Skocz do zawartości
ContadorPL

Komputer się wyłącza, to zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

od dwóch lat posiadam PC

48395368_2582100921830799_4737399200080199680_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=c48fadf6b79719b232ce70a10c7c527c&oe=5CADC185

 

prawie na nim nie gram, dzisiaj się wyłaczył przy odpaleniu gry the Crew 2, powtórzyło się to parę razy. Rok temu grałem w Wiedzmina i wszystko było ok.

 

Memtest64 test nie wykazał błędów, co to może być?

wyniki testów:

48368876_2582101001830791_3185773622232875008_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=909f4f7eda06206ac45ce9e0c265992a&oe=5C974CC5

48366745_2582100955164129_8721833703380090880_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=8c03c82cb5ea2a6a8773bc6ce9bdf850&oe=5CA36A3F

 

zasilacz?

 

jeśli zły temat to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez ContadorPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w occt uruchom zakładeczkę power spply - jak się wyłączy, to zasilacz do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w occt uruchom zakładeczkę power spply - jak się wyłączy, to zasilacz do wymiany

 

 

nie wyłączył się, w jakim dziale mogę zadać takie ogólne pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile trwał twój test? bo czasem w OCCT wywala po sekundzie od odpalenia testu jak zasilacz już całkiem jest wykończony a czasem po 15 minutach dopiero potrafi, druga sprawa że może coś się przegrzewa dopiero po jakimś dłuższym czasie i wyłącza się komp.

PS Thermaltake smart se lubi nie trzymać napięć szczególnie na lini 12V to też może być przyczyna, potrzymaj test dłużej.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem tylko zakładkę, jestem debilem :D

 

Za pierwszym razem od razu wywalił, za drugim wytrzyał kilkadziesiąt sekund (ale tam było monitoring to chyba test się nie zaczął), za trzecim od razu wywaliło.

 

Zasilacz do wymiany rozumiem? Miałem przeprowadzkę 2 miesiące temu, może coś się poluzowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem tylko zakładkę, jestem debilem :D

 

Za pierwszym razem od razu wywalił, za drugim wytrzyał kilkadziesiąt sekund (ale tam było monitoring to chyba test się nie zaczął), za trzecim od razu wywaliło.

 

Zasilacz do wymiany rozumiem? Miałem przeprowadzkę 2 miesiące temu, może coś się poluzowało?

Ten zasilacz mimo to że w swoim czasie był bardzo popularny i polecany jest kiepskiej jakości i jak najbardziej to po prostu jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsze używanie go bez grania grozi awarią np. dysku twardego? raczej nie gram tylko pracuję + youtube + 50 zakładake w chrome

 

polecisz coś budżetowego do mojego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj nowszego monitoringu, bo ten speedfan nie pokazuje napięć.

Np. Hwmonitor: https://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.38.zip

 

Pokaż tablicę monitoringu z Hwmonitora, gdy masz uruchomiony internet - pokaż tabelkę identycznie, jak u mnie, żeby było widać napięcia.

 

3765501600_1544917275_thumb.jpg

 

I pokaż monitoring z średniego obciążenia, np. z Stone Gianta - test uruchom w oknie na 5 minut, jak komputer wytrzyma.

 

Stone Giant: https://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/techdemos/stone_giant_setup.exe

 

9153258100_1544917372_thumb.jpg

 

Musimy zobaczyć, jak wyglądają napięcia podczas Idle i obciążenia.

Może to nie zasilacz jest przyczyną :hmm:

 

EDIT: wspominałeś o przeprowadzce.

Czy przed przeprowadzką było OK ?

Jeżeli tak, to po testach, które opisałem powyżej, odłącz komputer od 230Volt i otwórz obudowę.

Wyjmij wtyk 24pin, wtyk EPS z zasilania procesora, wtyk PEG z grafiki i sata z dysków i podłącz je z powrotem.

 

Uruchom OCCT power supply i napisz co się dzieje.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było ok, tzn. roku temu odpalałem Wiedźmina 3 na ultra i wszystko śmigało, grałem też w najnowszego CoD czy Battlefield1 i nigdy nie było takich problemów.

 

Jako amator wnioskuję, że wtedy zasilacz był 'ok', czy mógł się przez ten rok 'zużyć'? Akurat minęło 2,5 roku od zakupu więc by się zgadzało z teorią, że urządzenia produkuje się po to żeby zepsuły się zaraz po utracie gwarancji.

 

Przez ten rok komputer pracował codziennie po kilka godzin ale tylko w pracy biurowej, nie wiem czy to ma znaczenie ;p

 

Nie było też pasty, jedynie rok temu popsikałem wnętrze sprężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było ok, tzn. roku temu odpalałem Wiedźmina 3 na ultra i wszystko śmigało, grałem też w najnowszego CoD czy Battlefield1 i nigdy nie było takich problemów.

 

Jako amator wnioskuję, że wtedy zasilacz był 'ok', czy mógł się przez ten rok 'zużyć'? Akurat minęło 2,5 roku od zakupu więc by się zgadzało z teorią, że urządzenia produkuje się po to żeby zepsuły się zaraz po utracie gwarancji.

