Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dzapan

RX 480 randomowy black screen w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

 

Posiadam RX 480 od marca 2017 (kupiłem nowa), wszystko działało ok, do ostatniego tygodnia. Podczas gry, bodaj w Fallout 4, na obu monitorach pojawił się czarny ekran, słyszałem natomiast dźwięki gry itp. No nic, myślę sobie, że wysypał się sterownik i tyle (musiałem zrobić reset kompa). Później gram w WoWa i to samo, czarny ekran po jakimś czasie, natomiast pojawiała się gra na chwilę i znowu czarny ekran i tak w kółko - znowu hard reset musiałem wykonać. Dzisiaj gram w subnautice i znowu freeze gry i czarny ekran, tym razem po resecie windows nie widział głośników ani mikrofonu, przełączył mi windows dźwięk na wbudowane głośniki w monitorze, musiałem robić reinstall sterowników od karty dźwiękowej, żeby się naprawiło.

 

Próbowałem różnych sterowników od AMD - stare, nowe itd. wszędzie to samo (zawsze usuwam stery DDU w Safe Mode). Windows 10 zaktualizowany do najnowszej wersji 1809 (na wcześniejszym buildzie też black screen). Temperatury karty w stresie nie przekraczają 73 stopni, CPU w grach nie przekracza 54 stopni.

Czy to jest wina software'u czy karta zwyczajnie klęka ?

 

PS. Setup w sygnaturce, dodam jeszcze, że korzystam z 2 monitorów. Primary monitor podpięty przez HDMI, a drugi przez DVI, natomiast grę wyświetlam tylko na głównym.

 

PS 2. Obecnie nie ma żadnego OC, ani karty, ani CPU. Wszystko śmiga na standardowych napięciach i taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model zasilacza, bo możliwe że nie wyrabia. Rz 480 trochę prądu bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model zasilacza, bo możliwe że nie wyrabia. Rz 480 trochę prądu bierze.

 

Super Flower Golden Green Pro 750W, 2 lata mu starczał, a teraz nie ? :>

To nie jest tak, że odpalam grę i black screen. Czasem jest po pół godziny gry, a czasem gram 3 godziny i nic. W momencie wystąpienia programy w tle działają normalnie, mogę gadać przez TS3, słychać normalne dźwięki z gry itp. Nie ma też bsodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zasilacza daj spokój, bo na pewno nie jest to objaw nie wyrabiającego zasilacza ;) powoli zgłaszaj reklamację karty u sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może w dzienniku zdarzeń co tam wyskakuje? Jaki błąd wyświetlono?

Powinno to pomóc w diagnozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyeliminować inne czynniki najlepiej podpiąć kartę to drugiego kompa, jak bedzie to samo, sprawa jest jasna winna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może w dzienniku zdarzeń co tam wyskakuje? Jaki błąd wyświetlono?

Powinno to pomóc w diagnozie.

Dziennik System

Dziennik Aplikacje

 

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: AUEPMaster.exe, wersja: 1850.0.0.1206, sygnatura czasowa: 0x5c015a18

Nazwa modułu powodującego błąd: ucrtbase.dll, wersja: 10.0.17763.1, sygnatura czasowa: 0x309241e0

Kod wyjątku: 0xc0000409

Przesunięcie błędu: 0x000000000006f08e

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xc3c

 

 

System Windows nie może załadować biblioteki DLL rozszerzalnego licznika „C:\WINDOWS\system32\sysmain.dll” (kod błędu systemu Win32: Nie można odnaleźć określonego modułu.).

 

 

Nie można otworzyć obiektu wydajności usługi Server. Pierwsze cztery bajty (DWORD) sekcji danych Data zawierają kod stanu.

 

 

Nie można otworzyć obiektu wydajności usługi przekierowania. Pierwsze cztery bajty (DWORD) sekcji danych Data zawierają kod stanu.

 

 

Próba pobrania stanu węzła klastra nie powiodła się. Zwrócony kod błędu: 0x8007085A

 

 

 

Takie błędy. Reszta to ostrzeżenia i informacje, więc ich nie wklejałem.

 

Poniżej błędy systemu:

 

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia application-specific nie jest udzielane uprawnienie Local Activation do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID

{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}

i identyfikatorem aplikacji APPID

{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}

użytkownikowi DESKTOP-2OHIUSB\dzapan o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-21-151756595-822694889-1736583259-1001) z adresu LocalHost (Using LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Unavailable

 

 

Nie można uruchomić usługi AMD User Experience Program Launcher z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

 

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia application-specific nie jest udzielane uprawnienie Local Launch do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID

Windows.SecurityCenter.WscDataProtection

i identyfikatorem aplikacji APPID

Unavailable

użytkownikowi NT AUTHORITY\SYSTEM o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-18) z adresu LocalHost (Using LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Unavailable (Unavailable). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

 

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia application-specific nie jest udzielane uprawnienie Local Launch do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID

Windows.SecurityCenter.WscBrokerManager

i identyfikatorem aplikacji APPID

Unavailable

użytkownikowi NT AUTHORITY\SYSTEM o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-18) z adresu LocalHost (Using LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Unavailable (Unavailable). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

 

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia application-specific nie jest udzielane uprawnienie Local Launch do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID

Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker

i identyfikatorem aplikacji APPID

Unavailable

użytkownikowi NT AUTHORITY\SYSTEM o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-18) z adresu LocalHost (Using LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Unavailable (Unavailable). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

 

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia application-specific nie jest udzielane uprawnienie Local Activation do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID

{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}

i identyfikatorem aplikacji APPID

{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}

użytkownikowi DESKTOP-2OHIUSB\dzapan o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-21-151756595-822694889-1736583259-1001) z adresu LocalHost (Using LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Unavailable (Unavailable). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

 

 

Nie można uruchomić serwera DCOM: {3C296D07-90AE-4FAC-86F9-65EAA8B82D22}. Błąd:

0

Błąd wystąpił podczas uruchamiania polecenia:

C:\WINDOWS\system32\SppExtComObj.exe -Embedding

 

 

Usługa AMD User Experience Program Launcher niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 1.

