Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kregi

Dziwny problem z RAM DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, przeszukałem forum ale nic podobnego nie znalazłem.

Moje dane:

Płyta: Asus P7P55D

CPU:Intel i3 550 @3,2MHz

Pamięci teraz zainstalowane 2x2GB Kingston PC3-10700(667Mhz).

Wszystko śmiga super, chciałem zwiększyć pamięć do 2x4GB, Wrzuciłem pamięci Good Ram GR1333D364L9/8GDC.

Dysk Sumasung SSD 250GB.

Po restarcie komputera test pamięci przechodzi poprawnie czerwona dioda gaśnie na płycie, ale za chwilę zapala się dioda boot_device_led, na monitorze mam pierwszy ekran z nazwą płyty ale niestety nie reaguje na klawisze np: Del, F8.

Jak wracam do starych pamięci wszystko jest ok. Próbowałem z jedną pamięcią 4GB, ekran startowy przechodzi ale wiesza się na bootowaniu windows.

Czy możecie coś podpowiedzieć, co mogę jeszcze zrobić? Nie za bardzo widzę związek między diodą boot_device_led a zmianą pamięci.

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś zasilacz siał mi takim śmietnikiem w napięciu (no-name) że przy większej ilości ram PC był niestabilny. Po zakupie dobrego zasilacza wszystko było OK. ... jaki model masz zasilacza? (firma, model tid.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz OCZ600SXS ma kilka lat, będę jeszcze próbował, odłączę DVD, Dysk itd. zobaczymy jaki to da efekt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...