programem updater - u mnie pomogło

 

 

co do mikrokodów tak - mam płyte x58 ktora nie obsluguje prockow 6 core (w biosie są chyba tylko 4 mikrokody - dodalem wszystkie mozliwe jakie są ale nic to nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...