Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krysteg

[zestaw] +-3500 gry/multimedia/b-oc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim��

Kilka lat temu pomogliscie mi z zestawem który do teraz działa bardzo wydajnie, ale przyszedł czas na zmiany.

 

Docelowo potrzebuje samej "puszki". Zestaw będzie wykorzystywany do okazjonalnego grania odtwarzania filmów, słuchania muzyki - jednym słowem all-in-one.

 

Wstępnie złożyłem zestaw:

CPU: AMD ryzen 5 2600

Mobo: MSI b450 tomahawk

GPU: XFX Radeon RX 590 Fatboy OC+ 8GB GDDR5( tu kolejna rozterka rx590 czy gtx1060)

Zasilanie:SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

Ram: HyperX 8GB 2400MHz Fury Black CL15 ( docelowo będzie 16gb)

Dysk: WD 1tb 7200 64mb blue

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Chłodzenie CPU: be quiet! Pure Rock ( pytanie czy w ogóle jest potrzebne?)

 

Proszę o doradzenie w kwestii czy taki zestaw ma sen? Czy może coś zmienić żeby był bardziej wydajny?��

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAm bierz 3000 przynajmniej do ryzena

ryzen 2600 ma chlodzenie box w standardzie

bude zamien na regnum4 czy armis ar3 bo ar1 to taki troche piecyk z jednym smiglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk przede wszystkim SSD na system, na magazyn danych jeśli takowy będziesz potrzebować dokupisz sobie w przyszłości. Ram jak dla ryzena to min 3000Mhz i w tym budżecie idzie odrazu kupić 2x8gb 3000mhz. Obudowa przeciętna, a chłodzenie zbyteczne, jeśli nie będziesz kręcił. Co do karty to wybrałem GTX, ale troszkę lepszym rozwiązaniem byłby RX590, ale wówczas wyjdzie ponad zaplanowany budżet, jeśli takowy masz to nawet i tak bym się zastanowił, czy dopłacać. Jedni piszą, że czerwony z czerwonym nie mieszać, ale to tylko gdybanie.

 

 

AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/

715zł

 

Samsung SSD860 EVO 250GB (550MB/520MB/s)

249zł

 

Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper

579zł

 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

189zł

 

SilentiumPC Supremo L2 550W V2 Gold 80+ 120mm

265zł

 

AsRock ATX B450 Pro4 /AMD B450, DDR4, AM4/

389zł

 

Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)

1159zł

 

Razem: 3545zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że SSD na system to wiadoma sprawa dlatego nawet tego nie zaznaczyłem ? bardziej chodziło właśnie o takie wskazówki jak RAM i obudowa dzięki za odpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko wymienił tego fat boya na Sapphire nitro rx 590. 100 zł więcej a kultura pracy lepsza. Na youtube widziałem że Fatboy jest głośny, ma duże rpm na wiatrakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatury? Może będzie można zjechać z RPM. Dodatkowo pozostaje jeszcze undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli budżet by się zwiększył do 4k to bardziej opłacalne jest budowanie na ryzenie czy w Intela uderzać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te ryzeny to dobre sa? Bo nie ukrywam wcześniej tylko na intelach jechalem, a AMD wypadały raczej blado w porównaniu. A teraz widzę że ceny inteli podskoczyły i każdy poleca ryzena 5 2600. Bo nie ukrywam na Intelu wcześniejsze jednostki działały zadowalająco około 7-8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czasy FX'ów, które klękały w grach przed Intelami.

Ryzeny sporo nadrobiły, sporo namieszały na rynku.

To dobre procesory, dobrze wycenione. W zestawie do gier lepiej skup się na GPU, choć to też kwestia gier. Tak trochę rozciągając budżet w czasie.

 

Na chwilę obecną za ~ 4100 zł masz zestaw z Ryzen 5 2600 + RTX 2070 + SSD 240 GB + 2x4GB + buda + zasilacz.

 

Pamięci rozbudowujesz z czasem, dysk na magazyn z czasem, chłodzenie CPU z czasem. Ciasno, na budżetowych podzespołach ale da radę takie coś wcisnąć.

 

Ryzen 5 2600+AsRock AB350 Pro4+2x4GB3000MHz+Crucial BX500 240GB+SystemPower 9 500W+Palit RTX2070 Dual+ RG4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko wymienił tego fat boya na Sapphire nitro rx 590. 100 zł więcej a kultura pracy lepsza. Na youtube widziałem że Fatboy jest głośny, ma duże rpm na wiatrakach.

 

Stówka więcej ale chłodniej tak jest https://www.x-kom.pl/p/462827-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-590-nitro-special-edition-8gb-gddr5.html gierki to rekompensują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...