Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nooxek

SSD, Płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki wybór będzie dla mnie najlepszy jeśli chodzi o wybór dysku SSD do mojej płyty głównej MSI Z170-A PRO

 

Myślałem nad zakupem SSD:

- CRUCIAL MX500 250GB

 

lub

 

- Samsung 860 EVO 250GB SATA3

 

lub

 

- Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to nośniki o pojemności 250GB są nieopłacalne,dokładając nieco ponad 100zł masz dwukrotnie większą pojemność. Zobacz ceną Samsunga 970 250Gb NVMe a Crucial MX 500GB,jest ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to nośniki o pojemności 250GB są nieopłacalne,dokładając nieco ponad 100zł masz dwukrotnie większą pojemność. Zobacz ceną Samsunga 970 250Gb NVMe a Crucial MX 500GB,jest ta sama.

Chyba najlepszą opcją dla mnie byłby dysk ssd: Samsunga 970 250Gb NVMe, ponieważ wydaję mi się ze dysk 250 gb w zupełności mi wystarczy ( A ten osiąga dodatkowo dużo większe osiągi jeśli chodzi o odczyt i zapis, niż dyski na złączu SATA, dodatkowo mam jeszcze zwykły dysk HDD o pojemości 1 TB.

 

Ale pytanie, czy on jest w ogóle kompatybilny z płytą główna MSI 170-A PRO?

Ponieważ gdy zapytałem na stronie Morele odpisali mi, ze dysk nie jest kompatybilny z tą płytą główną, co mnie bardzo zdziwiło ponieważ w specyfikacji jest napisane, ze płyta posiada odpowiednie złącze, no chyba ze po prostu ja się nie znam i oni mają rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałać zadziała... ale do czego Ci te lepsze osiągi - wyższy odczyt i zapis?

Jeżeli nie wiesz do czego - przepłacisz bezsensownie. W ciemno lepiej brać pojemniejsze SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...