 

 

Usługa AMD User Experience Program Launcher jest oznaczona jako usługa interakcyjna. System jest jednak skonfigurowany tak, aby nie zezwalać na usługi interakcyjne, dlatego ta usługa może nie działać właściwie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: Dzisiaj na najnowszych sterach od AMD (18.12.2) znów black screen i zmuszony bylem zrobić hard reset. Po resecie znowu windows nie widzi zewnętrznych głośników ani mikrofonu i przełączył dźwięk na monitor przez hdmi. Zamiast reinstalować znowu sterowniki od karty dźwiękowej, wywaliłem stery AMD (DDU) i uruchomiłem ponownie kompa. Po ponownym uruchomieniu, winda już widzi i głośniki i mikrofon :> Nie mogłem ogarnąć na stronie AMD, jak dokopać się do starszych wersji sterowników, to pozwoliłem żeby windows sam sobie zainstalował stery do grafy. Ku mojemu zdziwieniu windows zainstalował stery z kwietnia 2017 roku. Jak działa karta na tych sterach ? Gra albo freezuje po jakimś czasie, ale nie muszę robić hard resetu, mogę wejść w manager urządzeń i wymusić zamknięcie gry, w WoWie natomiast po 2 godzinach grania, gra "sfreezowala", czarny ekran, ale po chwili wszystko wróciło do normy i nadal mogłem grać, bez restartu gry. Co więcej po wywaleniu sterowników (18.12.2) winda ponownie widzi i mikrofon i głośniki, ten problem zniknął. O co tu chodzi ? Czy HDMI zaczęło świrować po jakimś updacie windowsa ? Trochę podejrzewam HDMI, bo "znikały" zewnętrzne głośniki i mikrofon po tych cyrkach.

Dodam tylko, że poza tym wszystko jest ok. W grach nie mam żadnych artefaktów, ani dropów FPSow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 2: Zrobiłem format c: i zainstalowałem na nowo Windows 10, pomogło ale tylko na półtora tygodnia. Po czym znowu się pojawił black screen w grze i cześć. Gdzieś wyczytałem, że underclocking może pomóc. Więc zjechałem z zegarem GPU z 1316 mhz na 1170 mhz i wygląda, że to pomogło. Trzeci dzień gram i brak black screenow. Zwiększyłem też power limit o 30%. Co robić w takiej sytuacji ? Wysyłać kartę na RMA ?

Poza tym przez ponad rok karta była stabilna na seryjnych zegarach, a tu nagle jest niestablina, wtf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być przyczyną, ale w tamtym tygodniu miałem blackscreena na RX570, który również zmusił mnie do restartu komputera. Akcji z głośnikami i mikrofonem chyba nie miałem. Windows 7

 

A z tym większym powerlimitem, ale również z wyższymi taktami, działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być przyczyną, ale w tamtym tygodniu miałem blackscreena na RX570, który również zmusił mnie do restartu komputera. Akcji z głośnikami i mikrofonem chyba nie miałem. Windows 7

 

A z tym większym powerlimitem, ale również z wyższymi taktami, działa?

 

Nie wiem, nie testowałem, najpierw zrobiłem underclock i działało ok, a potem zwiększyłem power limit. "Fixow" tego problemu na necie jest pełno, ale tak na prawde nikt nie wie o co chodzi. Jedni mówią, że to wina przełączania się między stanami, wina hdmi, wina wattmanna, wina sterownikow, wina psu, windowsa, odswiezania monitora, taktowania vramu, problem z display port, słabe chłodzenie itd. itp. Jedni zalecają ostatnie 3-4 stany ustawić takie samo taktowanie, inni underclock itp. Jednym to pomaga, innym nie, chociaż piszą, że pomaga, a później okazuje się tak jak u mnie, ze to było tylko tymczasowe :/

Co ciekawe po wymianie na inny egzemplarz radeona ten problem nie znika, dopiero wymiana na geforca zalatwia sprawe, niektórzy wymieniali 480 na inna 480 albo 580 i to samo, tak przynajmniej piszą.

 

Gosciu ma nowa 570tke i ten sam problem co ja. Takich tematow jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 3: Bios GPU zaktualizowany (najnowszy z forum MSI), sterowniki 18.12.2 usunięte DDU w safe mode po aktualizacji, następnie instalacja nowych 18.12.3 z odłączonym netem (żeby windows swoich nie ładował). Ustawienia Wattman zresetowane. Godzina gry, freeze, czarne ekrany i tutaj nowość sterownik odzyskał sprawność - nie musiałem robić hard resetu, natomiast grę musiałem wyłączyć. Po wyłączeniu gry kolejna nowość - taki oto error się pojawił:

VPzBMsS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...