 

Przez ten rok komputer pracował codziennie po kilka godzin ale tylko w pracy biurowej, nie wiem czy to ma znaczenie ;p

 

Nie było też pasty, jedynie rok temu popsikałem wnętrze sprężonym powietrzem.

Zrób wszystkie te czynności o których napisał leven i jak będzie to samo to zmień zasilacz np po taniosci Vero L2 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to samo.

 

Chieftec GPS-1250C za 359,00 to dobry wybór czy przerost formy nad treścią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to samo.

 

Chieftec GPS-1250C za 359,00 to dobry wybór czy przerost formy nad treścią?

 

Ale jak to samo ? Nowy zasilacz kupiles i nadal problem wystepuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytały wam się te obrazki z pierwszego postu? Bo ni cholery ani na kompie ani na telefonie mi nie pokazuje. Skoro Send1N poleca Vero L2 500W to domyślam się, że komp nie jest jakiś super wymagający, a więc Chieftec GPS-1250C to przerost formy nad treścią. Do tego 359PLN to mniej więcej cena jaką kosztują porządne zasilacze 550W - 650W (np. Seasonic Focus Gold).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytały wam się te obrazki z pierwszego postu? Bo ni cholery ani na kompie ani na telefonie mi nie pokazuje. Skoro Send1N poleca Vero L2 500W to domyślam się, że komp nie jest jakiś super wymagający, a więc Chieftec GPS-1250C to przerost formy nad treścią. Do tego 359PLN to mniej więcej cena jaką kosztują porządne zasilacze 550W - 650W (np. Seasonic Focus Gold).

Mi obrazki tez nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

67537695_3083896201651266_6337467233022771200_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQn9gQITm2xjyPenf6M4B05bKgIiYbFzd7RBGhikJDDvKfkOWXoJ1cAP8BcZLZtQtK4&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=3a912ed6254fc98f21ff378193857c50&oe=5DAD6238

 

wklejam napięcia, wykonałem podane czynności i komp się wyłącza w chiwili odpaleniu testu w zakładce power suply w OCCT :-(

 

nowy zasilacz?

Edytowane przez ContadorPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

67358376_3083959621644924_5257844142800633856_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQlLfxgQaokOzHM7MbG4dOM2zupWU0iz4cxi0Oe4YY59x93uh20buRdF2sEmLHTdAQM&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=c054fcf9451de869fb4d29e924a8a272&oe=5DB1E939

 

tutaj 5 minut w Giancie, jak tylko go włączyłem to zaczął się dziwny, jakby metaliczny dźwięk z kompa (dość cichy ale wyraźny), i bardziej od płyty głównej niż zasilacza (płyta jest nad zasilaczem). Tak samo miałęm przy graniu w Terraformację Marsa (port gry planszowej, chyba niezbyt wymagający) co mnie trochę zaskoczyło (właśnie podczas TM komputer znowu zaczął się wyłączać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej mam ten stary, po prostu przestałem grać :D

 

jeśli to coś da to mogę tutaj włożyć zasilacz Take.me Force 350W, staroć ale chyba działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz zasilacz od znajomego i sprawdź komputer. No i podaj specyfikację tego kompa. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, to możemy poszukać czegoś na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/

Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010)

Thermaltake Smart SE 530W bronze 140mm modular

 

 

ten take me force się nie nada? :-(

 

myślę, że mogę sobie pozwolić na nowy Vero L2 500W, jeśli to nie zasilacz to go zwrócę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten Take.me Force 350W się nie nada, to złom bez odpowiedniego okablowania. Załatw zasilacz od znajomego, sprawdź na nim, jak będzie ok, to masz pewność, że to zasilacz i wtedy możesz śmiało kupić nowy - chociażby wspomniane Vero L2 500W

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa: grałem 3-4h rano bez przerwy i wszystko ok, na chwilę wyszedłem, włączyłem PC i po minucie się wyłączył, tak jakby nie chodziło o obciążenie czy temperaturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przetestowaniem na nowym zasilaczu i zwrotem do sklepu jeśli to jednak nie zasilacz to dobry pomysł. Można gdybać dopóki tego nie przetestujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany zasilacza, a najlepiej pożycz jak masz od kogo.

Jak problem ustanie, to masz winnego, jak nie, to szukamy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kila dni temu podobny problem, komputer działał w spoczynku bez problemu jednak w grach wyłączał się po około 20/25min chociaż zdażyło się ,że działał 1.5h w grze, a po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu działał tylko 25min, wyłączył się o dziwo także w OCCT w teście zasilacza.

 

Zamieniłem pamięci miejscami, sprawdziłem piny płyty głównej, podmieniłem pamięci na inne, temperatury były idealne bo chłodził to mugen 2 ( zmieniłem chłodzenie nawet boxowe bo chłodzenie jest dość ciężkie i mogło wyginać laminat), podmieniłem 2 karty graficzne, przesmarowałem płytę nową pastą i procesor, podłączyłem inny zasilacz, przestawiałem z 50 razy ustawienia w biosie, podmieniłem dyski oraz zamieniłem wyjścia SATA miejscami, odłączyłem wszystkie możliwe niepotrzebne podzespoły i co się okazało w końcu? Uwalona płyta główna także bartek w pierwszym poście napisał bzdury... niekoniecznie musi być to wina zasilacza. ;)

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...